College zet in op verbod carbidschieten Kuyper Blom makelaars nieuwe hoofdsponsor van De Foresters Het Oranje Fonds organiseert NLdoet Jeanne Lienos exposeert in het Trefpunt UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2020 HEILOO - Het college van Heiloo stelt aan de gemeente raad voor om nog dit jaar een verbod op carbidschieten op te nemen in de Algemene plaat selijke verordening (Apv). Voornaamste reden voor het verbod is, net zoals het landelij ke vuurwerkverbod, om de druk op de zorg te verminderen. In Heiloo is er op dit moment dus nog geen verbod op carbid schieten opgenomen in de Apv. Burgemeester Hans Romeyn: "Na het afkondigen van het vuurwerk verbod is de verkoop van beno digdheden voor het afschieten van carbid flink toegenomen. De verwachting is dan ook dat er dit jaar meer met carbid zal worden geschoten. Dit is echter niet zonder gevaren. Zeker niet als je bedenkt dat het mogelijk wordt afgeschoten door personen die hiermee geen ervaring hebben." Zorg samen ontlasten Via een verbod wil het college een bijdrage leveren aan het ont lasten van het zorgpersoneel in de ziekenhuizen. Eén op de zes slachtoffers die in het ziekenhuis belandt met vuurwerkletsel, heeft dit opgelopen door carbidschieten. Ziekenhuispersoneel heeft de han den vol aan coronapatiënten. Deze extra letselslachtoffers kunnen zij er gewoon niet bij hebben. Met een duidelijk verbod kunnen we let sel voorkomen en de ziekenhuizen helpen. Bij een wijziging van de Apv kan nog wel een ontheffing worden verleend. "Het lijkt mij duidelijk dat we niet zullen instemmen met een dergelijk verzoek voor deze jaarwisseling." De gemeenteraad bespreekt het voorstel van het col lege op 7 december. Vuurwerkoverlast melden Het kabinet besloot eerder dat het verboden is om vuurwerk af te ste ken met de komende jaarwisseling. Alleen fop- en schertsvuurwerk als sterretjes, knalerwten en trektouw- tjes is toegestaan. Inwoners kun nen vuurwerkoverlast melden bij de gemeente. De melding wordt opge pakt op basis van prioriteit en ernst van de melding. Bij noodsituaties of signalen van illegale opslag van of handel in illegaal vuurwerk kunnen inwoners bellen met de politie. HEILOO - Lokale spelers, iets terugdoen voor de gemeen schap, ludieke acties en een oranje welkomstbord. U begreep de hints van de voorpa gina misschien al: niemand minder dan Bas Kuyper en Ronald Blom tekenden woensdag 25 november het hoofdsponsorcontract bij voet balvereniging De Foresters. De inkt is nog maar- net droog maar voor ruim drie seizoenen zal KB make laars als lokale speler zijn naam ver binden aan onze lokale trots, voet balvereniging De Foresters. Naast het vertrouwde 'Foresters rood' zal de club overgoten worden met een klein Kuyper Blom oranje sausje. Misschien komen er in de toekomst nog wel spelers uit voort die het grote Oranje gaan halen. "Wij zijn enorm blij dat we dit voor de club kunnen doen. In het tweede kwartaal van 2021 zal de nieuwe wijk Zomerduin verrijzen aan de overkant van de Egelshoek waarbij Kuyper Blom een grote rol speelt. Op deze manier kunnen wij iets terugdoen voor de gemeen schap", aldus Bas Kuyper. Ook voorzitter Sjoerd Stoker is blij met zijn nieuwe hoofdsponsor: '"Kom maar op met 2021' is ons credo." Tekst: Margreeth Anema Kuyper Blom makelaars, de nieuwe hoofdsponsor van De Foresters. Foto: Mariëlle Poldervaart HEILOO - Het Oranje Fonds organiseert op 12 en 13 maart 2021, samen met duizenden organisaties in het land, weer NLdoet, de grootste vrijwil- ligersactie van Nederland. NLdoet zet vrijwilligerswerk in de spotlights en nodigt iedereen uit om een dagje de handen uit de mouwen te steken. Doe je mee? Over het Oranje Fonds In Nederland staan heel veel men sen klaar voor een ander. Hierdoor worden mensen uit de eenzaamheid gehaald en gehouden. En er wordt hard gewerkt om mensen blijvend uit de armoede te helpen. Er staan ook veel vrijwilligers klaar om vluchtelingen zich welkom te laten voelen. Het Oranje Fonds kent tallo ze indrukwekkende en inspirerende initiatieven, waaraan we graag een bijdrage leveren. Dat doen we met geld, kennis en netwerken. Doe je mee? Het Oranje Fonds gelooft dat iedereen in Nederland het recht heeft om mee te doen in de samen leving. Zoveel je wil en kan. Doe je mee? is een uitnodiging aan hen voor wie dat minder makkelijk is. Wij willen hen vooral een perspec tief bieden via de vele sociale pro jecten die wij mogen ondersteunen. Door verbinding te leggen, ontstaat er een sterk societal netwerk. Doe je mee? is ook een uitnodi ging aan iedereen om iets goeds te doen voor een ander. Het Oranje Fonds wil graag een platform zijn waar mensen en organisaties terecht kunnen als ze sociale pro blemen willen aanpakken. Hoe klein of groot het initiatief ook is. De kracht zit 'm in de lokale verbinding. Doe je mee? is tenslotte een uitno diging aan iedereen om een steentje bij te dragen. Met tijd, energie, geld of kennis. Ondernemers, bedrijven, het grote publiek, iedereen. Door dat met elkaar te doen, met ieder zijn of haar eigen inbreng, hopen we het grootste effect te bereiken. Samen met iedereen die wil hel pen, in Nederland en op de Cariben, bouwen we aan het grootste soci ale netwerk van de wereld. Want als we er allemaal voor elkaar zijn, staat niemand er alleen voor. Ook in Heiloo worden er jaarlijks ver schillende klussen aangemeld voor NLdoet. Heb jij een klus? Meld deze klus aan op www.nldoet.nl Dit werk geeft een inslag op de aarde van eeuwen terug weer, zoals corona nu een aanslag is op ons leven. Foto: Astero-insiag HEILOO - Er is een nieuwe expositie in het Trefpunt. De komende twee maanden toont Jeanne Lienos daar haar werk. Jeanne Lienos heeft de afgelopen jaren veel geleerd van bekende kunste naars in de omgeving en heeft nu haar eigen schilderstijl gekozen. In haar schilderijen gebruikt ze onder andere onderdelen van horloges en klokken. Verdere materialen die Jeanne in haar schilderijen gebruikt zijn metalen en epoxy met ecoline. Jeanne laat zich inspireren door gebouwen en het heelal. De expositie is de komende twee maanden te zien in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. De openingstijden zijn maandag t/m vrij dag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Ritso en Eric staken in 2019 tijdens NLdoet de handen uit de mouwen bij Villa Westervenne, Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7