In memoriam Piet Veen Beleef het kerstverhaal COLUMN Van Nazareth tot Bethlehem, met Maria en Jozef op weg... Track en trace Michiel Ullers Wie ruimt de rommel op? UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2020 Wandel mee met Maria en Jozef. HEILOO - In deze moeilijke, donkere tijden, brengt het Hei ligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood een klein lichtpuntje door een bijzondere wandeltocht te organiseren langs de sfeervol verlichte staties van het park. Speciaal voor Kerstmis zijn er, in de kruiswegstaties, kunstzin nige afbeeldingen gemaakt die ver wijzen naar de barre tocht die de hoogzwangere Maria meer dan 2000 jaar geleden maakte met haai man Jozef. Samen met een ezel tje gingen zij te voet van Nazareth naar de geboorteplaats van Jozef, Bethlehem. Zoals iedereen weet werd in Bethlehem, in een stal, Jezus geboren. De wandeltocht is interactief en er is een speciale ver sie voor kinderen. Via uw mobiele telefoon kunt u, via QR-codes bij de diverse staties, inloggen op een gedeelte van het kerstverhaal, ook voorgelezen door en voor kinderen. De tocht leidt u over het donkere Heiligdom, waarbij de route met gebruik van speciale lichtjes wordt aangegeven. Aangeleverde foto Na afloop kunt u in ons thee-/ koffiehuis en winkel, 'het Oesdom', een prachtige collectie kerststallen en kerstornamenten bezichtigen en kerstcadeautjes aanschaffen. Kortom, een aanrader voor het hele gezin! Datum: 16 december tot en met 6 januari 2021. Tijd: dage lijks van 9.00 tot 20.00 uur. Vertrek: Kruisweg statie 1 tegenover de ingang van de Bedevaartkapel op het Heiligdom. In de Bedevaartkapel ligt ook een boekje met het volledi ge verhaal, alle afbeeldingen en plat tegrond voor u klaar. Parkeren: Op het parkeerterrein aan de Kapellaan in Heiloo is vol doende plek. Ook voor de wande ling geldt: houd de coronaregels in acht en houd afstand. Voor meer informatie zie olvter- nood. nl/beleefhetkerstverhaal, of mail naar info@olvtemood. nl Secretariaat: van maandag t/m vrijdag 072 - 5051288. Tot ziens op ons Heiligdom! HEILOO - Vorige week is kort voor zijn 91e verjaardag een markante Heilooër gestorven, Piet Veen. Het moet in 1976 geweest zijn dat ik Piet Veen voor het eerst ont moette, tijdens een expositie als onderdeel van het eerste dorps feest in Heiloo. Een dorpsfeest georganiseerd door onder andere Pappod en Buk-Buk. Naast een autopedrace rondom het in aan bouw zijnde winkelcentrum 't Loo en vele andere activiteiten, was er de genoemde expositie in gebouw De Rank tussen de Heerenweg en de Kennemerstraatweg. Piet expo seerde zijn linoleumsneden en gutste ook ter plekke om te laten zien hoe dat gaat. Ik stond er met pentekeningen en Piet en ik raakten met elkaar in gesprek. Piet werkte in die tijd bij een reclamebureau in Amsterdam en ik als technisch tekenaar in Alkmaar'. Jaren later kwam ik Piet weer tegen en hij ver telde me dat hij zelfstandige was geworden. En hoe toevallig, ik ook. Hij als reclametekenaar en ik als werktuigbouwkundige. Toen mijn bedrijfje wat begon te groeien zocht ik kantoorruimte en vond dat aan de Breedelaan achterin op een pleintje met garageboxen, het voormalige architectenkantoor Roggeveen. De verrassing was groot toen bleek dat een deel al verhuurd was aan Studio Piet Veen. We deelden de ingang met toilet en ook het keu kentje, maar dat was uiteraard geen probleem. We dronken om half tien gezamenlijk koffie en als dan de telefoon bij een van ons beiden ging zei Piet: "Potverdorie Johan het is net echt, het is net een echt bedrijf." Als we 's avonds laat beiden nog aan het werk waren dan namen we voordat we naar huis gingen nog een borreltje en bespraken de pro blemen van de wereld. Mijn bedrijf groeide langzaam door en kreeg meer medewerkers. Piet vond dat