Yvonne ten Bruggencate: "Ik schiet natuurlijk geen bruiloft om awards te winnen" Halloween in 't Loo Van 20 volle zakken doppen naar 30.000 badges 9 UITKIJKPOST 2 1 OKTOBER 2020 HEILOO - De afgelopen drie jaar won Heilooër bruidsfotografe Yvonne ten Bruggencate maar liefst 35 awards met haar trouw foto's. Yvonne: "Natuurlijk schiet ik geen bruiloft om een award te win nen. Als bruidsfotograaf ben ik heel nauw betrokken bij het bruidspaar. Ik ben bijvoorbeeld meestal de enige die echt de hele dag overal bij aanwezig is. Aan mij de taak om alles dat er op zo'n belangrijke dag gebeurt zo mooi mogelijk vast te leggen. Voor het bruidspaar, maar zeker ook voor de mensen die niet overal bij kunnen zijn." "Bruidsparen hoeven deze dag niet te poseren", vervolgt Yvonne. "Ik volg hen van opstaan tot het feest en leg vast wat er is. Grappig is dat ik achteraf vaak van bruidspa ren hoor dat er zoveel foto's zijn van momenten die zij hebben gemist, omdat zij op dat moment bijvoor beeld in gesprek waren met ande ren. Dan weet ik dat ik het goed heb gedaan. Het allerbelangrijkste voor mij zijn de klanten die blij zijn", aldus Yvonne. "Voor het maken van een mooie foto is het belangrijk dat je oog hebt voor alles wat er om je heen gebeurt. Waar komt het licht van daan? Staan er storende dingen in beeld? Staan mijn camera-instellin gen goed? Wanneer druk ik op het knopje? Niet ieder moment is het fotograferen waard. Er moet eigen lijk altijd iets moois 'gebeuren'. Dat kan iets heel kleins zijn. Een blik, een gebaar, mooi licht, iets grappigs. Een paar van die foto's springen er- later echt uit voor mij. Zij geven met een beeld eigenlijk het gevoel van die dag weer." Sinds een jaar of drie vindt Yvonne de foto's die er voor haar uitspringen goed genoeg om in te sturen voor wedstrijden. Zo blijft ze scherp en kan ze haar kwali teit meten met die van anderen. Sommige wedstrijden vinden twee keer per jaar plaats, andere een keer per maand. Yvonne: "Maar natuur lijk stuur ik niet iedere maand iets in. Je wilt wel een topfoto insturen, anders heeft het geen zin." Inmiddels heeft Yvonne de afge lopen jaren dus 35 awards gewon nen bij Wedaward, Wedisson en Wedding Photography Society. Iets waar Yvonne terecht supertrots op is, want dit zijn internationale wed strijden voor trouwfotografen, met maandelijks duizenden inzendingen. Iedereen mag meedoen aan de wed strijden, voorwaarde is wel dat je bent aangesloten bij die organisatie. Zo heb je een mooi internationaal platform van fotografen en kunnen klanten uit andere landen jou ook vinden. De winnende foto van The Best Wedding Photography Wedisson Awards 2020. Foto: Yvonne ten Bruggencate Kunstenares Annemiek Broenink maakt dit soort kettingen van gerecyclede doppen. Foto: aangeleverd HEILOO - Deze maand is gestart met de uitlevering van de nieu we rolcontainers voor alle bewoners van laagbouwwonin- gen in Heiloo. Dit gebeurt straat voor straat, wijk voor wijk. Elke dag ontvangen een paar hon derd inwoners een brief waarin de uitlever- en op haal data voor hun straat staan aangegeven. Bij deze brief zit ook een folder over afval scheiden met daarin een uniek klein kunstwerkje, gemaakt van gerecy clede doppen uit de regio. De maak ster? Annemieke Broenink, een Castricumse kunstenares die naam heeft gemaakt met haar sieraden in, vooral, Amerika. Ze doet mee aan de New York Fashion Week en