Expositie over Landgoed Willibrordus Donaties Kringloopwinkel XopX Straatvegers zetten 't Loo op stelten Witte vleugel betovert leerlingen PCC Heiloo 12 Doet u ook mee? UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2020 HEILOO - Iedereen wordt uitge nodigd om mee te bouwen aan een foto- en verhalenexpositie over Landgoed Willibrordus: het verleden, het heden en de toe komst. Het landgoed heeft een rijk verleden, het heden kent prachtige nieuwe ontwikkelin gen op het gebied van geeste lijke gezondheidszorg, cultuur en natuur. En wie weet wat de toekomst nog in petto heeft! Het idee hiervoor is ontstaan uit de wens van Stichting De Buitenkans om in coronatij d onze bewoners en bezoekers wat leuks te kunnen blijven bieden op het Landgoed op een veilige manier. We willen de geschiedenis van deze mooie plek in beeld brengen door oude foto's, verhalen en wellicht zelfs tekeningen of schilderijen. Wij gaan buiten exposeren op het ter rein voor de Cultuurkoepel zodat iedereen deze vrij kan bezichtigen. Wij zijn benieuwd naar uw beel den en verhalen uit het verleden maar zeker ook naar uw ideeën over de toekomst. Hoe zou u zelf bijvoorbeeld graag zien dat het landgoed zich ontwikkelt'? Heeft u daar beelden bij, kunt u het beschrijven? Deelname expositie Als u geïnteresseerd bent om mee te doen, vragen wij u vóór 20 november 2020 het volgende naar ons op te sturen: - Verleden: beeldmateriaal en (oude) anekdotes van en over de Stichting Willibrordus - Heden: foto's en verhalen van en over Landgoed Willibrordus - Toekomst: ideeën in de vorm van foto's/teken ingenAerhalen over de toekomst van het Landgoed. U kunt materiaal eventueel ook langsbrengen. Wij maken uit alle inzendingen een selectie die een goed beeld geeft van het Landgoed door de eeuwen heen. Degene wiens foto en/of verhaal verkozen is mag na afloop haar/zijn foto op can vas mee naar huis nemen. Uw inzending stuurt u naar: info@ verhalenkamerwillibrordus.nl Langsbrengen kan op maan dag en vrijdag bij de receptie van Maatwerk (activiteitencentrum), Bullaan 2 Heiloo, aan de achterzij de van het GGZ-terrein (tegenover de brandweer). Meer informatie: www. de-buitenkansorg LIMMEN - Kringloopwinkel XopX heeft het opnieuw voor elkaar gekregen om een flink aantal donaties te doen. De vol gende doelen, organisaties en of stichtingen hebben geld ontvan gen: - PCI/PKN: 4.000 voor kerstactie minima in Heiloo; - EHBO-Vereniging Heiloo: 2.500 voor de aanschaf van een AED- apparaat; - Stichting Tess Unlimited: 2.500 voor het uitvoeren van schisisopera- ties bij kinderen in Guatemala. Een bedrag van 1.000 ging naar: Highlow Rangers; Help in Gambia; Esdégé Reigersdaal, cluster, cen trum 31; Bjomswonder; Stichting de Zeedistel; Stichting De Opkikker. Een bedrag van 500 ging naar Marielle Chrispijn voor haar vrij willigerswerk in een weeshuis in Kenia; Stichting Kinonikids in Oeganda; Stichting Opvang; Stichting Caritas Ukraine- Holland; Theaterbende junioren Heiloo, (Stichting Spelekind); Hannonie Excelsior Limmen; Parkinson Vereniging; Nederlandse Brandwondenstichting; Stichting Kalapuwa Sri-Lanka. Nieuwe vaste donaties: 425 Voetbalvereniging R.K.V.V. Limmen: sponsorbord langs het A-veld voor een periode van 5 jaar (excl. eenma lige aanmaakkosten van 225). Naast bovenstaande donaties zijn ook de jaarlijkse giften gege ven: Stichting Gered Gereedschap 300); Vrienden van de Bibliotheek 625). Tevens zijn de opkikkers van de maand oktober gegeven aan: Voetbalvereniging