LOHAN JANSEN Rugbyer Melle Haanstra hard op weg naar de top 777e lid voor TV Het Vennewater Jeugd Dojo 't Loo op een mooie 3e plaats A-, B- en C-diploma's bij Zwembad Loos I 13^' m aft-.*, WAV SPORT 19 S J*- "Blauwe ogen en een biertje toe Westfriese Jeugd Judocompetitie A. Jul UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2020 Nieuwe jeugdleden Nolan (midden) en Livia (rechts) van der Wal worden verwelkomd met een mooi tennispakket. Aangeleverde foto HEILOO - Tennis is dit jaar nog populairder geworden. Lekker buiten, sportief en veilig in coronatijd. Bovendien ook nog geschikt voor jong en oud. Door te tennissen verleg je je grenzen en verbeter je jezelf keer op keer. Dat werkt verfrissend en zorgt voor een positieve spanning. Maar soms heb je er ook een beetje geluk bij nodig! Afgelopen week is het 777ste lid van TV Het Vennewater in het zonnetje gezet. Wie weieens in het casino komt weet wat 777 bete kent: jackpot! De nieuwe jeugdleden Livia van der Wal (11 jaar) en Nolan van der Wal (8 jaar) worden door de vereni ging verwelkomd vanwege dit bij zondere lidmaatschap. Broer en zus vieren dit leuke moment samen. Ze hebben namens de club een prach tig tennispakket ontvangen van Sport 2000 Johan Jansen. HEILOO - Melle Haanstra is een 17-jarig rugbytalent uit Heiloo. Zyn team werd vorig jaar Sportteam van het Jaar en hij werd genomineerd als een van de beste jeugdspelers in Nederland. Hij begon op zijn 15e in het Nederlands team onder 16 jaar en speelt nu bij Jong Oranje onder 20. Inmiddels speelt hij in het eerste van de Castricum Rugby Club. Zijn doel is om zijn brood te gaan verdienen met rugby en Melle is hard op weg. De bestbetaalde spe lers in de rugbywereld verdienen makkelijk twee miljoen euro per jaar. Het is niets in vergelijking met voetbal, maar Melle vindt het genoeg want rugby is zijn passie. Melle laat zich niet uit het veld slaan Nu hij de Rugby Academy en de havo heeft afgerond kreeg hij de kans om vanaf september te gaan rugbyen in Londen, maar omdat de competitie daar is afgelast vanwege corona heeft het geen zin om daar nog naartoe te gaan. Alle trainingen in Nederland liggen ook stil, maar Melle gaat door met zijn trainings schema's. Dagelijks traint hij op conditie en kracht en oefent hij pas ses met een vriend. "Als het seizoen begint sta ik klaar vertelt hij daad krachtig. Melle, die zich nooit uit het veld laat slaan, heeft nu contact met clubs en academies in Nieuw- Zeeland om zo snel mogelijk te kun nen starten op een hoger niveau. In dit land is rugby namelijk volkssport nummer één, sterker nog: als je daar op voetbal zit vinden ze je een watje. "Het seizoen is daar omge draaid en zodra daar de grenzen opengaan vlieg ik erheen. Ik hoop dat ik er in januari kan zijn want het seizoen begint in maart", aldus de fanatieke rugbyer. De haka voor de All Blacks Zijn grote voorbeeld is Nieuw- Zeelander Sonny Bill Williams, die 55 interlands speelde voor de All Blacks. U kent deze rugbyploeg vast van de indrukwekkende en ceremoniële haka, een dans waar mee zij steevast voor de wedstrijd him tegenstander imponeren en de goden aanroepen. Williams speelt in de centerpositie, net als Melle: "Zijn spel is prachtig, ik kan veel van hem leren", aldus Melle. De All Blacks waren ooit op visite bij de Castricum Rugby Club, een ommekeer in Melle's leven. Het team van Melle mocht zelfs de haka doen voor de Nieuw-Zeelandse favorieten. "Ik vond rugby al leuk maar toen ik het team in levenden lijve ontmoette en zag hoe het er op hoog niveau aan toeging, werd pro fessioneel rugbyen mijn droom. Ik wil in volle stadions spelen, daar ga ik voor", aldus Melle. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Op zaterdag 31 okto ber mochten de leerlingen van Zwembad Loos afzwemmen in zwembad De Hout in Alkmaar. Zonder opa's en oma's, papa's en mama's of broertjes en zus jes. Maar dat mocht de pret niet drukken, iedereen maakte er één groot feest van. Nadat ze al hun aangeleerde oefe ningen hadden laten zien aan de juf fen mochten de volgende leerlingen hun diploma in ontvangst nemen: Diploma A: Leah van Wielink, Sofie van Dam, Adelie Pimt, Gabor de Jong, Laura Bechthold, Chenyi Zhang, Chloe vein Bugnmn, Annechien Nijboer, Djoeke van der Linden Vooren, Benjamin van den Berg, Bram Sentveld, Ewoud Bakker, Nout Bent, Leonore de Bruin, •June van den Hoek, Sakina Jafari, Lente Dekker, Sevijn de Rover, Sebastiaan Komen, Senna Arnold, Niek Grapendaal, Natan van der Woel, Denn Nijman, Max van Bameveld, Dean Stoop, Ella van der Eerden, Sophia van der Eerden, Rune van Roon, Gijs Visser, Laure Verduin, Nanou Meijer en Chris Huiberts. Diploma B: Kesz Schortinghuis, Jula Berger, Joy - Grace Sala Verkaaik, Sil Beerepoot, Vinz Leek, Karlijn van Elswijk, Jasmijn Bos, Mats Weiier, Belle Geertsema, Rosa de Waard, Emma Ibink, Gode Florian Tuik, Hannah Hamad, Julia Sombroek, Sterre Otto, Lizanne Boschma, Jans de Boer en Niek van Hove. Diploma C: Davyen Wuthrich, Eline Bos, Shanet Binyam, Joris Westerman, Alexander Dorenbos, Julia Lambrechts en Lucas van Cronenberg. HEILOO - De jeugd van Dojo 'Loo heeft in judosei zoen 2019-2020 weer meege draaid in de Westfriese Jeugd Judocompetitie. De jeugd van 6 tot en met 15 jaar in gewichtsklassen van onder de 24 kg tot onder de 55 kg hebben het hele seizoen gestreden tegen teams uit Noord-Holland. In maart zou de laatste ronde zijn met aansluitend de prijsuitreiking. Dit is vanwege Covid-19 afgeblazen. Deze week zijn de gewonnen beker en de medailles per post ontvangen. Helaas geen uitbun dige prijsuitreiking maar toch een klein feestje in de dojo aan de Bergeonstraat om de zwaar bevoch ten derde plaats te vieren. Op de foto boven: Job Kroon, Sija Coolegem, Celina Kleijmeer, Lex Gast. Onder: Sarn vd Veek, Sven Walta, Jorne Reitsma. De volgende judoka's ontbreken op de foto: Noud de Boer, Sil Klaver, Erik vd Meer, Maarten Roubos, Thijs Olyrhoek, Jesse Molen, Luuk van Waggendorf van Rijn, Elvin Groefsema. Blij met diploma B. Aangeleverde foto Blij met hun medailles! Aangeleverde foto Melle maakt een try tijdens een rugbywedstrijd. Aangeleverde foto Trots op diploma A. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 19