GGZ-patiënt tijdelijk in caravan op Landgoed Willibrordus Wildschut in coronatijd De mogelijkheden van duurzame energie Teddybeer-diploma 's Zwembad Loos Red jezelf brevetten Zwembad Loos UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2020 HEILOO - Verbaasde wandelaars troffen deze week een bewoon de toercaravan aan naast het voetbalveld op het Landgoed Willibrordus in Heiloo. Voor de caravan is een man druk aan het timmeren voor een met plastic overdekt hutje waarin spullen zijn opgeslagen. Een hond, type Amerikaanse Stafford, rent de caravan uit en komt blaffend een kijkje nemen maar de man heeft de hond onder controle en fluit hem terug. De bewoner, een man van middel bare leeftijd, vertelt dat de caravan eigendom is van de gemeente. Hij mag er volgens eigen zeggen een week in verblijven en heeft een ver gunning voor de staplaats. Hij ont kent dat hij dakloos is. Hij bezit een woning; wat de werkelijke oorzaak is van zijn verblijf op het landgoed blijft onduidelijk. Uitzonderlijke situatie In tegenstelling tot het verhaal van de bewoner blijkt dat de per soon momenteel geen onderdak heeft en dat de caravan daarom als tijdelijk onderkomen dient voor de cliënt, zo meldt een woordvoerder van de GGZ. De hulpverlening heeft dit geregeld. De GGZ benadrukt dat dit een uitzonderlijke situatie is, bedoeld als korte tussenoplos sing. De vraag waarom er binnen in het GGZ-complex geen plaats is voor de man kan niet beantwoord worden vanwege privacyredenen. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het echter niet toe gestaan om de caravan te gebruiken zonder dat daarvoor een omgevings vergunning is verleend, ook zijn zij geen eigenaar van de caravan. Een toezichthouder van de gemeente voerde een controle uit en de bewo ner krijgt tot 1 november de tijd om een andere verblijfplaats te vinden. Waar hij dan naartoe moet blijft ook onduidelijk in verband met privacy. Een lege quarantaineafdeling De corona-afdeling op het GGZ- terrein, die is opgezet door de Veiligheidsregio en waar plek is voor twintig personen, is echter nog leeg. De woordvoerder van de GGZ bevestigt dit maar meldt dat de GGZ de ruimte alleen faciliteert en dat de Veiligheidsregio hier verder de scepter over zwaait. De afdeling is namelijk bedoeld voor mensen die in quarantaine moeten en die hiervoor geen mogelijkheden heb ben, zoals bijvoorbeeld een eigen woning. De bedoeling is dan ook dat deze vleugel leeg blijft voor het geval die nodig is vanwege de corona-uitbraak. Er zal dan een team van het Rode Kruis voor de patiënten komen zorgen, dit gaat ook buiten het GGZ om. Ook hier is dus geen plek voor de man en zijn hond. HEILOO - Ook bij Wildschut Eten en Drinken kwam de lock- down van de horeca vorige week niet geheel onverwacht. "Wel is het opnieuw een harde klap voor alle horecaondernemers aangezien het juist erg goed ging met de 1,5 metermaatrege len. Niet alleen binnen ons res taurant, maar ook bij heel veel andere horecagelegenheden. Dat de horeca moet sluiten weer houdt de enthousiaste ondernemers van Wildschut er niet van om weer fulltime te gaan bezorgen. Mirjam: "Gelukkig mogen gasten nog wel gerechten afhalen in ons restaurant. We hebben weer een paar nieuwe voor-, hoofd- en nagerechten voor jullie samengesteld! Dus bekijk snel de vernieuwde menukaart op onze website of Facebookpagina." Voor alle horecaondernemers is dit opnieuw een harde klap. Het is voor velen erop of eronder. "We moeten afwachten welke kant het op gaat. Die onzekerheid maakt het soms wat moeilijk, maar we hopen hier samen met onze gasten sterker uit te komen. Als laatste willen wij iedereen uit Heiloo en omstreken bedanken voor alle steun en