Paardencoach Yvanka Koninklijke onderscheiding voor Nico Adrichem COLUMN •1 BEDRIJF BELICHT 5 «I I/Vorste/ je met gevoelens? Paardencoach Yvanka helpt je verder! Briljant INGEZONDEN BRIEF Najaarsklassieker t _L Michiel Ullers UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Paardencoach Yvanka. Aangeleverde foto Hogeweg 121,1906 CG Limmen, 06 - 53143180 www.paardencoachyvanka.nl,info@paardencoachyvanka.nl FB: paardencoach Yvanka Ben je op zoek naar je kwaliteiten of heb je het gevoel dat je niet alles uit jezelf haalt? Of heb je een burn-out of last van onverwerkt verdriet? Met behulp van haar paarden helpt paar dencoach en hypnotherapeute Yvanka van Eeken mensen die met dit soort gevoelens worstelen. Zelfs nu, in coronatijd, op 1,5 meter. Een droom die uitkomt Yvanka is altijd 'paardenmeisje' geweest. Ze wilde graag een paard en het liefst ook een eigen manege maar aangezien haar moeder paarden eng vond mocht ze alleen op rijles en daar hield het op. Yvanka ging werken als directiesecretaresse en zodra ze genoeg geld had gespaard kocht ze een eigen paard. Daarna zette ze een BSO-vestiging op in Amsterdam maar paarden bleven een rode draad in haar leven. Toen hoorde ze van de opleiding paardencoaching. Ze verkocht de BSO en ging door als paarden coach, haar droom achterna. Hoe werkt paardencoaching? Tijdens een coachingsessie tussen de paarden dient het geschikte paard zich vaak vanzelf aan. Het paard spiegelt de mens en Yvanka commu niceert met het paard totdat ze weet wat er precies aan de hand is. "Als iemand zijn verdriet verbergt dan snuffelt het paard meestal aan de buik van diegene. Vaak raakt dat iemand, ze voelen zich gezien en gaan dan uit zichzelf al praten over hun probleem", zo legt Yvanka uit. Ter kennismaking gaat de coachee met het paard de paardenbak in. "Soms reageert iemand terughoudend maar sommigen vliegen het paard ook gelijk om de hals. Dit zegt ook al heel veel over de persoon", aldus Yvanka. Daarna worden er oefeningen gedaan. De coachee loopt bijvoor beeld een rondje met het paard: "Trekt de coachee het paard mee of is het juist andersom, ook daar kan je veel uithalen", vertelt ze. In ongeveer zes sessies kan je veel bereiken. Als hulpmiddel bij het coachingstraject gebruikt Yvanka reiki. Ze stuurt en heelt de energie die tijdens de sessies vrijkomen. Ze gebruikt ook kwa- liteitskaarten bij de sessies: je trekt een kaart met een paard erop dat je aanspreekt en Yvanka legt je uit waarom deze kaart bij jou past. Voor kin deren gebruikt ze hierbij de zogenaamde 'ponykaartjes'. Private dagcoaching of groepscoaching Ook kan je kiezen voor een private dagcoaching of een groepscoaching, bijvoorbeeld als prachtige teambuildingsdag met je collega's. Families hebben veel baat bij paardencoaching. Jouw dochter van zestien gaat natuurlijk veel liever mee naar een paardencoach dan naar een 'praat- coach'. Yvanka coacht dan ook een groepje tieners van de gesloten afde ling van Horizon Jeugdzorg in het St. Antonius in Castricum: "Tijdens de coachingsessies zie ik de jongeren groeien, ze krijgen steeds meer ver trouwen." Je kunt paardencoaching uitbreiden met hypnosesessies; zo kan Yvanka samen met jou dieper op je trauma's ingaan. Tijdens een hypnosesessie praat Yvanka met jouw onderbewuste en zal dit resetten. Losse hypno sesessies om bijvoorbeeld te stoppen met roken zijn ook mogelijk. Meer informatie en tarieven zijn te vinden op de website. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Burgemeester Hans Romeyn heeft dinsdagmiddag - met assistentie van kinderbur gemeester Jayden de Vries - een koninklijke onderscheiding uit gereikt aan Nico Adrichem. De Heilooër is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De gedecoreerde heeft zich tij dens zijn carrière in de psychia trische zorg sterk gemaakt voor destigmatisering en verbetering van leefomstandigheden van mensen met een psychiatrische aandoening, in het bijzonder in de regio Noord- Holland-Noord. Zo initieerde hij op het terrein van de ouderenpsychi- atrie diverse nieuwe vormen van medezeggenschap en inspraak. Sinds 2012 is hij formeel gepensi oneerd en sindsdien adviseur van de Raad van Bestuur van GGZ Noord- Holland-Noord. In deze hoedanig heid nam hij het initiatief en zette hij zich in voor de door- en herontwik keling van het voormalig psychia trisch ziekenhuis op het rijksmonu mentale Landgoed