Camera moet terreur Lijsterbes tegengaan Kringloopwinkel Dorcas paar weken dicht vvohnl mm N 3 O Vervolg van de voorpagina: Dfflwm. Herfstig Nijenburg UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2020 'Ga een paar maanden naar het buitenland' De bewoner heeft 31 keer aan gifte gedaan vanwege de diverse incidenten maar de daders zijn nog niet opgepakt, al is de recherche druk met de zaak bezig. "Ik heb de recherche gevraagd wanneer dit gaat stoppen. De recherche advi seerde me toen om een paar maan den naar het buitenland te gaan", zo vertelt hij. "De politie weet wie de daders zijn maar toch blijven ze vrij rondlopen, ze kunnen blijkbaar doen wat ze willen", zo meldt hij verbolgen. Over de vermoedelijke reden van de woningoverval is de bewoner kort: "Ik ben een jonge jongen met een mooie auto en een mooi huis." Dat er criminele activiteiten plaats vinden in de woning wordt door de bewoner ten stelligste ontkend. Bewakingscamera De gemeente heeft inmiddels actie ondernomen: vrijdag 30 okto ber werd er een bewakingscamera geplaatst in de straat. De bewo ner heeft hier naar eigen zeggen maanden geleden al om gevraagd. "Helaas moest eerst mijn auto uit branden voordat de camera werd geplaatst", aldus de bewoner. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy foeilelijke met graffiti bekladde paal met daarop een camera is de andere bewoners een doorn in het oog en zij zijn hierover in contact met de gemeente. De bewoner heeft de gemeente aangeboden om de paal een lik verf te geven maar dat mag niet, alleen de gemeente mag dit doen. Een graag geziene gast Hoewel de bewoner absoluut niet van onbesproken gedrag is (er zijn meldingen van lawaaioverlast en verkeerd parkeren), is hij aan de andere kant ook een graag geziene gast in het dorp met zijn rijdende ijs cowagen, De IJs Express. Je hoort hem van verre aankomen door het dromerige muziekje en kinderen rennen op blote voeten naar buiten om een heerlijk ijsje te halen. Toch kon hij de afgelopen zomer een aantal keer zijn route niet rijden wegens achtervolgingen en bedrei gingen. Nu de camera is geplaatst hoopt de bewoner dat het rustig blijft: "Ik hoop dat alles stopt, zowel voor mezelf als voor de buurt. Ik voel me schuldig en verantwoordelijk maar helaas kan ik er niet zoveel aan doen." Ook roept hij buurtbe woners op om met hem te praten als er vragen zijn. "Er gaan zoveel verhalen over mij rond, maar de waarheid is anders", aldus de bewoner. Inmiddels is duidelijk dat de camera in de straat zijn werk doet maar blijkbaar weten de belagers precies wat de bewoner doet en waar zijn spullen staan. De bewoner wilde deze winter zijn ijs inwisselen voor oliebollen en had dan ook een heuse authen tieke oliebollenkar aangeschaft om die vanaf donderdag op het Stationsplein neer te zetten. Eigenlijk had hij er al eerder wil len staan, maar dat raadde de politie af omdat zij de veiligheid niet konden waarborgen. Helaas ging het oliebollenavon- tuur in rook op in de nacht van maandag 2 november. De authentieke oliebollenkar brandde af op de stalling aan de Kennemerstraatweg. De slapende bewoners van een naastgelegen pand die de stalling hadden aan geboden kwamen met de schrik vrij en ook andere naastgelegen panden hebben flinke schade. De brandweer vermoedt brandstich ting. "Wij waren druk bezig met de voorbereidingen om inwoners van Heiloo van heerlijke oliebol len te kunnen voorzien. Zondag waren zelfs alle folders al ver spreid. Dit is een zwarte dag voor mijn team dat hier vol liefde mee bezig was, zij zitten nu de hele winter zonder inkomsten", aldus de eigenaar. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Kringloopwinkel Dor cas aan de Kennemerstraatweg is de komende twee weken vanwege corona gesloten. "De besmettingen in Heiloo en ook daarbuiten nemen nog steeds toe. Voor de veiligheid van onze klanten en medewerkers vinden wij het beter de winkel dicht te doen. Ook kunnen er geen spullen meer afgeleverd worden", aldus bestuurslid Rob Bastiaanse. "Er is door de overheid geen plicht ingevoerd om winkels geheel of gedeeltelijk te sluiten. Wij had den een tijd geleden onze winkel al ingericht op corona, met onder andere een beperking van het aan tal klanten, eenrichtingsverkeer en de verplichting voor de klanten en uiteraard ook het personeel om mondkapjes of gezichtsschermen te dragen. We hadden bewust minder personeel als we open waren - dat geeft ook meer ruimte - en we vul den de winkel aan op dagen dat we voor de klanten gesloten waren. Dat DOOtDI urn va. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Eigenaresse Total Wellness Company, wellness verkoop) "Wat zijn de inmiddels goed zichtbare herfstkleuren in de natuur prachtig! Een waar schilderij met de verschillende paddenstoelen die uit de grond zijn gesprongen. Tuinieren is voor mij een heer lijke hobby en noodzakelijk in onze ruime tuin. Dit is overigens ook een belevingstuin waar onze outdoor wellnessproducten worden getoond. Belangrijk om deze dus goed te onderhouden. Ieder seizoen heeft zijn charme waarbij de bloeiende planten en bloemen van het seizoen goed tot hun recht komen. Achttien jaar geleden verhuisde ik samen met mijn gezin van Heerhugowaard naar Heiloo. Voor meer ruimte voor ons wellness familiebedrijf en vooral wonen in een groene omgeving waarbij we toch dicht bij de gezelligheid van de stad zijn. Dagelijks wandel ik met onze Zwitserse herder Djake richting Het Maalwater of het bos. Nog iedere dag geniet ik van de stap die wij in 2002 hebben gezet om in Heiloo te komen wonen." Yvonne geeft de lens door aan Melanie Zandhuis. alles was gericht op het verminde ren van de kans op blootstelling aan corona. Vergeet ook niet dat de gemiddel de leeftijd van de ongeveer 70 vrij willigers 69 jaar is. Een kwetsbare groep. Bovendien vinden wij dat het onze maatschappelijke taak is om te helpen bij de bestrijding van corona. We willen niet dat onze winkel een contactpunt is tussen het vims en de mensen", legt Bastiaanse uit. De winkel - die dit voorjaar ook enkele maanden dicht was - is in elk geval de komende twee weken gesloten. Dat geldt ook voor het depot aan de Kapelweg. Bastiaanse vraagt mensen dringend geen spullen voor de gesloten deu ren te zetten. "Over twee weken beoordelen we de situatie weer. En uiteraard volgen we de richtlij nen van het RIVM en de overheid", zegt Bastiaanse. Hij verwijst naar de website www.dorcaswinkelheiloo. nl voor actuele informatie. si i T-- '.3 ^rtSr HEILOO - Deze tijd van het jaar levert de prachtigste plaatjes op. De kleuren in het bos zijn schitterend en er is van alles te zien. Het mooie landgoed Nijenburg is ook in deze tijd van het jaar zeer fotogeniek. Annemieke Groot wist het mooi vast te leggen. Foto: Annemieke Groot De brandweer kon niet voorkomen dat de oliebollenkar volledig uitbrandde. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3