bestellingen. Samen met jullie komen wij erdoorheen!" Mirjam staat klaar om de gasten te ontvangen die hun bestelling komen afhalen. Aangeleverde foto HEILOO - Duurzaam Heiloo staat voor betaalbare duur zaamheid met volop keuze mogelijkheden. Maar over de Warmtevisie van de gemeente valt nog wel wat te zeggen. Echt duurzame energie komt van de zon. Die levert per m2 zonne paneel nu gemiddeld 170 kWh per jaar, maar met een warmtewisse laar komt daar gemiddeld nog eens zo'n 350 kWh aan warmte bij. Deze energie is onafhankelijk van toele veranciers. Het knelpunt is de ener gieopslag. Bij elektrisch is dat op te lossen door terug te leveren aan het net, wat met de salderingsregeling (het verrekenen van de stroom van de zonnepanelen met de daadwer kelijk verbruikte stroom) een lucra tieve zaak is. Mogelijkheden inventariseren Duurzaam Heiloo werkt met Heiloo Energie aan het project Eigen Energie, gericht op twee- onder-een-kapwoningen. Dit is uit te breiden naar andere woningen of grote daken zoals die van huur- flats of sporthallen. Er worden al legio mogelijkheden aangeboden waarmee tientallen procenten van de warmte in Heiloo duurzaam kan worden verzorgd. Maar het is nog geen gemeengoed. Duurzaam Heiloo pleit al lang voor het gericht inventariseren van de mogelijkheden voor inwoners. Wat kan er wel of niet met een woning van vóór 1950? Is het gezien de planning van de gemeente slim om nog een cv-ketel te kopen? Kan ik verbouwen voor woningverbe tering inclusief verduurzamen? Die informatie kan getoond worden op schermen in openbare ruimten. Uiteraard is daarbij het financiële plaatje essentieel. Het is leuk als je zelf investeert in een installatie waardoor je 30 jaar lang praktisch geen energierekening hebt, maar dan moet je daar nu wel het geld voor hebben. De Warmtevisie uit stellen is niet mogelijk. Betrokkenheid De overheid wil participatie, dus geen inspraakronden zoals voorheen waarbij ambtenaren bij burgers langsgaan zonder conse quenties te trekken uit wat die bur gers vinden. De VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten) besteedt hier aandacht aan. Bij de gemeen te Heiloo ging dat goed. Bij de Warmtevisie (BUCH) missen er overwegingen die wel zijn inge bracht maar niet goed zijn meege nomen voor besluitvorming in de Raad. Duurzaam Heiloo maakte daarom een eigen minderheids standpunt bekend. Gelukkig lijkt er bij de gemeenteraad een groeiende behoefte te zijn om de betrokken heid te vergroten. Wij hopen dat dit leidt tot oplossingen die relevant zijn voor inwoners van Heiloo. Meer informatie is te vinden op www.duurzaarnheiloo.nl HEILOO - Op 4 oktober mochten de Teddybeer-zwemmertjes hun kunsten laten zien. Zonder toeschouwers op de kant, maar wel met één begeleider in het water, mochten de volgende kinderen hun diploma in ontvangst nemen: Mira Pahari, Noa de Waard, Emma v.d. Geer, Taede Heijna, Femke Zwart, Ada Leegwater, Anne-Fleur Hofstee, Fenna v.d. Linde, Olivier Smakman en Sammy Frank, iedereen van harte gefeliciteerd! Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen weken werd er op verschillende momenten afgezwommen voor het Red jezelf brevet van Zwembad Loos. In Uitkijkpost van woensdag 21 oktober stonden een aantal foto's afgebeeld. Helaas ging er iets mis, waardoor de toppers op deze foto niet allemaal zichtbaar waren. Daarom hierbij nogmaals deze foto, met alle kanjers in beeld. Van harte gefeliciteerd met jullie brevet: Benjamin Winkel, Finn Winkel, Teun Smit, Kick Winter, Leah van Wielink, Luca Koppes, Rune van Roon, Luka Stam en Sebastiaan Komen. Aangeleverde foto Het nederige stulpje van de 'caravanman' Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7