Myrthe Roest, de vliegende Hollander Kinderen nemen Het Vennewater over: Sportspektakel groot succes Afscheid Laura de Witte bij AV Trias SPORT 19 Jklu *.l UITKIJKPOST 2 1 OKTOBER 2020 HEILOO - Ondanks alle corona- maatregelen hoeven gelukkig niet alle activiteiten afgelast te worden. Voor kinderen tot en met 12 jaar ging het Sportspektakel in Sporthal Het Vennewater gewoon door, zón der ouders. Zij mochten him kinde ren afzetten bij de deur en pas na afloop weer ophalen. De buurtsportcoaches Kim Bart en him collega's en stagiaires van Holland Sport hielden een oogje in het zeil en zagen de kinderen zich vermaken op de luchtkussens, in de boarding en bij de verschillende cli nics. Hockeyvereniging De Terriërs verzorgde met vier trainers een cir cuit op het hockeyveld en in de zaal konden kinderen een clinic volgen bij Karatevereniging Funakoshi. Ook trefbal was erg populair. Hopelijk kunnen de ouders vol gende keer vanuit de kantine weer kijken naai- hun sportende en spe lende kinderen. In de ochtend werd er ook weer een Dreumesochtend georganiseerd voor kinderen van 1-5 jaar waarbij er gelukkig nog één begeleider per kind mee naar binnen mocht. Ook hier genoten de kinderen én ouders enorm en hadden zij de luchtkus sens even speciaal voor henzelf. Op naar het volgende spektakel. Myrthe is helemaal op haar plek in het doel van SW Buer. Foto: aangeleverd HEILOO/GELSENKIRCHEN - De vliegende Hollander, zo wordt ze genoemd in Duitsland. Myrthe Roest, de eerste buiten landse speelster bij SSV Buer in Gelsenkirchen. Als vijfjarig meisje begon Myrthe bij De Foresters in Heiloo met voet ballen, lange tijd als enige meisje tussen de jongens. Bij de F'jes begon ze met keepen. Ze kreeg daar haar eerste keeperstrainingen van de onlangs veel te vroeg overleden Jeroen Bonhoff. Het keepen beviel Myrthe wel en ze bleek er goed in te zijn. Al gauw speelde ze steeds twee leeftijdscategorieën hoger dan haar eigen leeftijd. Tot afgelopen seizoen speelde Myrthe bij De Foresters M019-1 en mocht ze meetrainen bij de beloftes van W Alkmaar, zo'n vier keer per week. Hier merkte ze dat ze snel vooruitging en Myrthe wilde graag wat hoger spelen. Ze kwam terecht bij Kolping Boys M019-1, uitkomend in de hoofd klasse. Haar goede spel bleef niet onop gemerkt. Na een aantal trainingen mocht Myrthe op try-out bij Schal kc 04. Schalke zag haar trainen en wilde Myrthe graag hebben. Echter, Schalke is pas dit seizoen met vrou wenvoetbal gestart en speelt dus nog niet in zo'n hoge klasse. Myrthe heeft meer ambitie en Boris Liebing van Schalke bracht Myrthe daarom in contact met Marcel Dietzek van SSV Buer. Na de eerste training mocht Myrthe gelijk een oefenwed strijd met Frauen 1 meespelen en ze is nooit meer weggegaan. Myrthe voelt zich erg thuis bij dit ambitieuze team dat binnen twee jaar de Bundesliga wil bereiken. Op dit moment komt SSV Buer Frauen 1 uit in de Landesliga. We wensen Myrthe heel veel suc ces met haar Duitse voetbalavon- tuur. Afscheid Laura de Witte bij AV Trias. Foto: aangeleverde foto HEILOO - Na elf succesvoüe sei zoenen komt er een eind aan de samenwerking tussen Laura de Witte en coach Sven Ootjers. De 400 meterloopster vervolgt haar atletiekcarrière op het nationa le trainingscentrum Papendal. De Heiloose De Witte, die zes medailles haalde op Nederlandse kampioenschappen, beleefde veel mooie momenten. Ze maakte vaak onderdeel uit van de nationale esta fetteploeg op internationale toer nooien en stond individueel op de EK's van 2016 (200 meter) en 2018 (400 meter). Hoogtepunten waren de deelname aan de Olympische Spelen van 2016 en haar bronzen medaille op de EK voor atleten onder de 23. De 25-jarige De Witte gaat op Papendal trainen onder Laurent Meuwly en Bram Peters. Het duo oogst dit jaar veel lof met de ont wikkeling van hun atleten; vorig jaar vertrok Maureen Ellsworth ook naar Papendal. Een jonge Myrthe die bij De Foresters haar liefde voor voetbal ontdekt. Foto: aangeleverd Joep van der Eng is fanatiek bezig tijdens het Sportspektakel. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 19