Commissaris van de Koning bezoekt Heiloo AYWE coaching vestigt zich in voormalig bruidshuis De Historische Vereniging actief achter gesloten deuren INGEZONDEN BRIEF Politie, grijp in! Wat wil jij? Wat kies jij? Cadeautip UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2020 In het artikel over de terreur tegen een inwoner van de Lijsterbos wordt geschreven dat de daders bij de politie bekend zijn. Niemand begrijpt waarom ze dan niet verhoord of gearresteerd worden. Erger nog: de politie raadde hem af om een oliebollenkraam te beginnen omdat ze de veiligheid niet kon waarborgen. Dat werd nog bewaarheid ook, want de kr aam werd in de frk gestoken voordat die op het Stationsplein kon worden geplaatst. Waar blijven we in Heiloo als de politie gewoon erkent dat ze niet in staat is om de orde te handhaven? Daar betalen wij toch allemaal onze belas tingcentjes voor? En wat ik helemaal niet snap is waar om er door hogere politiebestuurders niet wordt ingegrepen om deze wantoestanden bij de politie in Heiloo op te heffen, hetzij door overplaatsing hetzij door ontslag wegens onbekwaamheid. Naam bekend bij de redactie HEILOO - Eens in de zoveel tijd komt commissaris van de Koning Arthur van Dijk op bezoek in Heiloo om zich per soonlijk op de hoogte te laten stellen van wat er speelt in onze dorpskern. Woensdag 4 november was het zover: in het Julianaklooster ging Van Dijk in gesprek met burgemeester Hans Romeyn, de fractievoor zitters van de gemeenteraad en twee afgevaardigden van het Herstelfonds Heiloo. Waar de commissaris van de Koning normaal gesproken een rondje door het dorp maakt om het gesprek aan te gaan met vertegen woordigers van het mkb, de culture le instellingen en de sportverenigin gen, werd er nu geen 'rondreizend circus' van gemaakt in verband met de geldende coronamaatregelen. In plaats daarvan zaten Dolf Balkema en Job Twisk aan tafel, respectie velijk voorzitter en verantwoorde lijke voor de cultuursector van het Herstelfonds Heiloo. Couleur locale Met het college en de raad werd gesproken over regionale samen werking, de financiële positie van de gemeente, een nieuwe werkwijze voor de raad en participatie, regi onale netwerkorganisaties en de werking van het dualisme. Er werd vooral gesproken over de nieuwe bestuurscultuur waar aan wordt gewerkt en natuurlijk over het nade rende vertrek van burgemeester Hans Romeyn. Ook kwam er een idee vanuit het Herstelfonds aan bod waar Van Dijk in zijn functie als voorzitter van het Prins Bernhard Cultuurfonds zeer over te spreken was, namelijk de ontwikkeling van een platform cultuur waarin de plaatselijke kaartclub tot aan de plaatselijke dansclub verenigd zul len worden. Hij gaf Job Twisk zelfs de tip om een subsidieaanvraag te doen bij het fonds waar hij voorzit ter van is. "Dat iedere gemeente ontzettend zijn best doet om zijn drie c's (cul tuur, creatief en culinair) overeind te houden is voor mij de 'couleur locale'", zo vulde hij aan. Nieuwe bestuurscultuur Ook werd er gesproken over het feit dat Heiloo zichzelf nog even op de kaart gezet had. Hiermee doelde hij op de raadsvergadering waarin het voorstel over de financiële bij drage van Heiloo aan de afslag A9 compleet onverwachts werd wegge stemd. Hij benadrukte zich niet met de politiek op gemeentelijk niveau te bemoeien maar gebruikte het voorval wel om Heiloo te compli menteren met de nieuwe bestuurs cultuur waar nu aan wordt gewerkt. Burgemeester Hans Romeyn legde uit dat er meer aandacht komt voor participatie: in de toekomst mag het dorp door middel van rondetafelge sprekken al vanaf het beginstadium meedenken over de besluitvorming van politieke vraagstukken. Het naderende vertrek van burge meester Hans Romeyn werd aange haald, maar daarover kon Van Dijk nog niets vertellen. Op 2 december zal er een profielschets gemaakt worden voor de nieuwe burgemees ter door middel van gesprekken met de fractievoorzitters. "Daarbij hoop ik op een brede betrokkenheid van de bevolking: het kiezen van een nieuwe burgemeester moet een feestje worden", zo besloot Van Dijk zijn bezoek. Na het naar eigen zeg gen mooie bezoek vertrok hij tevre den naar het provinciehuis. