Herinneringsplek bij de Witte Kerk Een cadeau met de feestdagen is niet voor iedereen vanzelfsprekend Webinar 'Zonnestroom en Warmte' 11 WereldLichtjesDag INGEZONDEN BRIEF Aardig voorval UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2020 HEILOO - Dit jaar valt WereldLichtjesDag op zondag 13 december. Overal in de wereld steken mensen kaarsjes aan ter nagedachtenis aan hun overle den kinderen. Traditiegetrouw zou de herden king in Heiloo plaatsvinden, net als vorig jaar in de Witte Kerk, onder auspiciën van Stichting EIST. De coronarichtlijnen maken het nood zakelijk om het programma aan te passen. Het projectteam heeft besloten om op 13 december in Heiloo geen fysieke bijeenkomst te organiseren, maar wel op een markant punt bij de Witte Kerk een herinneringsplek in te rich ten. Dit is mede mogelijk gemaakt door het Goededoelenfonds van Uitvaartvereniging Associatie LJmond. Ieder kind is een ster Ieder kind dat te vroeg overleden is, is voor haar of zijn ouders een ster. Een ster in de hemel of een ster aan de hemel, een ster die altijd met hen meegaat, hun hele leven lang. Een ster is een hemellichaam waar van het licht altijd straalt naar de aarde, soms zichtbaar en soms niet, maar het is er altijd. Het lichtkunst- werk 'Stralende Ster' (zie foto) is dit jaar het symbool voor alle over leden kinderen. In samenwerking met kunstenaarscollectief CAKtwo wordt een meer dan 6 meter hoge ster naast de Witte Kerk geplaatst. Bij deze grote ster plaatsen we drie kleinere sterren-frames, waarin we kleine houten sterren hangen met daarop de namen van overleden kinderen. Ook komt er een infobord voor voorbijgangers. Op WereldLichtjesDag ontsteekt wethouder Rob Opdam het licht van de grote ster. Daarna blijft het lichtkunstwerk staan tot na de kerstdagen. Iedereen die betrokken wil zijn en een kind wil gedenken kan zijn of haar naam op een ster laten zetten. Deze namen kunt u tot 11 december doorgeven via e-mail: wldheiloo@gmail. com Geen bijeenkomst, wel een livestream Dit jaar in Heiloo geen WereldLichtjesDag-bijeenkomst waarbij om 19.00 uur de aanwezi gen een kaarsje kunnen aansteken ter nagedachtenis aan overleden kinderen. In plaats daarvan bie den we vanuit de landelijke web site een livestream aan die u kimt volgen via www.uitvaartmetbeeld. nl/wereldlichtjesdag Tijdens deze livestream zal als vanouds de kaars worden ontstoken om 19.00 uur, worden herinneringsharten in de WereldLichtjesDag-boom gehan gen en zal er muzikale ondersteu ning zijn. Ook al is er geen fysieke nabijheid mogelijk om te delen met velen, we geloven dat de livestream hartverwarmend en verbindend kan zijn. Vrijdagmiddag overkwam me iets bijzonders. Ik maak in het kader van 'nuttig en niet onaangenaam' met enige regelmaat 'schoonmaaktochten' door Heiloo. Ik houd niet van rommel op straat en al helemaal niet van plastic in de natuur. En ik heb er als jonge, fitte pensionado ook de tijd voor. Ik loop dan met de prikstok en een zak langs de weg en ruim alle mondkapjes, flesjes, blikjes en andere rommel op. In de regel levert dat een aantal opgestoken duimen op, een gesproken compliment of bedankje. Dat is al heel plezierig, maar vrijdagmiddag stopte er een auto langs de Zeeweg, en er stapte een mevrouw uit. De mevrouw kwam naar mij toege lopen met een doos in haar handen. Ik kreeg die doos overhandigd met de woorden: "Ik zag u zo bezig en vind dat u dit wel verdient". Die had ik niet zien aankomen. Ik heb haai- nog wel bedankt, geloof ik. Voordat tot mij doordrong wat er gebeurde was de mevrouw alweer inge stapt en weggereden. Mijn dag was, met de heerlijke sinterklaas saucijsen- letter die in de doos zat, meer dan goed! Nogmaals mijn hartelijke dank. www.uitkijkpost.nl - Uitkijkpost lezen - Adverteren - Uw sportvereniging volgen - Evenementenagenda Wendy, Hemma en Myriam willen kinderen voor wie cadeautjes tijdens de feestdagen niet vanzelfsprekend zijn