Kampioenen bij TPC Heiloo Dringend advies: niet langs de deuren met Sint-Maarten COLUMN A 5 PostaanZee is nog steeds geopend! Buitenboekenmarkt PostaanZee Mag - Dick de Scally UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2020 EGMOND AAN ZEE - PostaanZee is nog steeds geopend. Alleen ZangaanZee en stoelyoga zijn gestopt. Verder gaan alle activiteiten door, maar sommige wel enigszins aangepast. PostaanZee hanteert eenvoudige regels: - Desinfecteer je handen, pak een mok, houdt afstand en neem plaats op een stoel, laat stoelen op hun plek staan; - Geen mokken meer? Kom een andere keer; - Komt u alleen voor alleen een boek? Geen mok nodig. Zo houdt PostaanZee het veilig voor de veelal kwetsbare vrijwilligers en bezoekers. Kom gerust eens langs! EGMOND AAN ZEE - Volop boeken en handgemaakte kaarten op de boekenmarkt bij PostaanZee. Door de coronamaatregelen nu niet binnen maar buiten op het overkapte terrein van het oude postkantoor. Iedere eerste vrijdag van de maand van 13.30 tot 16.00 uur bieden wij een wisselend aanbod van boeken. Maar ook de handgemaakte kaarten zijn er volop te koop. De eerstvolgende boekenmarkt is vrijdag 6 november. Altijd al op zoek geweest naar dat ene boek? Of naar een herinnering uit lang vervlogen tijden? Het kan er zomaar tussen liggen. Zie je niet watje zoekt? Vraag er gerust naar bij de vrijwilligers. We hebben meer op voor raad dan we uitstallen en zijn je graag van dienst. Met de verkoop van de boeken en kaarten steun je de activiteiten van PostaanZee. PostaanZee is gevestigd aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee. HEILOO - Ondanks het feit dat de competitie door de verscherpte coronamaatre gelen niet kon worden afge maakt, werd het team van Teun Vroom, Isabel van Andel, Pien Wolterbeek en Nova de Geus van Tennis Padel Club Heiloo overtuigend kampioen in de 'groene competitie' in de leef tijd van 10 - 12 jaar. Het team dat getraind wordt door Esther Oostrom had eigenlijk nog één wedstrijd moeten spelen, maar corona gooide roet in het eten. Het team was in punten al kampioen, daar had de laatste wedstrijd geen verandering in kunnen brengen. Trainer Esther zette 'haar' team in het zonnetje, door met muziek en de uitreiking van een chocolademe daille toch even stil te staan bij het kampioenschap van het jonge team. Daarnaast mag het team samen een uurtje coronaproof bowlen bij Bowling Centrum Heiloo. HEILOO - Het leek even door te kunnen gaan, maar Veiligheidsregio Noord-Holland Noord heeft eind vorige week na het overleg van het Regionaal Beleidsteam het dringende advies gegeven om de viering van Sint-Maarten niet door te laten gaan. Het advies luidt: vier Sint-Maarten niet op straat, maar binnen. Het risiconiveau van deze regio is gestegen van 'zorgelijk' naar 'ernstig'. Daarom is het dringende advies van de veiligheidsregio geen Sint-Maarten te vieren. "Ouders heb ben een eigen verantwoordelijkheid om de afweging te maken of ze op 11 november wel of niet hun kin deren langs de deuren laten gaan, maar het wordt sterk afgeraden om nieuwe besmettingen te voorko men. We moeten met man en macht zorgen dat het virus wordt terug gedrongen", aldus Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Ondertussen wordt er op de basisscholen zo langzamerhand gestart met de lam pionnen. Zo laat Annemiek van de Vliet, directeur van kindcentrum De Duif, het volgende weten: "Op kindcentrum De Duif maken wij wel lampionnen met de kinderen voor Sint-Maarten omdat deze acti viteit onderdeel vormt van onze levensbeschouwelijke en beeldende