Jaarlijkse inzamelactie Douwe Egberts waardepunten gestart Goed broedseizoen voor de ijsvogel Thuis uit eten in december met Jonnie Boer en Uitgekookt Limmen Cultuur organiseert uniek online kerstconcert 2020 REGIO 21 Mountainbikers weerstaan weergoden UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2020 Drie net uitgevlogen ijsvogeltjes. Foto: Peter van Renen LIMMEN - De aantallen ijsvo gels (95% in Noord-Holland) hebben de strenge wintermaan den eind februari en begin maart 2018 helaas niet over leefd. Inmiddels is de populatie gelukkig weer toegenomen. In 2020 waren er in Heiloo, Egmond- Binnen en Limmen meerdere broed sels met veel jonge ijsvogels. December is de maand van gezelligheid, samen zijn en lek ker eten. Maar dit jaar ziet het er toch iets anders uit. Jonnie Boer, eigenaar van restaurant De Librije, maakt het dankzij een samenwerking met maal tijdservice Uitgekookt voor heel Nederland mogelijk om te genie ten van zijn 'Zwolse stooftafel'. Deze stooftafel kookt hij een paar keer per jaar, thuis in eigen keuken, voor familie en vrienden. Sommelier en echtgenote Thérèse zorgt natuurlijk voor de wijn. Hiermee wil het koppel het voor alle Nederlandse huishoudens mogelijk maken om te genieten van de kookkunsten van Jonnie. Betrouwbare partner Om de dinerbox te realiseren, zoch ten Jonnie en Thérèse een betrouw bare partner. Zodoende klopten ze aan bij Uitgekookt, een vooruitstre vende maaltijdservice die bezorgt in heel Nederland. Eigenaar Johan van Marle: "Wij weten natuurlijk als geen ander hoe je heel Nederland voorziet van verse gerechten met onze dagverse maaltijden. Ook hopen we hiermee toch wat extra Als je goed oplet in de herfst en winter, kim je ze langs de waterkant spotten op zoek naar vis. Het Maalwater, de Zeeweg, de golfbaan in Heiloo en ook Het Stet in Limmen zijn locaties waar je de 'blauwe flits' regelmatig kunt zien. Een prachtig gezicht! Peter van Renen feestelijkheid aan huis te bezorgen in deze gekke decembermaand." Proeverij voor twee personen De Zwolse stooftafel is een proeve rij voor twee personen, bestaande uit 12 gerechtjes en inclusief wijn van Thérèse en een dessert van het seizoen. Typisch Hollandse wintergerech- ten met een avontuurlijke twist, waaronder buikspek met 5-spice, Zwolsche stoof en bitterzoete sam- balspruiten. "Pure ingrediënten, spannende specerijen en bijzondere smaakcombinaties", aldus Jonnie Boer. "Perfect om op een koude decemberavond met z'n tweeën van te genieten." Bestellen via Uitgekookt.nl De dinerbox is exclusief verkrijg baar in de maand december via Uitgekookt.nl en kost 69 per box. De box wordt geleverd op donderdag of vrijdag en is tot en met de zondag erop houdbaar in de koelkast en te gebruiken. De helft van de gerechtjes hoeft slechts nog verwarmd te worden in de oven. www.uitgekookt.nl 085-04 06 065 REGIO - Voor het zevende jaar op rij helpt de Lionsclub Alkmaar Phoenix de Voedsel- bank Alkmaar met het inzame len van Douwe Egberts waar depunten ('koffiepuntjes'). De ingezamelde waardepunten worden begin volgend jaar door Douwe Egberts verzilverd voor pakken koffie. Vorig jaar leverde de actie ruim 2.800 pakken koffie op, waarvan ongeveer bijna 30% in het versprei dingsgebied van Uitkijkpost. De rest in Alkmaar, Akersloot, Egmond aan Zee, Bergen, Schoorl en Heerhugowaard. De actie is onderdeel van een landelijke actie waarbij 120 Lionsclubs, alle voed- selbanken en ongeveer 10.000 vrij willigers betrokken zijn. Vorig jaar was het resultaat 134.000 pakken koffie voor de voedselbanken. Inzamelboxen zijn te vinden in: HEILOO (Uw Slager 't Loo, Bruna 't Loo, Vomar, Albert Heijn Het Hoekstuk, Albert Heijn Rosendaal en in de bibüotheek); LIMMEN (drogisterij de Aker); AKERSLOOT (Deen); EGMOND-BINNEN (Dekamarkt); EGMOND