R.K.V.V. Limmen (voetbalplaatjesactie 90-jarig bestaan), Zorgboerderij Hoeve de Vogel Elisabeth in Nieuw-Vennep; Oratoriumkoor in Heiloo. Ook Scouting Rurik in Heiloo ontving een van de opkikkers. Al meer dan 30 jaar komen de leden van deze scoutinggroep wekelijks op vrijdagavond bij elkaar in club gebouw 'De Hut' aan De Kistemaker 11 in Heiloo om het scoutingspel te spelen. Scouting Rurik biedt kin deren en jongeren een plezierige vrijetijdsbesteding. Samenwerken, avontuur, respect voor elkaar, leefomgeving, zelfstandigheid en ontplooiing staan hierbij centraal. Gelukkig kunnen ook in deze coro- natijd, met een paar aanpassingen, de opkomsten doorgaan. Zo werd er begin oktober nog getokkeld van een kabelbaan! De opkikker van XopX komt goed van pas om ook in deze tijd, coronaproof, uitdagende activiteiten voor alle kinderen en jongeren te organiseren. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kimt het for mulier downloaden via www.stich- tingxopx.wordpress.com of opha len in onze kringloopwinkel Keer op Keer, Rijksweg 127, Limmen. Openingstijden: dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 072 - 5325962. De expositie is buiten op het terrein voor de Cultuurkoepel. Aangeleverde foto HEILOO - Oude grammofoonmu- ziek speelt op de achtergrond en de straatvegers fietsen op een oude hoge-bi-fiets door Winkelcentrum 't Loo om ervoor te zorgen dat alles er weer spie en span uitziet. Je waant je even terug in de jaren 50. Dan verandert de oude gram- mofoonmuziek in een swingende melodie en... er gebeurt van alles. De straatvegers laten him werk val len, gaan los op de muziek en zetten het centrum op stelten. Kortom, als u zaterdag 7 november uw bood schappen doet in 't Loo wordt u getrakteerd op een wervelende act van de straatvegers. Komt u ook een kijkje nemen? De straatvegers houden de straten netjes maar zetten opeens een wervelende dansact neer. Aangeleverde foto HEILOO - Het muzieklokaal van het PCC Heiloo aan De Dors vormt sinds kort het decor voor een wonderschoon instrument: een witte digitale vleugel. Je ogen worden als vanzelf aan getrokken door dit magische instrument. Je kunt er niet omheen en de leerlingen zouden dat ook niet willen. Iedereen wil de vleugel leren bespelen, raakt betoverd door de klanken. Het instrument is een ver rijking voor het muziekonderwijs in Heiloo, ontwikkelt de sociale en emotionele vaardigheden bij de leer lingen en vergroot het leerplezier op school. Tijdens de muzieklessen hebben alle leerlingen geleerd hoe ze piano kunnen spelen. Met de rechterhand hebben ze een melodie geleerd en met de linkerhand de baspar tij. Sommigen hebben op de piano een groepje zangers begeleid of ze hebben er zelf bij gezongen. De jongeren waren erg enthousiast en meestal verbaasd over hun eigen kunnen. Voor velen was dit de eer ste ervaring met het bespelen van een muziekinstrument. Na afron ding van de lessen werden er met de mobiele telefoons foto's en filmpjes gemaakt zodat ook het thuisfront kon genieten van de muzikale kun sten op de nieuwe vleugel. De reactie van een leerling: "Ik wist niet dat ik piano kon spelen. Wat leuk. Ik ga het ook aan mijn moeder leren!" Tekst: Izabela Posthuma (muziekdocente) Van links naar rechts: Ana Bella Kuijper, Jos Rijnaarts, Floortje Korver. Aangeleverde foto Scouting Rurik kan de opkikker goed gebruiken om leuke acti viteiten voor de leden te blijven organiseren, zoals op deze foto het tokkelen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 12