Zieke essen naast Ijsbaan Heiloo worden gekapt Bruidspaar Dingerdis-Keppel al 60 jaar een paar Gemeenteraad stemt unaniem voor tweede sporthal Help mee eenzaamheid te voorkomen V E 13 j Uit de raadsvergadering: Gezocht Vrijwilligers voor Trefpunt On the Move UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2020 Annie en Dolf zijn al 60 jaar een paar. Aangeleverde foto HEILOO - De ijsbaan van Heiloo, gelegen op Landgoed Nijenburg langs de Zanderslootweg, ligt mooi luw en verscholen. Tussen het fietspad en de ijsbaan staat een mooie houtwal. Hier staan veel zieke bomen in. De houtwal bestaat uit een oude meidoornhaag en hogere bomen. Dat zijn essen, zomereiken, iepen en zwarte elzen. De essen zijn ziek. Ze zijn aangetast door de zogenaam de essentaksterfte. Hierdoor is er gevaar voor vallende takken op het drukke fietspad. In verband met de veiligheid van de fietsers moeten de essen gekapt worden. De meidoorn haag en andere bomen blijven staan. Essentaksterfte doodt veel essen De es wordt overal in Nederland in een steeds hoger tempo aange tast door essentaksterfte, een agres sieve schimmelziekte waarvan de bomen niet herstellen. Landelijk is zo'n 80% van de essen aangetast. De ziekte is helaas niet te bestrijden. Essentaksterfte wordt veroorzaakt door een invasieve schimmel, het 'vals essenvlieskelkje'. Aantasting begint nadat er sporen van het zwammetje op het blad zijn terecht gekomen. Snel hierna treedt er ver welking op van het blad en zie je takken met done uiteindes. De aan tasting gaat ieder jaar verder waar door bomen steeds verder afsterven en ook de oudere takken na ver loop van tijd doodgaan. Uiteindelijk sterft een hoog percentage van de essen. In de houtwal staan ook andere soorten bomen en de jonge bomen van die soorten krijgen nu meer ruimte. Ook de oude mei doornhaag zal profiteren van meer licht. De zieke bomen variëren van 10 tot 50 centimeter dikte. De stam men worden tijdelijk opgestapeld en later afgevoerd. Takken worden versnipperd. Fietspad dicht De essen in de houtwal langs de Ijsbaan Heiloo worden gekapt in de week van 14 december. Dit is ruim voor het schaatsseizoen en de paddentrek van het voorjaar. Het fietspad zal tijdens de werkzaam heden ongeveer een week dicht zijn. Fietsers moeten dan omrijden via de Westerweg of Kennemer- straatweg. HEILOO - Op 7 december 1960 traden Dolf Dingerdis en Annie Keppel in Heiloo in het huwelijk. Ze waren afgelopen maandag maar liefst 60 jaar getrouwd! De heer Dingerdis is geboren in Alkmaar en heeft heel wat jaren bij de Hoogovens gewerkt. Mevrouw Dingerdis-Keppel is geboren en getogen in Heiloo. Haar ouders had den een manufacturenwinkel op de Raadhuisweg in Heiloo. Beiden zijn jarenlang actief geweest in de sport. De heer Dingerdis was een verdienstelijk keeper bij de plaatselijke voetbal club De Foresters. Tegenwoordig is hij nog regelmatig als vrij williger te bewonderen op het Foresterscomplex. Mevrouw Dingerdis-Keppel heeft op een behoorlijk niveau gehandbald bij De Foresters en AVA. Verder heeft zij na haar actieve handbalcarrière nog menig jeugd- en seniorenteam van o.a. De Foresters getraind. Het echtpaar heeft twee kinderen en vier kleinkinderen. Namens kin deren en kleinkinderen van harte gefeliciteerd! De essen op de houtwal naast de ijsbaan zijn ziek en moeten daarom worden gekapt. Foto: Natuurmonumenten HEILOO - Met Trefpunt On the Move trekt welzijnsorganisatie het Trefpunt in 2021 de wijk in. Met de Trefpunt koffie-fiets-kar gaat een team, bestaande uit 2 a 3 personen, langs bij inwoners van Heiloo om ze een hart onder de riem te steken, om burencon- tact te stimuleren, hulpvragen in beeld te brengen en signalen op te pikken. Het project sluit aan bij het landelijke media-ini tiatief @Aandacht voor elkaar. Er wordt per straat of een gedeelte van een straat gewerkt. Straatbewoners krijgen kort van tevoren een vooraankondiging met uitleg. Tijdens het straatbezoek van circa 1 uur gaan de vrijwilli gers in gesprek met de inwoners. Hiervoor worden ludieke acties gebruikt om