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Op 16 oktober ves tigde AYWE coaching en oplei ding zich in het pand van het voormalig bruidshuis aan de Heerenweg. AYWE (aai-wie) is voortgekomen uit een samen werking tussen Heilooër Martij n Smit en voormalig wereldkampi oene judo Edith Bosch. In 2010 kruisten him wegen elkaar toen lifecoach Martijn Edith hielp in de voorbereiding op haar vierde Olympische Spelen in 2012. Ze haalde er haar derde olympische medaille. "Het was een intensief en mooi proces dat mij later inspireer de om de opleiding tot coach te vol gen bij Martijn", aldus Edith. Na haar judocarrière won ze in 2013 Expeditie Robinson. In haar sportbiografie 'Expeditie Edith' ver telt ze hoe ze op haar 30ste verjaar dag besefte dat ze alles had bereikt maar niet gelukkig was. In plaats van door te blijven rennen, koos ze ervoor om stil te staan en schakelde ze de hulp in van Martijn om het gevecht met zichzelf aan te gaan. Een stap verder dan een oplossing "Met behulp van Martijn kwam ik erachter dat ik al lange tijd niets meer echt voelde, dat ik mezelf had wijsgemaakt dat ik niet goed genoeg was en dat ik altijd maar beter moest zijn dan anderen. Weer gaan voelen was een belangrijk deel van de oplossing maar wij gingen een stuk verder. We zochten uit waarom ik dat mezelf allemaal had wijsge maakt: wie ik niet hoefde te zijn en wat ik niet hoefde te doen zolang ik negatief naar mezelf bleef kijken. Toen ik dat eenmaal zag en dus wist wat ik echt wilde, begon alles te ver anderen." Edith en Martijn besloten eind vorig jaar om hun coachingbedrij- ven samen te voegen. De missie van AYWE is een bijdrage leveren aan het creëren van een wereld die werkt voor iedereen. Het uitgangs punt is dat hoe meer je echt jezelf bent, hoe meer je als vanzelf positief bijdraagt aan de wereld om je heen. AYWE biedt persoonlijke coa ching en teamcoaching aan, een opleiding tot coach, diverse leider schapsprogramma's, workshops en lezingen. Speciaal voor werkne mers, werkgevers en particulieren die bijvoorbeeld de wens hebben om meer hun eigen koers te varen, hun leidinggevende kwaliteiten te verbeteren, de relatie of samen werking met anderen op een hoger niveau te brengen of zich gewoon beter te voelen. Er is een speciaal aanbod voor het onderwijs en coa ching voor kinderen. Unieke aanpak De aanpak van het team van AYWE is uniek: waar andere coa ches zich vaak vooral richten op een mentale benadering, dus anders leren denken, schenkt AYWE ook veel aandacht aan het emotionele en intuïtieve deel. "Anders wordt het meer een trucje en verander je in jezelf niets", aldus Martijn. AYWE helpt mensen om te zien waarom ze meemaken wat ze meemaken. Welke mogelijkheden dat ze biedt om hun leven meer in lijn te bren gen met wat ze van binnenuit wil len. Want daar wordt iedereen beter van. Zit je met de vraag: hoe nu ver der? Loop dan gerust eens binnen op de Heerenweg 28 (voormalig bruidshuis aan parkeerplaats win kelcentrum 't Loo). Meer informatie vind je op aywe.nl Tekst: Margreeth Anema Het team van AYWE coaching: v.l.n.r. Edith Bosch, Martijn Smit, Carmen van den Berg en Hanneke Smit. Foto: Julia Ursem HEILOO - Helaas moet ook de Historische Vereniging haar deuren tijdelijk sluiten. Het goede nieuws is dat er in stilte wordt doorgewerkt. De huidige tentoonstelling 'Sint Willibrordusstichting' is momen teel niet te bezoeken, maar het boek van Dick Slagter over de Stichting is wel verkrijgbaar. De komende, nieuwe tentoonstel ling zal gaan over '75 jaar Teken- en Schildervereniging Tintoretto. De voorbereidingen zijn voor zover mogelijk in volle gang. Ook wordt er hard gewerkt aan een nieuw boek dat uitgegeven wordt door de Historische Vereniging. Ditmaal zal Heiloo-West uitgebreid belicht worden. Net als in het boek over het riviertje 'De Die' wordt er een groot aantal foto's in het boek opgenomen, die zijn gemaakt door Fotoclub Heiloo. Het nieuwe boek verschijnt omstreeks januari. Over de voorstellingen van Martine Faber, 'In het verborgene, een daad van verzet' is ook goed nieuws te melden. De voorstellingen gaan hopelijk in het voorjaar door in onze eigen film- en theaterzaal. U wordt hierover bericht via de mail of op de website www.hvheiloo.nl. Voor vragen over de voorstellingen kunt u mailen naar gieltjes@kpn- mail.nl. Op de website vindt u trou wens allerlei nieuws, wetenswaar digheden en historische foto's over Heiloo. Het is echt de moeite waard daar eens rond te kijken U ziet, de Historische Vereniging is en blijft actief. Een vereniging met ongeveer 80 vrijwilligers, en ook zij kijken uit naar het moment dat de deuren weer open kunnen. Mocht u de vereniging willen steunen, dan kan dat door telefonisch lid te wor den. (tel. 06-5171 8363). Voor 15 bent u dan lid tot januari 2022. Het boek 'De St. Willibror dusstichting' is wellicht een mooi sinterklaascadeau. In Alkmaar is het boek verkrijgbaar bij Van der Meulen's Boekhandel en het Stedelijk museum Alkmaar-. In Heiloo koopt u het boek bij Bruna of Primera. Bij de Historische Vereniging kimt u het boek telefo nisch bestellen (tel. 06-5171 8363). De Vereniging kijkt uit naar het moment dat er weer bezoekers kunnen worden ontvangen. Foto: Dick Slagter Burgemeester Romeyn en CvdK Arthur van Dijk in gesprek met het Herstelfonds. Foto: Hans Brouwers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7