gezellig en kwam nog steeds op de koffie, nu ech ter met een gevulde tafel vol jonge mensen. Piet organiseerde een sin terklaasfeest waarbij hij zelf voor Sinterklaas speelde, met een blauwe mijter op zijn hoofd en een baard gemaakt van printpapier dat gedeel telijk door de versnipperaar was getrokken. Aan zijn zijde had hij een van mijn mensen, die met schoen smeer zwart was geschminkt. Jannes kwam de andere dag nog met zwarte randen achter zijn oren op het werk. Het spul was er niet af te krijgen. We verhuisden naar een nieuw kantoor op De Hoefsmid en Piet kwam mee. In het huurcontract werd een clausule opgenomen dat in de koelkast in de kantine plaats was voor een fles jenever. Piet was niet alleen bij ons dege ne die altijd klaar stond om wat te organiseren, maar ook bij diverse verenigingen in Heiloo. De Filmliga en Literair Jazzcafé zijn er enkele van. Eigenlijk genoeg om een lintje te krijgen, maar dat had Piet waar schijnlijk geweigerd. Piet was niet zo van dat soort formele ceremoni ën. Velen kennen Piet Veen van zijn 'vrije werk' waarmee hij regelma tig exposeerde, onder andere in de Witte Kerk. Eenmaal exposeerde ik nog met hem in het zwarte kerkje in de Schermer samen met Jack Smit. Jack en ik met bronzen beelden en Piet met gouaches. Aan het eind van de expositie was duidelijk wie het populairst was. Piets werken had den voor 80% rode stipjes naast de lijst. Nog zeer lang was Piet creatief en maakte mooie werken met vaak weer nieuwe technieken. Bij een van mijn laatste bezoeken aan Piet gaf hij me het werk op de foto, geba seerd op een van mijn eigen uitspra ken: 'Een enkele keer denk ik dat ik normaal ben, want anderen doen net zo gek als ik'. Ik heb het nog steeds niet ingelijst, maar dat gaat nu echt gebeuren. De wereld wordt zonder jou nooit meer normaal Piet, rust zacht. Johan Steenhoek Een werk van Piet Veen. Aangeleverde foto HEILOO - Sinterklaas heeft blijkbaar goede zaken gedaan het afgelopen weekend. Er is in ieder geval massaal papier naar de container bij de sportvelden van Het Vennewater gebracht. Zo veel papier zelfs dat het zo te zien niet meer in de container past. De grote vraag is natuurlijk wie dat op gaat ruimen? Foto: Piet Bod Tringggggg en weer een pakje bezorgd, deze keer voor de buren. De webshops doen goede zaken en de postbezorgers rijden zich hele maal de rambam. Nieuwe fietsitems, een Hello Fresh-pakket (dubbel zelfs), kleding en nog veel meer. Het ene pakket komt al na 24 uur. Bij het andere pakket, vooral via "Ali", duurt het soms weken. En elke keer maar weer die aardige, beleefde jongens in die witte bussen voor de deur. "Ik mis nog dat pakket" hoor ik mezelf zeggen tegen mijn vrouw. Even kijken via de track en trace code wanneer hij aankomt. Alt, mor gen tussen 15.00 en 17.00 uur. Prima geregeld allemaal hoor. Dat volgen van je pakket is inmiddels doorge voerd in heel veel dingen. Zo had hockeyvader onlangs pech langs de weg maar via het volgsysteem van de ANWB kan je bijna in realtime de Wegenwacht volgen waar hij is en wanneer hij bij jou is. Sterker nog, wij kunnen ook via een app, Life360, onze kinderen volgen, waar ze zich ook bevinden. Dat gaat misschien wel erg ver. "Oh, hij is nu op weg naar huis", is de reactie van mijn vrouw als ze kijkt op haar telefoon en checkt waarom de jongste nog niet uit school is. Het is bijna eng datje iemand zo kan volgen en of het echt goed is? Waar is de tijd gebleven dat je in volle verwachting zat te wach ten wanneer de post met je pakketje kwam? Waar is de tijd gebleven dat je nog even na school kon hangen met vrienden zonder dat iemand meekijkt? Kortom, stop met volgen en laatje verrassen door de post en laatje kinderen meer viij. "Hé, waarom fietst hij nu daar?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5