WE ZIJN ER IEUWSFLASH NATUURL'JK Ontdek het Museumkwartier Samen krachtig door corona heen 411 Grote cultuur vs kleine cultuur 9 m OhiAik Museumkwartier VOOR ELKAAR natuurlijkheiloo.nl WE atlJH" ER BBTBL IQKM' Beste Lokaal Wilt u een unieke 1,5 meter- of andere coronaoplossing met ons delen op deze pagina? Meld het via info@heiloo.nl of via de website van Natuurlijk Heiloo. Blijf ook op de hoogte van de campagne 'We zijn er voor elkaar' op de eigen Facebookpagina www.fb.com/natuurlijkheiloo LEES MEEP W DE WEBSITE UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2020 GEMEENTE HEILOO VOOR ELKAAR®» Er is van alles te doen in het Museumkwartier. Foto: aangeleverd Heeft u wel eens gehoord van het Baduhenna museum? Weet u hoeveel toverlantaarns er zijn in het Toverlantaarnmuseum? Weet u waar de Verhalenkamer is? Bent u wel eens in het Historisch Museum Heiloo geweest? Nee? Lees dan rap verder. U kent allemaal het Landgoed Willibrordus, zo herkenbaar aan het karakteristieke gebouw aan de Kennemerstraatweg. Maar weet u dat daar maar liefst vier musea gehuisvest zijn? Aan het woord is Jacob Ouderkerken, woordvoerder van het zogehe ten Museumkwartier. "Het is werkelijk uniek hoeveel historisch materiaal in Heiloo verzameld en bewaard is geble ven. Maar het is ook geweldig om te zien hoe dit alles voor het publiek toegankelijk is gemaakt. En wat is er dan mooier om eens een bezoek te brengen aan het Museumkwartier?" Zo is daar de Verhalenkamer Willibrordus, waar je langs de verhalen loopt over het heden en verleden van de psychia trie. Ook veel aandacht voor Landgoed Willibrordus met zijn rijke geschiedenis. Het VVV Informatiepunt en de Landgoed winkel bieden volop informatie over Heiloo. Uitermate handig voor de vele toeristen die Heiloo bezoeken. "Bezoek het archeologisch museum Baduhenna met zijn honderden voorwerpen die teruggaan tot 4000 jaar gele den, allemaal opgeleverd uit archeologisch onderzoek in Heiloo. Heel bijzonder is de tegelverzameling, die moetje gezien hebben", aldus Jacob. Vergeet ook het Tover- lantaarnmuseum niet met zijn collectie van ruim 400 toverlan taarns, de voorloper van de film, diaprojector, televisie, com puter, beamer en alle moderne media. De bijbehorende tover lantaarnplaatjes zijn een attrac tie op zich. En de meest recente Loot aan de stam is het Historisch Museum Heiloo met een permanente expositie over de historie van Heiloo op een tijdlijn met foto's, teksten, panelen en beeld schermen. Werkelijk fantastisch hoe de Historische Vereniging Heiloo dit heeft opgezet. Jacob krijgt het laatste woord: "Beste mensen, in Heiloo wordt de campagne gevoerd 'We zijn er voor elkaar' en daar wil het Museumkwartier heel graag zijn steentje aan bijdragen door de deuren voor u te openen. Check wel goed de openingstijden op de betreffende websites. U bent van harte welkom! www.verhalenkamerwillibror- dus.nl, www.baduhenna.nl, www.magiclantern.nl, www.hvheiloo.nl Horeca Heiloo kan uw steun en hulp opnieuw prima gebruiken. We zijn er ook voor hen, dus Bestel Lokaal en geniet extra van alle thuisgerechten! HEILOO - Het eerste jaar van Pauline Folkerts als directeur van Muziek- en Dansschool Heiloo (MDH) is anders dan zij had verwacht. Anderhalve maand na haar start brak het coronavirus uit. Al snel werden de online lessen opgestart, zodat eenieder vanuit huis toch de les kon volgen. Zowel leer lingen als docenten stonden te trappelen toen de lessen in juli weer van start mochten gaan in het gebouw. "Samenspelen met docenten en andere leerlingen, dat mis je als je les krijgt vanuit huis", aldus Pauline. Ook in de huidige coronacrisis worden er