Team Nieuw Westert herpakt en herbouwt Labonovum ontwikkelt corona-speekseltest Kerstpakketten voor de minima Caritas tijdens de feestdagen REGIO 17 Gemakkelijk, snel en betrouwbaar Onthulling van herdenkingszuil bij Corneliuskerk Limmen UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2020 Dr. Dennis Poland, specialist laboratoriumgeneeskunde van Labonovum. Aangeleverde foto LIMMEN - In deze tijd van het jaar hebben veel mensen ver- koudheidsklachten of voelen zich grieperig. Maar is het een gewone verkoudheid, een griep je of is het corona? Heb jij klachten en wil je weten of die worden veroorzaakt door het coronavirus (COVID-19)? Met de PostYourLab-methode neem je thuis een speekselmonster, dat je per post naar het laboratorium in Limmen stuurt. Daar wordt het speeksel door gekwalificeerde medisch analisten onderzocht op de aanwezigheid van corona-antigeen. Corona-antigeen is een maat voor de hoeveelheid coronavirusdeel tjes in je speeksel en kan gemeten worden op een speciale laboratori- umanalyser. Je kunt de envelop met het monster overigens ook afgeven bij Labonovum in Limmen. Deze test wordt reeds op grote schaal toegepast in meer dere Europese landen en Japan. Labonovum heeft deze corona- antigeentest vergeleken met de PCR-testmethode. Hieruit blijkt dat de resultaten van de corona- antigeentest 96% overeenkomen met de PCR-test, alleen dan zonder gebruik van een neus- en keelswab. Na ontvangst van je monster op het laboratorium ontvang je binnen 24 uur de uitslag. Gemakkelijk, snel en betrouwbaar. Waarom testen? - Je hebt klachten die passen bij het coronavirus; - Je bent in contact geweest met iemand die corona bleek te hebben; - Je moet een bewijs overhandi gen waaruit blijkt datje niet besmet bent met corona. Voor meer informatie: www. postyourlab.nl EGMOND-BINNEN - Zoals het er nu naar uitziet, opent Nieuw Westert in de lente van 2021 de spiksplinternieuwe deuren voor zijn gasten. "De herbouw van de oude stolpboerderij is afgelopen week echt gestart. Vanaf nu is er elke week vooruitgang te zien en ik nodig iedereen uit om de bouw te volgen. Het liefst ter plekke met een lekker broodje en een heerlijke kop koffie-to- go", geeft Remco Duinmeijer vol trots aan. Samen Remco (27) is bedrijfsleider en zichtbaar trots op het team van medewerkers en eigenaren. Het gevoel samen voor de herbouw te gaan is vanaf het begin, direct na de brand, tot op de dag van vandaag voelbaar. Alle vaste medewerkers van toen zijn gebleven om samen dit bedrijf vanaf de grond weer op te bouwen. Elke week houden ze samen een brainstormsessie met ruimte voor goede ideeën en tips vanuit het hele team. "Die oprechte verbondenheid binnen het team en de loyaliteit aan dit bedrijf stra len we uit naar onze gasten. Dat is zeker een reden waarom onze vaste gasten Nieuw Westert vanaf juni dit jaar zijn blijven bezoeken. We zijn ze daar heel erg dankbaar voor. Zij zijn de basis voor de herbouwplannen geweest. Zonder deze vaste gasten is er geen nieuw Nieuw Westert", zegt Remco. Duurzaam ondernemen "Slechts een klein deel van de ori ginele muren staat nog, maar de uit straling van de oude stolpboerderij zullen de vaste gasten straks direct herkennen, vooral in het houtwerk. Rijksmonumenten besluit na de herbouw of het pand de monumen tenstatus terugkrijgt. We bouwen een gezellige glazen serre langs de lange kant van het pand. Er komt meer restaurantruimte, mede door de sfeervolle vide in het midden van de boerderij. Er is plaats voor 130 culinaire liefhebbers in het grote restaurantgedeelte. Op de vide, recht boven het middelpunt van de stolpboerderij, kunnen nog eens 30 gasten plaatsnemen. Ook een aan tal 'stalletjes' komt terug", aldus Remco. De indeling wordt praktischer voor de gasten en de medewerkers. Geen opstapjes meer en een rol- stoelvriendelijke entree. De keuken wordt uitgebreid. "We koken straks op inductie. Nu we de kans kregen, hebben we bewust gekozen voor een warmtepomp om te verwarmen en te koelen. Zo dragen we als res taurant gelijk ons steentje bij aan een milieuvriendelijke onderne merswereld." Tekst: Pauline de Vries REGIO - In Nederland leven ruim één