verrassen. Aangeleverde foto HEILOO - Een cadeau met de feestdagen is niet voor iedereen vanzelfsprekend, daarom beslo ten Hemma Honders, Myriam Koning en Wendy Koedijk de handen ineen te slaan en in actie te komen. Hemma licht toe: "Afgelopen weekend hebben we met onze gezinnen een heerlijk avondje gehad met gezellig samenzijn en cadeau tjes. Dat gunnen wij iedereen en in het bijzonder natuurlijk met de feestdagen!" Na afstemming met de Voedselbank Alkmaar wil het drie tal heel graag de kinderen van gezin nen die een voedselpakket afhalen, verrassen met een aantal kerstca deautjes. Help jij ook mee? Wij zijn op zoek naar cadeaus (nieuw) - maar nog niet ingepakt in cadeaupapier. We verzamelen voor kinderen tussen de leeftijd van 0 t/m 18. De grootste groep kinderen is tussen 8-16 jaar oud. Mocht je geen cadeautje wil len geven maar een kleine financi ële bijdrage willen leveren dan kan dat ook. Van dat geld worden dan cadeautjes gekocht. Je kunt een bij drage storten op NL31RABO 0361 985 940 t.n.v. H. Honders onder vermelding van Voedselbank actie Heiloo. Je kunt jouw cadeautjes op de volgende momenten langsbrengen op de Bardesiuslaan 3 in Heiloo: - Woensdagmiddag 9 december van 15.00 tot 18.00 - Vrijdagavond 11 december van 19.00 tot 22.00 - Zaterdagochtend 12 december van 9.00 tot 12.00 - Maandagavond 14 december van 19.00 tot 22.00 - Zaterdagochtend 19 december van 9.00 tot 12.00 Hemma, Myriam en Wendy hopen op een mooi resultaat, zodat ook kinderen voor wie cadeautjes tij dens de feestdagen niet vanzelf sprekend zijn, dit jaar echt verrast worden. HEILOO - Dat we linksom of rechtsom wat aan het klimaat moeten doen wordt steeds dui delijker. De scheuren in de muren bij Groningers laten zien dat die melkkoe ook droog begint te staan. Aan de andere kant zit niemand te wachten op een hogere energierekening. Sterker nog, zeker in deze onze kere tijden is het prettig als er op de energiekosten bespaard kan worden zonder risico van prij sverhogingen. Dat kan door zelf stroom op te wekken met zonnepanelen. Ook zijn er nu meer mogelijkheden om de warmtevoorziening te realiseren door een zonnepaneel uit te breiden met een thermische component. Dus elektriciteit en warmte van hetzelfde paneel, waarbij het ook mogelijk is dat bestaande panelen van zo'n thermisch element wor den voorzien. Wilma Eerenstein (Renergize Consultancy) legt uit wat de mogelijkheden zijn om hier mee aan de slag te gaan. Naast de al bestaande gasvrije woningen, voor namelijk nieuwbouw, wordt met Solar Booster en twee innovatieve installateurs uit de regio gewerkt aan demonstratiewoningen in Heiloo, zodat inwoners van Heiloo kunnen zien hoe zoiets werkt. Daarbij richten we ons voor PV-panelen met passende subsidie regelingen op bedrijven, de kleine zelfstandigen en thuiswerkers die door corona de energierekening op zien lopen. Zonnepanelen worden dan steeds aantrekkelijker. Maar ja, je eigen bedrijf door de crisis lood sen is toch de eerste zorg. Logisch is dan om de zorg voor de energie neer te leggen bij een partij die daarin is gespecialiseerd. Rolf Huiberts van Aton Energy geeft aan welke mogelijkheden hij kan bieden. Ook subsidies komen aan de orde. Last but not least geeft Rob van der Wal, bestuurslid van de ondernemersver eniging en voorzitter van Duurzaam Heiloo, inzicht in hoe CiRoPack zonnepanelen op het bedrijfsdak plaatste met SDE+ subsidie en met een financiering door middel van crowdfunding. Kortom, voldoende aankno pingspunten om een aantal leuke, duurzame en ook nog eens financi eel aantrekkelijke voornemens te bedenken voor 2021. Datum: maandag 14 december 2020. Tijd: 19.30 - 20.45 uur. Inschrijven doet u via e-mail: info@duurzaamheiloo.nl Zie ook www.duurzaamlieiloo.nl Het lichtkunstwerk 'Stralende Ster' is dit jaar symbool voor alle overleden kinderen. Aangeleverde foto Jan Verhagen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11