wim m «ldu Maarten Schols geëerd als clubicoon van Falkland Toneel Intiem kerstconcert Muziek- en Dansschool Heiioo Schrijf mee tegen onrecht WRITE FOR RIGHTS D-CZ-C mW: Kerst@home Haal je schrijfpakket bij de Witte Kerk UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2020 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiioo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiioo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op MÈlJ In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. (Scholings- en adviesbureau op het gebied van bewegingsonderwijs gym/LOj, schoolpleinen, en bewegend leren] DOOJiDl MIS VHII... HEILOO - Het intieme kerst concert 'Kerst@home' van Muziek- en Dansschool Heiioo in de Witte Kerk gaat door op 14 december, zowel live als via een online live-uitzending. Kerst@home is een intiem con cert met kerstmuziek door muziek- schoolleerlingen van alle leeftij den en niveaus. Elk kerstlied mag gehoord worden. Hoe stemmig is dat'? De Muziek- en Dansschool Heiioo wilde heel graag het con certje laten doorgaan. Het wordt echt anders dan andere jaren door corona. Zo is het concert kleiner van opzet: minder leerlingen, geen koorzang en minder publiek. Maar het goede nieuws is dat het doorgaat. En iedereen mag mee genieten omdat het concertje live wordt uitgezonden. Heel fijn dat we iets kunnen doen in deze don kere dagen voor kerst en dat we met elkaar muziek mogen maken! Wij mogen - naast de leerlingen en docenten die meedoen - 30 bezoe kers ontvangen in het kerkje. Natuurlijk gaan wij kijken of ouders gebruik willen maken van deze plekken. Het concert kan wel door iedereen online bezocht worden. Dat gebeurt via een livestream met als voordeel dat iedereen die maar wil, kan kijken en luisteren. En dat hoeft niet per se live, ook na afloop bestaat de mogelijkheid het con cert terug te kijken. De link wordt op maandag 14 december op onze site (muziekendansschoollieOoo.nl) beschikbaar gesteld. Het belooft een intiem (onli ne) kerstconcert te worden met bekende, traditionele kerstmu ziek in een gezeUige kerstsfeer. De Theaterbende is ook aanwezig in de Witte Kerk voor een theatrale touch. Wij danken de organisatie van de Witte Kerk en de technische medewerkers van De Beim die het streamen mogelijk gaan maken. Wij zullen zo spoedig mogelijk de famiüeleden van de artiesten uit nodigen. Als er daarna nog ruimte over is, zullen wij de laatste plekjes verloten. Kerst@home: 14 december om 19.30 uur. Live-uitzending: ga naar muziekendansschoolheiloo.nl "Veel dorpsgenoten zullen ons gezin (Margreth, Tim en Max) kennen vanuit de sport: tennis, voetbal en (strand)fietsen. Ik ben ook beroepsmatig bezig met bewegen. Toch is de passie voor de natuur en vooral voor vogels de belangrijkste reden om ons in 1995 in Heiioo te vestigen. We werden aangetrokken door het groene dorp en de natuurlijke omgeving. Nog steeds fietsen of lopen we dagelijks door park, bos, polder of duin. De natuur in de buurt blijft ons verwonderen. In voor- en najaar is vanaf het strand de massale vogeltrek goed te volgen. Er is een grote diversiteit aan broedvogels in en rond het dorp. Een boomvalkenfamilie die dit najaar lang bleef jagen in de schemering bij het Noordernegpark en de Hitchcock-roep van de bosuil, hoorbaar vanuit onze slaap kamer. Hopelijk kunnen we de natuurwaarden in ons dorp behouden of liever verrijken. Minder tegels en minder kunstlicht, want helaas is de laatste jaren de roep van de bosuil verstomd. Waarschijnlijk door het nogal ruim verlichten van de rotonde van de Zeeweg/Het Maalwater. En om de link met bewegen te maken: met minder parkeerplaatsen ontstaat er meer ruimte voor natuur en buitenspelen. Cruciaal voor de ontwikkeling van onze kin deren. Smallere, tragere wegen en minder parkeerplaatsen zul len niet alleen leiden tot meer bewegende kinderen, maar ook autobezitters noodzaken om een stukje te lopen. Win-win." Wim geeft de lens door aan Simon Metz. HEILOO - Dat er op 5 december cadeautjes uitgedeeld worden is geen nieuws. Dat iemand maar liefst een dubbele onderschei ding toebedeeld krijgt, is dat zeer zeker wel! Reden genoeg voor Sint-Nicolaas om Maarten te feliciteren met 50 jaar lidmaatschap van Falkland Toneel en hem het erelidmaatschap van de vereniging toe te kennen. Maarten is van onschatbare waarde geweest voor Falkland en dat is hij nog steeds. Naast een goede, betrouwbare speler was hij jaren voorzitter en later ook nog secreta ris. Daarnaast ging hij ook zelf stuk ken schrijven en regisseren. Heel veel kinderen hebben in de loop van de jaren genoten van de stukken die Maarten op de planken bracht. Naast het erelidmaatschap ont ving Maarten nóg een bijzondere onderscheiding van de Sint, name lijk de Puck Koomen erespeld. Deze speld, die ooit toebehoorde aan erelid Puck Koomen en bij haar overlijden aan de vereniging werd overhandigd, wordt toegekend aan mensen die uitzonderlijk veel bete- In 2019 organiseerde Muziek- en Dansschool Heiioo ook een kerstconcert in de sfeervolle Witte Kerk. Aangeleverde foto kend hebben voor de vereniging. De bedoeling is dat de drager de speld op zijn beurt weer doorgeeft aan een andere Falklander, als hij de tijd daarvoor rijp acht. Maarten is de eerste persoon die deze speld krijgt uitgereikt. Toen ook Irene Schols als dank voor haar inzet door Sinterklaas in de bloemetjes werd gezet, was het feest compleet. Falkland heeft met zulke trouwe leden een solide basis om op weg te gaan naar het 100- jarig bestaan in 2024. Maarten Schols van Falkland Toneel is beloond met het erelid maatschap én de Puck Koomen erespeld. Foto: Margret Dekker HEILOO - Wist je dat er jaar lijks wereldwijd rond 10 decem ber, de Internationale Dag van de Rechten van de Mens, miljoe nen brieven worden geschreven tegen onrecht? Bijvoorbeeld voor mensen die onterecht vastzitten, bedreigd en gemarteld worden omdat ze opko men voor hun rechten. I.v.m. de coronamaatregelen wordt er geen fysieke schrijfactie georganiseerd, maar kun je in de Witte Kerk een eigen pakketje op komen halen en thuis schrijven. De schrijfpakketjes kunnen wor den opgehaald op donderdag 10 december van 11.00 tot 17.00 uur. In de Witte Kerk kun je op die dag ook een donatie voor Amnesty International achterlaten. Schrijf jij mee tegen onrecht? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3