bewust activiteiten gepland. "Voor een kleiner publiek en in een andere opstelling, maar we vinden het belangrijk om binnen de moge lijkheden en protocollen dit soort activiteiten veilig te organiseren", aldus Pauline. Het pand waar MDH al zo lang is gevestigd schreeuwt om een flinke opknapbeurt. De haal baarheidsstudie is volop in gang en het droomscenario is dat er in 2022/2023 een toekomstproof gebouw staat waarin ook plek is voor de muziekverenigingen. Meer licht, groot onderhoud, de broodnodige modernisering en een aanbouw voor de realisatie van een aparte verenigingsruim te, staan op het verlanglijstje. Pauline heeft een podiumkun- stenschool voor ogen. Een cen trum waar plek is voor muziek, zang, theater, musical en dans. De afgelopen maanden is gekeken hoe partijen in Heiloo de handen ineen kunnen slaan om het leven tijdens en na de coronacrisis te veraangena men. MDH, de Theaterbende, de bibliotheek en het Trefpunt hebben een aanvraag ingediend bij het Tearn Herstelfonds om gezamenlijk een kleinschalig muziek-verteltheaterfestival te organiseren waarin onder andere verhalen van senioren én verhalen van Toon Tellegen met muziek tot leven worden gewekt. Ook naar de samenwerking met scholen wordt gekeken. "Het is uniek dat alle basisscholen meedoen aan een project om te kijken hoe het onderwijs aan dacht kan schenken aan cultuur met kwaliteit", vertelt Pauline. "Uiteindelijk is het de bedoeling om volgend jaar het lokale cul turele veld bij de schoolplannen te betrekken. Ook met het PCC zijn er gesprekken en wordt gezocht naar samenwerking." Zo is Pauline op alle fronten bezig om te kijken hoe er kan worden samengewerkt. Haar ideaal is dat MDH een school voor iedereen wordt. Aan ande re verenigingen en partijen wil Pauline de tip geven om vooral met elkaar in gesprek te gaan en te kijken naar de mogelijkhe den. Wat doen jullie? Wat heb je nodig? Kortom, sla de handen ineen, dan komen we samen krachtig door deze coronaperiode heen. Tekst: Linda van Rozendaal Pauline Folkerts, directeur van de Muziek- en Dansschool, zoekt op alle fronten naar samenwerking. Foto: Martin Rozema Provinciale Staten van Noord- Holland heeft een Herstelfonds opgericht met een omvang van 100 miljoen. Met dit geld wil de provincie de negatieve maat schappelijke effecten van coro na in Noord-Holland verzachten. De gelden uit het fonds gaan o.a. naar de versterking van de cul turele infrastructuur. Laten we inzoomen op het Laatste doel. Kunst en cuLtuur in de gemeente Heiloo is, net als in bijna eLke andere Noord-Hollandse gemeente, Lokaal georiën teerd en in absolute aantallen kLeinschalig te noemen. Maar daarnaast bestaat ook 'grote cultuur'. Dit zijn podia, festivals en musea met tienduizenden bezoekers per jaar. Het lijkt alsof men op provinciaaL niveau alleen theaters met veel bezoekers belangrijk genoeg vindt om te ondersteunen. Maar ook onze theaters, met in nor male tijden 100 tot 500 bezoe kers per avond, verdienen steun in deze bizarre tijd. Steun voor lokale kunst en cultuur creëert juist draagvlak voor steun aan grote culturele instellingen. Maar wie komt er op voor onze cultuur? We weten dat de gemeente dit probeert richting provincie. Maar is dat genoeg? Het is goed om te vertellen dat een groep cultuurliefhebbers inmiddels, met steun van de gemeente, is begonnen om het Cultuurplatform, waarover we al hebben geschreven, snel van de grond te krijgen. Gezien wat er nu, op provinciaal niveau, over cultuurondersteuning wordt gezegd is het hoog tijd dat we namens de cultuurliefhebbers van Heiloo één stem laten horen. HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9