AAN DEN HOEF (Uw Slager). AKERSLOOT - Mountainbiker Vincent Beentjes uit Castricum heeft donderdagavond in Akersloot de snelste tijd gereden op Sportcomplex De Cloppenburgh. Onder erbarmelijke weersom standigheden moesten de deel nemers een poging doen een acceptabele score te realiseren. Het was al snel duidelijk dat er niets zou veranderen in het Kids and Parents Bikeschool (KPB) snelheidsklassement. Duidelijk was dat enkelen er dit keer voor gekozen had den om thuis te blijven. Deze lage bezetting doet niets af aan de prestatie en winst van Vincent Beentjes, die de strijd moest aangaan met onder andere Wout Bakker uit Heiloo. Bakker bleef de laatste weken steeds in de schaduw van de toppers en snoepte daarbij wel iedere keer een paar seconden af van zijn beste tijd in het klassement, maar onder deze omstandigheden was daar nu geen beginnen aan. Wout Bakker moest nog diep gaan om Femke Mossinkoff uit Akersloot van het lijf te hou den. Laatstgenoemde moest zich het parcours na haar lange afwezigheid weer eigen zien te maken. Na afloop bleek dat de achter Wout Bakker vertrok ken Femke Mossinkoff slechts twee seconden had moeten toegeven. Dit belooft wat voor de komende weken als Femke Mossinkoff haar techniek weet aan te schelpen. Uitslag: 1. Vincent Beentjes (Castricum) 53.27, 2. Wout Bakker (Heiloo) 55.12, 3. Bob Scholten (Akersloot) 58.21, 4. Ronald Mossinkoff (Akersloot) 63.06, 5. Alex Hageman (Limmen) 64.01. Uitslag vrou wen: 1. Femke Mossinkoff (Akersloot) 55.14. Ook in Alkmaar, Egmond aan Zee, Bergen, Schoorl en Heerhugowaard zijn inzamelboxen te vinden. Mede door de economische malaise als gevolg van het coronavirus moeten steeds meer gezinnen een beroep doen op de Voedselbank. De Voedselbank Alkmaar ondersteunt deze mensen met een wekelijks voedselpakket, maar daar zit maar LIMMEN - Op Tweede Kerstdag organiseert Limmen Cultuur een online kerstconcert. Inwoners van Limmen en wijde omgeving kunnen op 26 december genie ten van een concert van de Tata Steel Big Band 'The Swing Masters' in Cultureel Centrum Vredeburg. De bigband verzorgt een muzikaal tussengerecht voor iedereen, aan gevuld met een zangeres en in de traditionele bigbandbezetting met een ritmesectie, trompet, saxofoon, trombone en hoornsectie. Met een uitgebreid kerstrepertoire en zo af en toe een klein muzikaal zijspoor, zorgt Limmen Cultuur ervoor dat dit concert gewoon door alle kerst en jazzliefhebbers kan worden bij- af en toe een pak koffie bij. Een pak koffie is een klein gebaar, maar wordt zeer gewaardeerd. Deel uw kopje koffie met iemand anders en geef uw D.E. waardepunten aan de Voedselbank! Contactpersonen voor deze actie: Kees Scharringa van de Lions (06- 24257451) en Jules Emmaneel van Voedselbank Alkmaar (06-51136158). gewoond vanuit de eigen luie stoel! Met vocale versterking van Kathe van der Hurk en onder muzikale leiding van André Elders zal dit con cert er een worden waar letterlijk met veel plezier op teruggekeken kan worden. Zowel op YouTube als via de lokale tv-zender Castricum TV wordt dit concert op Tweede Kerstdag uitge zonden. Hou de websites www.limmencul- tuur.nl en www.castricumtv.nl in de gaten voor het uitzendschema van dit kerstconcert, evenals de Facebookpagina van The Swing Masters, zodat u dit unieke concert niet hoeft te missen. Tot ziens bij dit kerstconcert. Geniet vanuitje luie stoel thuis van dit unieke kerstconcert. Foto: aangeleverd Oma en kleindochter doneren 908 waardepunten bij Bruna in 't Loo. Met de bonus van Douwe Egberts erbij zijn dit twee pakken koffie voor Voedselbank Alkmaar! Foto: Kees Scharringa Dankzij de samenwerking tussen Uitgekookt en Jonnie en Thérèse Boer kunt u thuis genieten van de Zwolse stooftafel. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 21