Willibrordus in Heiloo. Hier probeert de GGZ een omgekeerde integratie te realiseren. De instelling probeert niet alleen de psychiatrische cliënt terug in de maatschappij te brengen, maar tevens de maatschappij te betrek ken bij de wereld van de psychiatri sche cliënt. De heer Adrichem hield zich onder andere bezig met de herbe stemming van het hoofdgebouw, de kapel en het ontmoetingscentrum. Zo kwam er een businesscentrum met honderd start-uponderne- mingen (onder andere met psy chiatrische cliënten) in het monu mentale hoofdgebouw en werden museum De Verhalenkamer en de Cultuurkoepel in de voormalige kapel gerealiseerd. In de voormalige varkensstal realiseerde hij een thee- schenkerij en het restaurant Keuken met Karakter. Hier werken cliënten met een psychiatrische aandoening die zo deel kunnen nemen aan de maatschappij. Daarnaast organi seert hij activiteiten zoals het jaar lijkse cultuurfestival 'Willibrordus draait door', is hij actief in de fond senwerving en betrokken bij de her ontwikkeling van het oude museum tot een nieuwe combinatie van de geschiedenis van de psychiatrische instelling, verhalen van ex-patiënten en kunstvormen. Door de inzet van de heer Adrichem is het psychiatrisch zie kenhuis (een rijksmonument) in de oude staat behouden geble ven en heeft het een nieuwe maatschappelijke functie gekre gen. De koninklijke onderschei ding werd heel toepasselijk in de Verhalenkamer op het Landgoed uitgereikt. In zijn ingezonden brief klaagt Theo Schaap over de slechte bereik baarheid van de gemeente en het uitblijven van een (re)actie op zijn vragen. Na een maand telefoneren, mailen 'en u hoort van ons' is het nog steeds stil. Dan kan mijn erva ring niet onvermeld blijven! In oktober 2019 begon mijn lijdensweg om een volgens mij gevaarlijke verkeerssituatie in Heiloo aan de gemeente voor te leggen. Na een keertje ter plekke kijken volgden in maart 2020 (bijna een half jaar later) suggesties voor mogelijke aanpassingen. Maar toen sloeg corona toe! Ter plekke die voorstellen bekijken? Dat kon de desbetreffende ambtenaar niet: "Ik kan niet naar buiten, want ik moet thuis werken". Dit briljante excuus werd later nog eens herhaald. Een brief over deze kwestie aan wet houder Opdam werd niet door hem beantwoord. Een ambtenaar somde tal van redenen (druk, corona, geen tweede auto beschikbaar) voor de vertraging op. Ik kreeg begin juli het voorstel om eind augustus (7 weken later) de situatie te bekijken. Die heb ik - inmiddels murw - laten lopen. "Ik kan niet naar buiten, want ik moet thuis werken." Tien maan den verstreken. En dat voor een gemeente die claimt 'dichtbij en betrokken' te zijn. Berend Izaks Ik zie Mathieu van der Poel de Ronde van Vlaanderen winnen in een spannende sprint met Wout van Aert. Snel zap ik door naar de Giro om te kijken of Wilco Kelderman in het roze kan blijven. Na de etappe kijk ik naar buiten. Het weer is goed genoeg dus stap ik zelf ook nog even voor een klein rondje op de racefiets. Geen 250 maar 35 km. Een uurtje lekker bezig. Bij thuiskomst valt mijn oog op een flyer die in de brievenbus ligt. Het is een flyer van een online wielren- winkel. Ik zie een mooi shirtje met 50% korting en overweeg om het te bestellen. Ze hebben ook nog een mooie helm dus ga ik toch maar even kijken op de website. En dan ben je verkocht. Net zoals bij de geboorte van je kind waarbij je de kinderkamer moet inrichten, kinderwagen moet kopen of kinderkleertjes wilt hebben kan je ook bij fietsen helemaal los gaan. Shirtjes, overschoenen, extra lampje en nieuw stuurlint. En dit zijn dan nog de accessoires. Wat dacht je van het laatste model racefiets of MTB? Er is altijd een mooiere en duurdere fiets waar je van kunt watertanden. Ik besluit het toch maar even te laten en zet mijn fiets in de schuur, hang mijn helm op en doe mijn regenjasje uit. Ik zie nog net de aan komst in de herhaling van de Ronde van Sparye en kijk verlekkerd naar die prachtige carbonfïetsen (van 10.000). Dumoulin fietst door het beeld in een mooi jasje en met lekkere handschoenen. Ik kijk nog maals naar buiten, waar het weer begonnen is met regenen. Brrrr. Ik pak mijn telefoon en open toch maar even de website van die wie- Ierwinkel. Toch maar even kijken dan? Trees Adrichem toont trots de koninklijke onderscheiding van haar man Nico. Foto: Hans Brouwers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5