haar sieraden hangen in de meest exclusieve art galleries in Chicago en Washington. De kettingen van gerecycled plastic en rubber komen regelmatig voorbij in de populaire Netflixserie Grace and Frankie. Van de nek van Jane Fonda naar een afvalscheidingsfolder voor de gemeente, hoe is dat gegaan? "Ik sprak in mijn atelier iemand bij de gemeente die bezig was met alle veranderingen rond afval inza melen en scheiden. Zij vertelde me dat ze nog iets wilde meegeven aan inwoners om hun afvalscheidings folder mee op te hangen. Een koel kastmagneet of zo. Ik wist meteen: dat kan toch veel leuker! Laat mij maar iets verzinnen." Had je daar dan tijd voor? 30.000 badges is niet niks. "Door corona werden al mijn bestellingen uit Amerika uitgesteld of afgezegd. Ik wilde altijd met gere cycled plastic werken en dit gaf me het zetje om daar eindelijk iets mee te doen. Ik heb een plasticshred der gekocht en een oproep gedaan om doppen te verzamelen. Mensen brachten ze naar mijn atelier - uit eindelijk leverde dat 20 volle zakken op." Je maakt sieraden van rubber, afgedankte toetsenborden, oude kimono's en gerecycled plastic. "Ik dwing mezelf om dingen te maken van andere materialen. Een kunstwerk van gebruikte toetsen borden bracht me op het idee om van oude toetsenborden kettingen te maken. De kimono's haal ik uit Japan. Ze zijn oud en versleten maar de stoffen en kleuren zijn nog steeds prachtig. Het blijft geweldig om een 'oud' standaard product te transfor meren tot iets nieuws en leuks." Hoe komt een nuchtere Noord- Hollandse in Amerika terecht? "Via een Amerikaanse sieraden- ontwerpster in Londen werd ik op een kunstbeurs in Parijs voor gesteld aan Maxine Weintraub. Zij is inkoper bij het Museum of HEILOO - Op zaterdag 24 oktober is het Halloween in Winkelcentrum 't Loo. Kom jij deze dag gezellig griezelig win kelen in 't Loo? De totaal versierde Spooky Griezeltrein rijdt door het win kelcentrum. Alle kinderen mogen instappen en een ritje maken. Durf jij aan boord te stappen van deze Contemporary Art in Chicago. Ze wilde mijn kettingen graag verko pen in de museumwinkel. Deze vrouw heeft echt mijn leven veran derd. Ze nodigde me uit om naar Washington te komen en heeft me daar' aan de hand genomen en voor gesteld aan heel veel mensen. Ik ben zelf op de bonnefooi naar New York gegaan tijdens de New York Fashion Week. Mijn doel was om daar te netwerken en zo mijn siera den te promoten. Dat is gelukt. Daar zag ook de stylist van de tv-serie Grace and Frankie mijn kettingen." griezelige kindertrein? Als je meer in de stemming bent voor iets creatiefs, kun je ook mee doen aan de workshop. Wat is er leuker dan zelf een pompoen uit hollen en hier mooie of griezelige vormen en figuren uit te snijden? Alle kinderen zijn van harte wel kom onder begeleiding van een ouder. Wie dragen jouw sieraden? "Mijn klanten in Amerika zijn onafhankelijke, charmante vrouwen vanaf een jaar of 50. Eerst vond ik het stiekem een beetje jammer dat mijn kettingen niet als jong en hip werden gezien. Maar nu vind ik het juist mooi. De kettingen zijn voor deze vrouwen een conversation piece. 'Je maakt me weer zichtbaar', zeggen ze. Dat is toch geweldig om te horen!" Annemieke doneert per volle zak doppen een bedrag aan KNGF Geleidehonden. Kom jij zaterdag 24 oktober een pompoen uithoüen? Foto: Pixabay

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9