inwoners te betrekken. Voor Trefpunt On the Move is het Trefpunt zoek naar verschillende vrijwilligers: een actie en pr-coördi- nator en actie vrijwilligers. Afhankelijk van het aantal beschikbare vrijwilligers wordt er een schema gemaakt waarbij je minimaal lx per maand wordt inge zet. Dit kan in overleg op een dag die jou goed uitkomt, zowel door deweeks als op zaterdag of op een zomeravond. Ben je sociaal, maak je mak kelijk contact en wil je je inzetten tegen eenzaamheid, neem dan con tact op met Karin van Kersbergen van het Trefpunt Heiloo via 072 - 5331297. Of kijk op de website van de vrijwilligersvacaturebank voor de volledige vacature: www. vrijwilligersvacaturebank-hei- loo.nl/vacature/3182, of www. vrijwilligersvacaturebank-heiloo.nl/ vacature/3181 Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens de raads vergadering van 7 december heeft de gemeenteraad voor het bouwen van een tweede sport hal gestemd. Deze 'aanleun' sporthal wordt naast de hui dige sporthal Het Vennewater gebouwd. Op 7 oktober 2019 heeft de gemeenteraad besloten in te stem men met een amendement, waar in het college werd verzocht om met GBSA (de verenigingen HZV, Terriërs en Flashing) uit te zoeken wat de financiële consequenties zijn van een 'aanleun' sporthal, met als insteek de wens van de gemeente raad om een tweede sporthal te rea liseren. De tweede sporthal is wat betreft de omvang geschikt voor de gebrui kelijke sporten zoals zaalvoetbal, zaalhockey, basketbal en volleybal, ook op het niveau waarop de vereni gingen in Heiloo nu actief zijn. De hal is niet geschikt voor wedstrijd- tennis maar wel voor recreatief tennis. Het gebruik door scholen is mogelijk, maar in het plan is geen gymnastiekinventaris opgenomen. Ook is er geen scheidingswand waardoor maximaal één schoolklas van de hal gebruik kan maken. Er is geen vaste tribune en geen horeca- ruimte. Kwaliteit en duurzaamheid De hal moet vooral functioneel zijn en tegen zo laag mogelijke kos ten worden gerealiseerd. De hal heeft een sobere en functionele systeembouwconstructie. Dat bete kent dat er qua uitstraling en mate riaalgebruik zo goedkoop mogelijk wordt gebouwd. Voor wat betreft duurzaamheid is uitgegaan van de BENG-norm. Dit is het wettelijk minimumniveau. Bezetting De basis voor de bezetting van een tweede sporthal is het gebruik door de sportverenigingen in de avonduren en in de weekenden. Bezetting voor overdag zal moe ten worden gecreëerd. Edith de Jong (GBH) vraagt aan wethouder Opdam of er geen mogelijkheid is om overdag mensen die nood gedwongen door het coronavirus thuiswerken daar te laten spor ten. Ook vraagt De Jong of het geen optie is om de naschoolse opvang daar sportevenementjes te laten organiseren voor kinderen. Wethouder Opdam zegt in gesprek te gaan met het Trefpunt om te kij ken of er een samenwerking kan komen voor het gebruik (overdag) van de tweede sporthal. Tevens zegt de wethouder blij te zjjn dat de tweede sporthal er komt en dat het een unanieme beslissing was van de gemeenteraad. Coalitievorming Inmiddels zijn er verschillende gesprekken geweest met alle pair tijen. Formateur Van Splunteren (WD) zegt dat er een goede sfeer heerst tijdens de gesprekken. Er is over verschillende zaken gesproken met de partijen. Er is onder andere gesproken over de gemeentefmanci- en, het sociaal domein en de afslag A9. Van Splunteren: "Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan een nieuw coalitieakkoord. Dit wordt deze week naar de partijen toegestuurd. Op 16 december kan het akkoord worden vastgesteld en kunnen handtekeningen worden gezet. De benoeming van de nieuwe wethouders zal plaatsvinden in een extra raadsvergadering op dinsdag 19 januari 2021. Alle partijen heb ben de bereidheid om tot een goede uitkomst te komen." Ook de nieuwe coalitieovereenkomst zal worden besproken op 19 januari 2021. Tekst: Yvonne van Stiphout De tweede sporthal wordt een aanleunhal tegen de reeds bestaande sporthal Het Vennewater. Foto: Archief Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13