Trefpunt, BukBuk en VIP tijdelijk gesloten mm\i zmiiujim "Niet verstandig om langs de deuren te gaan" Geen intocht Sinterklaas 3 mim. Burgemeester Romeyn over Sint-Maarten: Sint rijdt Heiloo stilletjes voorbij UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2020 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- 0^ - f vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.ni/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op MÈj "Alle voorzieningen op loop- of fietsafstand, een groene omgeving en een tuin, dat waren voor mij de belangrijkste wensen toen we op zoek waren naar ons huis. Ik ben Melanie Zandhuis-Laamens en woon samen met mijn man en drie kinderen in Heiloo. Ik heb mijn jeugd grotendeels doorgebracht in Akersloot. Halverwege de lage re school ben ik van school veranderd en ben ik naar De Zeskant (tegenwoordig De Zuidwester) gegaan, tegenover Het Hoekstuk. Normaal gesproken werk ik in Haarlem en reis daar met de trein naartoe. Sinds corona is dat niet meer mogelijk en werk daarom sinds maart thuis. Voor mijn project - het voorkomen van onder mijnende criminaliteit - blijkt dat gelukkig geen probleem te zijn. Wij zijn Heiloo gedurende corona nóg meer gaan waarderen: wekelijks een stukje wandelen in ons 'eigen' Heilooërbos, een kwartiertje fietsen en je staat in de stad en met datzelfde kwartier aan de rand van het Alkmaardermeer of met je blote voeten op het strand! Ook zo ontzettend leuk dat er in dit relatief kleine dorp veel keuze in goede restaurants is. Wij blijven!" Melanie geeft de lens door aan Monique Ballering. HEILOO - Het sociale leven komt wederom (deels) tot stil stand door de maatregelen die genomen moeten worden om verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Ook het Trefpunt, het Brunogebouw (BukBuk), en de Vrijwilligers Informatie Punten in Heiloo en Uitgeest zijn tijdelijk gesloten. De activiteiten zijn geannuleerd, maar onze dienstverlening voor mensen die daarvan afhankelijk zijn gaat door. Dat betekent bij voorbeeld dat we de bezorging van diepvriesmaaltijden en onze bood- schappenservice voortzetten. Voor zover mogelijk gaat ook de dienst verlening van Trefpunt Diensten door zoals de kleine klussen in en om het huis. Wilt u zich ook aanmel den voor deze diensten? Dat kan via de contactgegevens onderaan dit bericht. Deze situatie maakt heel duide lijk dat we als gemeenschap oog moeten hebben voor elkaar. Dat kan ook heel eenvoudig door in uw eigen straat te kijken wie er door deze maatregelen het hardst wor den getroffen. U kunt uw buren tot steun zijn door boodschappen voor ze te doen of wat extra te koken en een maaltijd naar ze toe te brengen. Een eenvoudig handopsteken naar elkaar achter glas is ook een vorm van menselijk contact. Het Trefpunt en de VIP's blijven telefonisch en per e-mail bereik baar. U kunt zich direct aanmel den voor de maaltijdservice, de boodschappendienst of telefonisch contact. Telefoon 072 - 5331297 of info@trefpuntheiloo.nl DOOÜDI MIS VHII... In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. (Projectleider bij NHSV (Noord-Holland Samen Veilig)) HEILOO - Burgemeester Hans Romeyn plaatste op Facebook het volgende bericht over 11 november. Hij geeft aan het niet verstandig te vinden om met Sint-Maarten langs de deuren te gaan. "11 november is de dag.... De Veiligheidsregio Noord-Holland Noord adviseert om de viering van Sint-Maarten dit jaar niet door te laten gaan. Ik weet dat het een feest is waar lang naar wordt uitgekeken. Ik vind het zelf ook altijd hartstikke leuk als kinderen met een mooi ver sierde lampion aan de deur komen, of met de kleinkinderen mee te lopen. Dit jaar is het gewoon niet verstandig om langs de deuren te gaan. Onze Veiligheidsregio bevindt zich op dit moment op het risico niveau 'zeer ernstig'. Dat betekent dat er zeer veel mensen besmet telijk zijn en het dagelijks aantal nieuwe besmettingen hoog is. We moeten dus echt goed oppassen en mogen geen risico nemen. Omdat kinderen vaak niet alleen langs de deuren gaan, maar samen met hun ouders, is er een te groot risico op groepsvorming. Ik heb begrepen dat de scholen hier ook al over hebben gecommuniceerd en dat er alterna tieven zijn bedacht; top! Ook hoor ik dat er gezinnen zijn die thuis een soort van lichtjesavond vieren, dat is natuurlijk ook een goede optie. Ik hoop van harte dat we het coronavi rus met elkaar snel onder controle krijgen en dat ik volgend jaar op 11 november weer zingende kinderen met lampionnen aan de deur mag begroeten!" Dit jaar helaas geen feestelijke ontvangst van Sinterklaas UI Heiloo. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Op de website www. sintinheiloo.nl laat het sin terklaascomité weten dat de intocht dit jaar helaas niet door zal gaan. "Sinterklaas is een feest dat alle generaties dichter bij elkaar brengt, vaak ook letterlijk. We realiseren ons dat de huidige wet- en regelge ving, waarbij we afstand van elkaar moeten houden, praktisch niet uit voerbaar is. Het organiseren van een intocht en feest zoals wij dat al jaren succesvol doen gaat gewoonweg niet lukken. We kunnen op papier alles uittekenen, maar de praktijk leert ons anders. Helaas hebben wij als bestuur, met pijn in het hart, dus moeten besluiten om de intocht én het feest van Sinterklaas voor dit jaar af te blazen. Wij gaan ons richten op een geweldige intocht en fantastisch mooi feest op zaterdag 20 november 2021. Tot die tijd: heb het goed met elkaar en blijf gezond." TflEfPLftff HEAPÜ De dienstverlening gaat door, Foto: Ilse Bloemendal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3