Heiloocontact Kerst, kerk, corona en komst van sterrenlicht WE Tulip Garden verrast bewoners met kerstig uitzicht m h xjk - De Protestantse Gemeente wenst u een gezegende kerst. Aangeleverde foto nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bekendmaking vaststelling geactualiseerde bodemkwaliteitskaart en nota bodembeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij een geactualiseerde regionale bodemkwaliteitskaart en nota bodembe heer hebben vastgesteld. Hergebruik van grond en baggerspecie is sinds 1 juli 2008 geregeld in het Besluit bodemkwaliteit en in de Regeling bodemkwaliteit. Het Besluit kent een landelijk beleidskader generiek) en geeft tevens de mogelijkheid aan gemeenten om lokaal gebiedsgericht beleid voor grondverzet vast te stellen gebiedsspecifiek). Er wordt gestreefd naar zoveel mogelijk hergebruik van grond en baggerspecie, zodat minder materiaal hoeft te worden gestort en minder primaire grondstoffen nodig zijn. Inzage Het besluit en de bijbehorende stukken liggen voor een periode van zes weken ter inzage. U kunt de stukken inzien op: www.heiloo.nl/inzage Ook kunt u de stukken inzien tijdens openings tijden bij de publieksbalies van de gemeente Heiloo, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Vanwege de coronamaatregelen is dit alleen mogelijk op afspraak. Voor het maken van een afspraak belt u 072 535 66 66. Bent u het niet eens met dit besluit? Dan kunt u bezwaar maken. In dat geval advi seren wij u om eerst telefonisch contact met ons op te nemen. We nemen dan samen met u het besluit door. U kunt hiervoor tijdens kantooruren bellen met de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord, tel. 088 102 1300 HEILOO - Gewoonlijk trekt de kerst dienst volle kerken. Dit jaar is dat door corona anders. Het aantal kerkgangers kan niet meer dan 30 bedragen. Om toch zoveel mogelijk mensen de gelegen heid te bieden om kerst te vieren met de kerk, zijn er dit jaar meer diensten en kunt u de Witte Kerk bewonderen in sterrenlicht. 24 december Kinderkerstfeest in de Ter Coulsterkerk, sterrenlicht op de Witte Kerk en kerstnacht dienst. In de Ter Coulsterkerk is op 24 december om 16.30 uur een kinderkerstfeest voor kin deren in de basisschoolleeftijd. Van 17.00 - 18.00 uur is de Witte Kerk gehuld in sterrenlicht en start het 'lopende kerstfeest'. Er loopt een kaarsjesroute door de kerk en ieder kan zelf in de kerk een kaarsje aansteken. Buiten worden kerstlie deren gezongen, begeleid door pianomuziek. Om 22.00 uur is de kerstnachtdienst in de Ter Coulsterkerk. 25 december Twee kerstdiensten in de Ter Coulsterkerk. Op kerstmorgen zijn er in de Ter Coulsterkerk twee diensten: om 9.00 uur voor de vroege vogels en om 10.30 uur, als je het wat rustiger aan wilt doen. Voor aanmelding: zie de advertentie of kijk op www.pknheiloo.nl De Protestantse Gemeente wenst u een gezegende Kerst toe, van harte welkom! Met gebiedsspecifiek beleid kan een gemeente afwijken van het generieke landelijke beleid, waar door meer ruimte kan worden gecreëerd voor de afzet van vrijkomende grond- en baggerstromen. Dit is mogelijk door lokale maximale waarden (LMW) op te stellen. Zo kan worden gestuurd op het beschermingsniveau en de toepassingsmo gelijkheden voor grond en baggerspecie binnen (delen van) het beheergebied. Hierbij moet wel worden vastgehouden aan het basisprincipe van het Besluit; namelijk dat de kwaliteit van de grond die wordt toegepast in een gebied altijd geschikt moet zijn voor de functie die het gebied heeft. Om gebruik te kunnen maken van gebiedsspeci fiek beleid dient een gemeente te beschikken over een: - bodemfunctieklassenkaart weergave van het huidige toekomstige gebruik van een gebied) - bodemkwaliteitskaart weergave van de hui dige kwaliteit van de bodem in een gebied) - nota bodembeheer de uitwerking van het gebiedsspecifieke beleid) De gemeente Heiloo heeft haar eerder vast gestelde regionale