Heiloocontact Hortus Bulborum Limmen hoopt in 2021 op veel bezoekers afspraak is suef yèi /K S (SrrnsmÊÊm 10 Verkeer Duurzaamheid 5uu& LichaamsJherapie Vaar klachten vanuit het zenuwstelsel en bindweefsel YOURTRAVEL UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2020 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Verkeersbesluit voetpaden Nieuw Varne Voor de aanstelling van voetpaden: Ter hoogte van Nieuw Varne Het verkeersbesluit kunt u vinden op www.officie- lebekendmakingen.nl. Vanaf 11 november 2020 ligt het verkeersbesluit 6 weken ter inzage in het gemeentehuis. Gedurende deze periode kunt u bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met afdeling verkeer opnemen. Verkeersbesluit voetgangersbrug Nieuw Varne Voor de aanstelling van een voetgangersbrug: Ter hoogte van Nieuw Varne Het verkeersbesluit kunt u vinden op www.officie- lebekendmakingen.nl. Vanaf 11 november 2020 ligt het verkeersbesluit 6 weken ter inzage in het gemeentehuis. Gedurende deze periode kunt u bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met afdeling verkeer opnemen. Verkeersbesluit oplaadpunt Voor de aanleg van een oplaadpunt: Ter hoogte van Van Aostastraat 16, Heiloo Ter hoogte van De Velsendoorn 10, Heiloo Ter hoogte van Van Catsstraat 37, Heiloo Het verkeersbesluit kunt u vinden op www.officie- lebekendmakingen.nl. Vanaf 11 november 2020 ligt het verkeersbesluit 6 weken ter inzage in het gemeentehuis. Gedurende deze periode kunt u bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Webinar en voordelige inkoopactie woningiso latie voor woningbezitters in Heiloo De gemeente Heiloo start i.s.m. het Duurzaam Bouwloket een collectieve inkoop voor wonin gisolatie. Een collectief van vakkundige regionale isolatiebedrijven biedt inwoners de mogelijkheid om een scherp geprijsde vrijblijvende offerte aan te vragen voor de maatregelen: spouwmuuriso latie, vloerisolatie, bodemisolatie, dakisolatie en isolerende beglazing. De aanvraag kan worden gedaan via de website www.duurzaambouwlo- ket.nl/heilooisoleert. U kunt tot 31 januari 2021 gebruik maken van dit aanbod. Online bewonersavonden op 17, 18 en 19 november Binnenkort kunnen inwoners zich laten informe ren over isolatiemaatregelen tijdens een online bewonersavond. Een onafhankelijk adviseur van het Duurzaam Bouwloket geeft advies over isolatiemaatregelen, materialen, belangrijke aan dachtpunten en de meerdere subsidie- en finan cieringsmogelijkheden. En er is een mogelijkheid om vragen te stellen via een live chat. Deze live uitzendingen kunt u via de internetbrowser volgen via uw computer, tablet of smartphone en vinden plaats op: Dinsdag 17 november van 20:30 uur tot 21:15 uur Woensdag 18 november om 20:30 uur tot 21:15 uur Donderdag 19 november om 20:30 uur tot 21:15 uur Bij interesse voor de avond dient u zich vooraf aan te melden via www.duurzaambouwloket.nl/ webinar-heilooisoleert. Door nu te planten hoopt Hortus Bulborum volgend jaar weer een kleurenpracht te kunnen tonen aan de bezoekers. Foto: Archief Uitkijkpost LIMMEN - De Hortus Bulborum in Limmen kon dit voorjaar niet open voor publiek vanwege de coronamaatrege len, maar nu stoppen de plantploegen vol goede moed de tienduizenden bollen weer in de grond, in de hoop dit voorjaar wel de stralende bollentuin aan de bezoe kers te kunnen tonen. De planters van de Hortus Bulborum heb ben het er deze weken maar druk mee. Tussen de 100.000 en 150.000 bloembollen moeten op tijd de grond in om in het voorjaar weer de kop op te steken in de tuin aan de Zuiderkerkenlaan. "3250 verschillende soorten tulpen, kro kussen, hyacinthen en fritillaria's", legt Max Nuyens van de Hortus uit. "De duizend ver schillende soorten narcissen zitten nog in de grond. Die kunnen zonder probleem daar blij ven zitten. Maar de rest moet er in jimi uit en rond november weer in." Afgelopen bloeiseizoen is de historische bollentuin geen dag open geweest voor publiek. "Zonde, want het stond er allemaal prachtig bij." De Hortus Bulborum wordt ook wel de 'schatkamer voor historische bolge wassen' genoemd. De oudste tulp komt uit 1595. "Maar we hebben ons niet verveeld de afgelopen maanden", lacht Nuyens. "De bol len groeien in het voorjaar groot, en krijgen ook kleine bolletjes. In juni worden alles weer gerooid." "De grote bollen zijn voor de verkoop, de kleintjes gaan eind oktober weer de grond in. Dus ja, we waren best druk met pellen, sor teren, tellen en pakketten maken." Maar de inkomsten van bezoekers liepen ze dit jaar wel mis. "De helft komt van de toegangskaart jes en de winkel, de andere helft vanuit de ver koop van de bollenpakketten. Ook kunnen we elk jaar stuifmeel en bollen kwijt aan verede laars, die met onze historische rassen verder willen kweken." De hoop is dat de tuin komend voorjaar op 6 april weer open kan. "Hopehjk mét bezoe kers. En misschien zelfs wat eerder dan april, maar dat is afhankelijk van het weer. De afge lopen jaren was het al vroeg lekker warm en stonden de eerste bollen al mooi in bloei. Dan gaan we graag wat eerder open." Bron: Mediapartner NH Nieuws V Het adverteren op deze pagina legt u voor min. een half jaar vast. Pagina verschijnt min. 2x p/mnd. 1e plaatsing 40,- 2e plaatsing 25,- 3e plaatsing 10,- Prijzen zijn excl btw en per maand TpMoam 04-173II445 www ,1 u vil khaarnj-lhnpapin.-tem Belieslaan 28,1852 HH Heiloo T 0224-216410 I M 06-23642779 E johnadmiraa!©yoiirlrGvel.nl www.yourtravel.nl/johnadmiraal (Jffhn AdjnZrcuit ■Wk «fit a Hogeweg 94 -1906 CV Limmen www.gebrmin-limmen.nl GEBR. Ill 111 06-22509530 072-5051337 Tevens gazonaanleg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 10