'Waagstukken' in Cultuurkoepel Voorstel Financiën aansluiting A9 weggestemd Ben's Oliebollenkraam is terug! Blijf op de hoogte van het laatste nieuws s OLIEBOLLEN boddoert ■advocaten INGEZONDEN MEDEDELINGEN Raad Daad Nalaat neemt zaken uit handen bij een overlijden de nieuwe NEE-JA sticker is er UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2020 HEILOO - Tijdens de raadsver gadering die maandagavond 2 november plaatsvond, is het voorstel over de Financiën Aansluiting A9 weggestemd. De overstap van Corrie Konijn, die van Heiloo-2000 overstapte naar Heiloo Lokaal, leidde ertoe dat de coalitie haar meerderheid verloor én dat de meerderheid tegen het voorstel stemde. Dat betekent dat HEILOO - Zeker in deze tijd is het prettig om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws. Dat kan natuurlijk via de lande lijke media en online, maar de afgelopen periode is gebleken dat er juist ook behoefte is aan lokaal nieuws zoals u dat weke lijks in Uitkijkpost leest. Zit u niet te wachten op onge wenst reclamedrukwerk, maar blijft u wel graag op de hoogte van hyper- er voorlopig geen 1,7 miljoen extra komt voor de aansluiting op de A9. Het was een onverwachte klap in het gezicht van de coalitie, die de afslag als noodzakelijk ziet en tot op heden door een meerderheid alle voorstellen door de raad wist te krij gen. De coalitie zal nu met een nieuwe begroting moeten komen. lokaal nieuws en gemeentenieuws, haalt u dan de nieuwe 'NEE-JA' brievenbussticker. Dan ontvangt u wel het laatste nieuws, maar geen ongewenst ander drukwerk. U kimt de nieuwe sticker ophalen bij het gemeentehuis, Bibliotheek Heiloo, WV Informatiepunt Heiloo, het Trefpunt, Muziek- en Dansschool Heiloo, Brana Heiloo en natuurlijk bij Uitkijkpost Media. HEILOO - In de muzikale caba retvoorstelling 'Waagstukken' bundelen Mylou Frencken en Dorine Wiersma voor het eerst hun krachten en laten deze veel geprezen liedjesschrijfsters het achterste van hun tong zien. Is het dapper om een kind te krijgen op je 41ste? Alleen naar de bioscoop te gaan? Op te biechten dat je bent vreemdgegaan? Tja, wat is moed eigenlijk? En wanneer moet een mens (m/v) de spierbal len laten rollen, en wanneer juist die grote bek houden? Getuigt het van lef om je kwetsbaar te tonen? Zijn de losers misschien wel de nieuwe winnaars? In 'Waagstukken' gaan Mylou en Dorine op onderzoek uit. Vastberaden en door de wol geverfd. Met de nodige levenser- HEILOO - De trouwe bezoe kers van winkelcentrum Het Hoekstuk is het vast al opgeval len: Ben's Oliebollenkraam is terug van (even) weggeweest. Dit jaar stond de bekende olie bollenkraam ook tijdens het eerste weekend van juli bij Het Hoekstuk. De periode waarin de kraam nor- Het is weer tijd voor oliebollen! varing op zak laten de dames zich niet meer aan de kant schuiven. Frencken en Wiersma krijg je niet meer klein. Of toch? Zoals u van Mylou en Dorine gewend bent, staat ook deze voor stelling bol van de mooiste klein- kunstliedjes. Gewapend met piano en gitaar laten ze zich van hun moe digste kant zien. Want moed heb je nodig. Om door te gaan - of er voor eens en altijd mee op te houden. Laat je venassen en meeslepen in deze voorstelling met bloedmooie bedjes op zaterdag 21 november a.s. in de Cultuurkoepel Heiloo, aan vang 20.15 uur. Kaarten a 17,50 zijn uitsluitend vooraf en online te koop via www. cultuurkoepelheiloo.nl maal gesproken op kermissen, jaar markten en braderieën staat, maar dat liep dit jaar natuurlijk even anders. En nu is Ben dus terug en kunt u tot het einde van het jaar van woensdag tot en met zondag bij Ben terecht voor de meest heerlijke olie bollen, appelbeignets en andere lek kernijen. Ben ziet u graag, u komt toch eens langs Aangeleverde foto Herziening van