bodemkwaliteitskaart en nota bodembeheer geactualiseerd voor PFAS- verbindingen. Op grond van een wijziging in het Besluit bodem kwaliteit (publicatie Staatsblad 491, 17 december 2019) is tot 1 januari 2021 geregeld dat: - Gebiedsspecifiek beleid met betrekking tot PFAS-verbindingen kan worden vastgesteld door het college van burgemeester en wethou ders in plaats van de gemeenteraad. - De reguliere procedure van inspraak vooraf mag worden vervangen door bezwaar achteraf. Op 9 december is middels een kennisgeving aangegeven dat het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo van deze mogelijkheid gebruik maken. Het besluit tot vaststelling van de geactualiseerde regionale bodemkwaliteitskaart en nota bodem beheer treedt één dag na deze bekendmaking in werking. Wilt u na dit gesprek alsnog bezwaar maken? Dan kunt u een bezwaarschrift sturen naar het college van burgemeester en wethouders. Zorgt u ervoor dat u het bezwaarschrift indient binnen zes weken na de dag waarop het besluit is gepubli ceerd. Daarmee voorkomt u dat wij uw bezwaar schrift niet meer kunnen behandelen. Hoe maakt u bezwaar? U kunt uw bezwaarschrift schriftelijk indienen. Stuurt u dit aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1 1850 AA Heiloo. In uw bezwaarschrift moet het volgende staan: - uw naam, adres en graag ook uw telefoonnum mer; - een duidelijke omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt (u kunt bijvoor beeld de datum en ons kenmerk van het besluit vermelden of een kopie meesturen); - de reden waarom u bezwaar maakt; - de datum; - uw handtekening. Voorlopige voorziening Het indienen van een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Dat betekent dat het besluit blijft gelden in de tijd dat uw bezwaarschrift in behandeling is. Kunt u een beslissing op uw bezwaarschrift niet afwachten, omdat er spoed noodzakelijk is? Dan kunt u een voorlopige voor ziening aanvragen. Daarmee vraagt u de rechter om de werking van het besluit van de gemeente uit te stellen. Een voorlopige voorziening aan vragen kan alleen als u een bezwaarschrift hebt ingediend. Voor de behandeling van uw aanvraag moet u griffierecht betalen aan de rechtbank. U vraagt een voorlopige voorziening schriftelijk aan bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Informatie Informatie kunt u tijdens kantooruren verkrijgen via de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord - tel. 088 102 1300 of via postbus@odnhn.nl HEILOO- De bewoners van het 63 appartementen tellende complex Tulip Garden, achter het Fletcher Hotel in Heiloo, kunnen ieder voorjaar genieten van een prachtig uitzicht over de tulpen velden. In de winter daarentegen is er niets meer van te zien en is het al vroeg een pikdonkere vlakte. De actieve Vereniging van Eigenaren ver siert het terrein ieder jaar met kerstlichtjes, ze organiseren de jaarlijkse nieuwjaarsborrel, er zijn gezamenlijke klusdagen en het hoogte punt van het jaar is de zomerbarbecue waar jong en oud present is. Door corona moesten de meeste activitei ten worden geschrapt maar de Vereniging van Eigenaren had een verrassing in petto voor de bewoners van het complex, dat dit jaar 20 jaar bestaat. Er werden al hints gege ven in de nieuwsbrief en de sfeer was myste rieus, maar wie donderdagavond zijn gordij nen sloot om aan de donkerte te ontsnappen zag ineens een vrolijk verlichte kerstboom staan, midden in het bollenveld. Deze winter gaan de bewoners dus genie ten van een kerstig uitzicht. En dit alles dankzij de creatieve geest van de betrokken Vereniging van Eigenaren die altijd net iets meer doet voor de bewoners dan in de sta tuten staat omschreven. Wederom een wel kome verrassing voor de bewoners in deze moeilijke tijd. Tekst: Margreeth Anema www.heiloo.nl Midden in het bollenveld verrees een prachtig verlichte kerstboom. Foto: Jolanda Kruse f f ft

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 10