gekhlgheidop' cftet q<!euMM*JzeAt ginbvtteM^aJuUthuia, oe.meemde.plehken Met Sintehhlmtbai&DMs, Misschien is het je al opgevallen, de opmaakpiet heeft de staf van Sinterklaas op verschillende plekjes in de krant verstopt. Dat wordt zoeken en tellen, want er zijn leuke prijzen te winnen! Mail het juiste aantal staffen uiterlijk vrijdag 4 december naar verkoop@uitkijkpost.nl en wie weet win jij een van deze mooie prijzen: een kinderhorloge beschikbaar gesteld door Juwelier Peek chocoladeletter EkoPlaza amandelletter Bakkerij Goemans speculaaspop en chocoladeletter Bakkerij Hoetjes boekje 'Sint en de verdwaalde pakjesboot' geschreven door Maxime Meiland boekje 'Sinterklaas en de vuurvliegjes' geschreven door Gordon De pietenpiramide, (Aangeleverde foto) Wil je op 5 december al bij het ontbijt in de stem ming komen voor pakjesavond? Ontbijt dan eens met een broodje pepernoot. Succes verzekerd, eet smakelijk! LIMMEN - Ook dit jaar mochten de kinderen van Kindcentrum Het Kleurenorkest weer hun schoen zetten op school. HEILOO - Dat je ook in deze tijd gezellig Sinterklaas kunt vieren, bewijzen Jan-Willem en Nina. Al jaren vieren zij met een hele groep een gezellige avond rondom Sinterklaas. Nadat ieder koppel thuis een zakje had ontvangen met benodigdheden voor de avond, verscheen iedereen om 20.30 uur online via Google Teams. De volgende ochtend stond groep 8 raar te kijken. Er was een piramide van tafels en stoelen tot aan het plafond gemaakt door de pieten! De pira mide was versierd met slingers van toiletpapier, pietenmutsen en andere versieringen. Overal op de piramide stonden gevulde schoentjes, zelfs op de hoogste tafel, en er hingen ook zes gevulde schoenen aan de lampen. Volgens de kinderen hadden de pieten goed wiskundig inzicht, want zij herkenden een wiskundig model in de manier waarop de tafels en stoelen gestapeld waren. Er werd een plan bedacht om alle gevulde schoenen te pakken te krijgen. Eerst werd de versiering weggehaald, daarna de stoelen en ten slotte ook de tafels. Het werd een prachtige avond met een wisselend pro gramma. Van bingo tot verkleedpartijen en Pictionary. Er werden sinterklaasliedjes gegorgeld en natuurlijk ontbraken ook de gedichten niet. Al met al een heerlijk - hilarisch - avondje. De vraag is of de organisatoren in 2021 dit bijzondere feestje kunnen overtreffen. Elk jaar worden er koppels gevormd en een mooie avond wordt georganiseerd. De ene keer bij mensen thuis, de andere keer op locatie. Je kunt denken aan het sinterklaasdobbel spel, oud-Hollandse spelletjes of een quiz. Aan Jan-Willem en Nina dit jaar de eer om het heerlijk avond- je coronaproof te A j organiseren. Iets dat hen zonder jXv meer is gelukt. f vflG J Door dit handige plan en de goede samenwerking van de kinderen lukte het om alle meubels weer op hun plek te krijgen in de klas. En toen konden de cadeautjes uitgepakt worden. De laatste keer schoen zetten op school werd zo onvergetelijk voor deze groep 8. Op het Sinterklaasjournaal heb je misschien wel gezien dat Sinterklaas vanuit huis werkt. Ook op de Willibrordschool werkt Sint vanuit huis, eh... vanuit bed? Ligt Sint nou gewoon een dutje te doen? Gelukkig helpen de pieten hem! Het werd een prachtige avond. (Aangeleverde foto) Sinterklaas werkt vanuit huis. En dus halen de pieten de schoenen op en nemen ze mee naar het sin terklaashuis waar ze worden gevuld. Daarna moeten de pieten de schoenen weer terugbrengen, maar dat gaat natuurlijk niet altijd goed. En zo worden de schoenen op de meest vreemde plekken teruggevonden: buiten in een boom, op de lamp, in de kelder of bovenin een keukenkastje. Gelukkig komt het uiteinde lijk altijd weer goed! Ligt Sint nu gewoon een dutje te doen??? - (Aangeleverde foto) UITKIJKPOST 2 DECEMBER 2020

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 8