miljoen mensen in armoede. Veel mensen met financiële problemen zijn op dit moment afhankelijk van de hulp van lokale organisaties. Ook in onze regio leven steeds meer mensen op bijstandsniveau. Kledingbank Egmond ziet ook dat er veel stille annoede is. Zo is het vaak niet zichtbaar dat kinderen zonder ontbijt naar school gaan, dat mensen de huur niet kunnen beta len en ook geen voedsel of kleding kunnen kopen. Maar ook eenvou dige dingen zoals je identiteitsbe wijs of paspoort verlengen kan niet meer en dan hebben we het nog niet eens gehad over het niet kunnen aanschaffen van hulpmiddelen zoals een bril. Dit zijn hele eenvoudige dingen die als je in armoede leeft niet meer lukken. Om deze minima bij te staan en een steuntje in de rug te geven, heeft Kledingbank Egmond een kerstpakkettenactie opgezet. Speciaal voor de minima, zodat zij ook een leuke kerst heb ben. Hoe kunt u helpen: - U kunt een kerstpakket afleve ren bij de kledingbank. Wij zorgen er dan voor dat het naar een mini magezin gaat. - U kunt een familie uitkiezen uit een lijst bij ons in de kledingbank zodat u gericht wat kunt kopen (families staan onder nummer en niet onder naam). Privacy is gewaarborgd bij ons. - U kunt een geldelijke donatie geven, dan maken wij er een leuk kerstpakket van voor een gezin. - U kunt een bedrag overmaken op NL59RABO0359676642 t.n.v. Stichting Kledingbank Egmond o.v.v. kerstpakket. - U kunt houdbare etenswaren, cadeaubonnen of cadeaus afleveren bij de kledingbank en wij maken dan van alles wat we binnenkrijgen leuke kerstpakketten. Kortom, er zijn mogelijkhe den genoeg om te helpen. Op dit moment hebben al meer dan 120 minimagezinnen zich opgegeven die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Hiervan is nu ongeveer de helft gekoppeld. Dat betekent dat wij nog meer dan 60 mensen zoeken die een kerstpakket voor een ander willen maken. Alle gezinnen die zichzelf hebben opgegeven komen uit de regio. Wilt u een familie blij maken met een kerstpakket? Opgeven kan een voudig via kledingbankegmond@ ziggo.nl of via 06 - 14584537. Valt u onder de minima? Meldt u dan aan bij stichting Kledingbank Egmond: Stichting Kledingbank Egmond Sint Adelbertusweg 42 1935 EM Egmond-Binnen kledingbankegmond@ziggo.nl www.kledingbankegmond.nl LIMMEN - Op 31 oktober is op het kerkhof bij de Corneliuskerk in Limmen een herdenkingszuil geplaatst. Het is een monument waarop de namen van alle overledenen vanaf 2000 staan ver meld. Pastor Johan Oiling van de Corneliuskerk onthulde het monument. Foto: Nico Snel EGMONDEN - Het duurt nog even, maar als je naar buiten kijkt lijken de 'donkere dagen voor kerst' al begonnen. Dat betekent voor sommigen een nog somberder tijd dan het vaak al is. Caritas wil daar samen met u iets aan doen. Tijdens de afgelopen feestdagen heeft Caritas, ook dankzij uw steun, weer iets kunnen betekenen voor onze medemensen die het niet zo breed hebben. Voor hen is helaas niet alles vanzelfsprekend. In 2019 kon Caritas nog goedgevulde kerst pakketten geven, maar dit jaar gaat het vanwege corona niet door. Toch willen ze voor deze groep ook dit jaar weer iets extra's doen. Het blijven steunen van dorpsgenoten die hiervoor in aanmerking komen is van groot belang voor Caritas- werkgroepen. Niet alleen financi ële steun, maar ook om mensen die het nodig hebben een hart onder de riem te steken, bijvoorbeeld tijdens ziekte of na een groot verlies. Kent u iemand in uw omgeving die een steuntje in de rug kan gebrui ken, geef dit dan door aan de vol gende personen. Egmond-Binnen: aejvandermolen@gmail.com (tele foon: 06 - 46223860). Egmond a/d Hoef: Rineke Houtenbos (telefoon: 072 - 5061090). U kunt ons ook steunen door een bijdrage te storten. Wij zorgen er dan voor dat dit terechtkomt bij hen die dit nodig hebben. Doneer aan Caritas Egmond-Binnen via NL63 RABO 0315700165 t.n.v. Parochiële Caritas instelling. Of doneer aan Caritas Egmond a/d Hoef via NL93 RABO 0315782269 t.n.v. RK Parochie Egmond a/d Hoef. De uitstraling van de oude stolpboerderij blijft herkenbaar in het vernieuwde Nieuw Westert. Foto: Bert Schuit

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 17