vorming. De verantwoordelijkheid voor het langs de deuren gaan met Sint-Maarten ligt bij de ouders. Wij vragen hen hiermee terughoudend te zijn en zich te houden aan de maatregelen van de overheid en vei ligheidsregio." Op het Radboud Kindcentrum wordt ieder jaar het verhaal van Sint-Maarten verteld en maken alle kinderen een lampion. "Dit jaar is dat niet anders. Een aantal leerkrachten heeft met hun groep gesproken over het dringende advies van de veiligheidsregio om dit jaar geen Sint-Maarten te vie ren. Veel kinderen hadden dit ook al gehoord, maar willen toch graag een lampion maken. Al is het maar omdat het een leuke handvaardig heidsopdracht is", aldus directeur Paul Vrasdonk. Anita Kraakman van Kindcentrum Willibrord legt uit dat het uitgangs punt van school is om te proberen voor de kinderen alles wat mogelijk is vorm te geven. Anita: "Ook Sint- Maarten dus! Wij maken wel een lampion. Als er niet mee gelopen wordt, krijgt deze vast een mooi plekje in huis! Daarnaast lopen wij wel gewoon in de school. Zo zingen de kinderen, krijgen zij evengoed iets lekkers en kunnen we eikaars mooie lampionnen bewonderen!" Op Meander wordt normaal gesproken een lichtjesfeest gevierd rond 11 november. De kinderen en ouders komen dan op school om alle lampionnen die gemaakt zijn in het donker te bewonderen. Directeur Marieke Grijpma vertelt dat het dit jaar helaas geen optie is. "We hebben er dit jaar voor gekozen om Sint-Maarten te vieren onder schooltijd. Iedere groep loopt afzon derlijk naar het huis van een ouder uit de klas. Al zingend komen ze daar met hun lampion aan. In de tuin staat iets lekkers, de kinderen kunnen dit zelf pakken. Als groep lopen ze vervolgens weer zingend naar school." "Meneer, u mag ook een karretje pakken", zei de winkelbediende streng tegen me. Ja, en dan moet het, dacht ik erachteraan. Was ik even vergeten. Kon gebeuren in het begin van de pandemie. Een karretje voor je bestwil. Wie had dat kunnen bedenken? U mag 1,5 meter afstand houden en dan moet het. Laatst moest ik voor een keuring komen. De dokter deed zelf de deur open, wagenwijd, deed vijf stappen achteruit, wees de wachtkamer aan en sprak: "U mag daar gaan zitten, op die stoel." Was niet zo moeilijk kiezen, want er was er maar één. 'Mag' is voor je bestwil. Precies om die reden vormen mondkapjes een randgeval. Soms moet het, soms mag het, maar dan hebben ze toch liever dat het moet. Maar hoe moet het dan met korte boodschappen van d'r in en d'r uit? Een mondkapje op en af voor je bestwil. Als het aantal personen in een zaak boven de zoveel is, laten we zeggen, vier, mag je buiten blijven wachten, en dan moet het. Telt dan het winkelpersoneel zonder mondkapje mee? Buiten blijven is voor je bestwil. Het kabinet zou als beleid kimnen hanteren wat Fons Jansen in zijn conferences over de roomse kerk zei: "Alles is verboden, tenzij het mag en dan moet het." Dat onder vond ik toen ik een keer nodig moest. Ik ging op zoek naar een toilet. Vindt dat maar eens in een ander dorp, alle horeca dicht. De nood was inmiddels zo hoog dat ik zo brutaal was een kerk bin nen te stappen waarvan de deur open stond. Beleefd vroeg ik... enzovoort. De koster wees me een deur waar 'toilet' op stond. Terwijl ik daarheen liep, riep hij me achterna: "Je moet wel gaan zitten hoor!" Niks mag, MOET! Team Groen TPC Heiloo. Aangeleverde foto Als het advies van de veiligheidsregio wordt opgevolgd gaan dit jaar de kinderen niet met hun lampion langs de deuren. Foto: archief Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5