beslag- en executierecht: meer zekerheid voor schuldenaar Het beslag- en executierecht maakt een belangrijk onderdeel uit van een procespraktijk. Beslag leggen is vaak een effectief drukmiddel om een schuldenaar tot betaling te dwingen. Beslag leggen kan voorafgaande aan een vonnis, maar ook daarna. Beslag is mo gelijk onder zowel zakelijke als particuliere schuldenaren. Voor het leggen van beslag gelden er binnenkort nieuwe regels. De nieuwe regels zijn bedoeld om te voorkomen dat mensen met schulden onder het bestaansniveau terechtkomen. Er is besloten de wet in drie fasen in te voeren. Eerste fase De eerste fase is gestart op 1 oktober 2020. Als uitgangspunt mag dan geen beslag meer wor den gelegd op roerende zaken als redelijkerwijs voorzienbaar is dat de kosten de opbrengsten over treffen. Een gedwongen verkoop levert in zo'n geval niets op voor de schuldeiser. Verder geldt het uitgangspunt dat kleding, levensmiddelen en zaken voor persoonlijke ver zorging en dagelijkse levensbe hoeften, niet in beslag kunnen worden genomen. Beslag op bijvoorbeeld kunst en sieraden blijft wel mogelijk. Daarnaast wordt verkoop via internet mo gelijk. Zo kan een breder publiek worden bereikt. Dit kan bijdra gen aan een hogere opbrengst tegen lagere kosten. Tweede fase Per 1 januari 2021 wordt een zogeheten beslagvrij bedrag ingevoerd. Bij een beslag op de bankrekening van de schulde naar wordt dan een deel van het banktegoed vrijgehouden, het zogenaamde beslagvrij bedrag. Zo kunnen mensen met schul den niet onder het bestaansmini mum terechtkomen en houden zij geld over om van te leven. Derde fase De derde fase per 1 april 2021 maakt administratief beslag op motorrijtuigen mogelijk. Dit betekent dat het in beslag nemen van een voertuig effici ënter wordt. Hoewel het via het kentekenregister eenvoudig is vast te stellen of een schuldenaar een voertuig op naam heeft, moet de deurwaarder onder de huidige regeling het voertuig daadwerkelijk zien om er beslag op te kunnen leggen. Dat levert in de praktijk vaak problemen op. Daarom kan straks beslag worden gelegd na inzage in het kentekenregister. Ook wordt het onmogelijk om het voertuig na een beslag snel over te schrijven op een andere naam. Heeft u een vraag over beslag? Neem dan vrijblijvend contact op met Lique van der Leer. Patricia Jonker staat u met raad en daad terzijde bij een Overlijden. Aangeleverde foto HEILOO - Eerder dit jaar kopte het journaal met de tekst: 'Rouwende werknemer in de knel'. Het artikel belichtte pijnlijk het percentage mensen dat na het overlijden van een dierbare overbelast raakt. Overbelast door alles wat er tegelijkertijd geregeld dient te worden. De uitvaart regelen is één, maar alles wat daarna op je pad komt. Het is veel, vaak is het complex en met regelmaat voor veel mensen ronduit onbegrijpelijk. En dan de combinatie met het gewone leven dat doorgaat en al het verdriet waar men mee te kampen heeft; het is zwaar. Patricia Jonker praat uit ervaring en zij begeleidt nabestaanden met haar bedrijf 'Raad Daad Nalaat'. De naam van haar bedrijf zegt het al: Patricia staat u met Raad en Daad bij, bij wat u Nalaat, zij neemt u zaken uit han den en helpt waar nodig. Zo kunt u deze tijd gebruiken voor die dingen die in tijd van rouw echt prioriteit hebben. Patricia helpt u ook als u weet dat er een overlijden ophanden is. Zij kan vooraf al zaken oppakken en regelen. Wilt u haai' hulp inschakelen? Kijk op www.RaadDaadNalaat.nl of bel 06-466 00 555. Mylou Dorine trakteren je in deze voorstelling op de mooiste kleinkunstliedjes. Foto: Mark Uyl Boddaert Advocaten Comeniusstraat 4 E 1817 MS ALKMAAR 072 574 4409 tang@boddaertadvocaten.nl www.boddaertadvocaten.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7