Bowling Heiloo, al 45 jaar een begrip Kado Zo is er voor u Herberg Jan schenkt kerstboom B-diplomo's Zwembad Loos Vervroegd kerstspel Paulusschool Tekst: Linda van Rozendaal Aangeleverde foto Isabelle Vermeij (rechts) neemt de kerstboom van Herberg Jan in ontvangst. Aangeleverde foto HEILOO - Nadat de Paulusschool de geruchten over de scholensluiting had gehoord, werd besloten de kerstviering in plaats van a.s. vrijdag al op maandagmiddag te houden. Snel werden de laatste voorbereidingen getroffen voor het decor, het toneelspel en het orkest. Groep 5-6 speelde een zelfgeschreven kerstverhaal vanuit het perspectief van de herders en groep 7-8 verzorgde de muzikale begeleiding op allerlei muziekinstru menten. Zo konden we Toen in 1975 de bowlingcentra in opkomst waren, had de toen 40-jarige Dick Hommes daar wel oren naar. De oude tennishal aan de Kennemerstraatweg leende zich er qua ruimte prima voor. De appara tuur waar Bowling Heiloo mee start te had een bijzondere herkomst. Dick vertelt: "Tijdens de oorlog in Vietnam werden Amerikaanse sol daten na een paar weken aan het front overgevlogen naar Japan om een beetje tot rust te komen. Toen al was bowlen een grote sport in Amerika en om de soldaten te laten ontspannen waren in Tokio heel veel bowlingbanen gerealiseerd. toch nog met alle peuters en basisschoolkinderen samen genieten van een bijzonder sfeervolle kerstviering, met dank aan de flexibiliteit en het improvisatievermogen van het team en de kinderen! ^Aangeleverdejbto^ Na de oorlog bleek een deel van deze banen plus de bijbehorende apparatuur in Japan overbodig en zo konden zij voor een mooie prijs acht bowlingbanen en appa ratuur aanschaffen. En zo werd Bowling Heiloo in 1975 geboren", aldus Dick. In de loop der jaren groeide Bowling Heiloo uit tot een geliefde plek in Heiloo. In 1985 onderging de bowling een verbouwing en kwam er naast de bowlingbanen ook een restaurant. Bittere noodzaak omdat er in Alkmaar ook een bow lingcentrum met restaurant kwam. Aanvankelijk werd er voornamelijk gebarbecued, later kwamen er ver schillende arrangementen met bow len en eten. Nog later werd het pand voorzien van een serre, waardoor er meer contact kwam met de 'bui tenwereld'. Van 8 banen is Bowling Heiloo 12 jaar geleden uitgegroeid tot een bowlingcentrum met 12 banen. Door de week wordt een deel daarvan gebruikt voor de com petitie, een viertal banen is echter altijd beschikbaar voor recreatief bowlen. Naast de competitie biedt Bowling Heiloo één keer in de twee weken op zaterdag ook onderdak aan de G-bowlers van Sports4all, waar maar liefst 50 mensen aan deelnemen. Het Bowling- en Partycentrum is niet alleen een vast gegeven in het doip, maar ook in het leven van de Heilooërs. Dick vertelt dat zij op het moment al de derde genera tie zien komen bowlen. "Iedereen heeft hier als kind wel een partijtje gevierd en er als puber met vrien den gebowld. Jaren later zie je men sen terug, maar dan met hun eigen kinderen", aldus Dick. En zo gaat de bowling een leven lang met je mee. Nu ook de bowlingcentra met ingang van 14 december 00.00 uur de deuren moesten sluiten, kijkt het familiebedrijf vooral uit naar het moment dat de deur weer open mag. Marieke Hommes: "We kunnen nu al niet wachten om weer open te gaan en mensen te ontvangen. We zijn ervan overtuigd dat het heel vei lig is om hier te bowlen, onder ande re door het dit jaar nieuw geplaatste aan- en afzuigsysteem. We kijken dan ook vol vertrouwen uit naar de toekomst en gaan op naar de 50 jaar!" HEILOO - Als gevolg van de nieuwe maatregelen moet ook Kado Zo de deuren sluiten tot 19 januari 2021. Lisette: "Dit raakt iedere ondernemer en ons dus ook. Normaliter zijn de feestdagen de drukste tijd voor veel ondernemers. Vooral na de afgelopen maanden hadden wij dit erg nodig en hadden wij gezorgd voor voldoende voor raad in de winkel." Voor de kleine ondernemers zal het een grote uitdaging worden om deze periode van de lockdown door te komen. "Maar ook nu gaan we door en laten we de moed niet zak ken. We gaan er alles aan doen om de feestdagen voor iedereen nog zo gezellig mogelijk te laten verlopen", aldus Lisette. Het team van Kado Zo zorgt ervoor dat de webshop zo snel mogelijk up-to-date is (www. kado-en-zo-heiloo.jimdosite.com) zodat u online toch toegang heeft HEILOO - De Witte Kerk werd vorige week door de buren van Restaurant Herberg Jan verrast met een kerstboom. Namens de Witte Kerk mocht Isabelle Vermeij de kerstboom in ont vangst nemen. Isabelle: "In deze tijden waarin we elkaar moeten helpen en lief moeten zijn voor elkaar natuurlijk een toppertje!" Wat nog leuk is om te vermelden, is dat zowel de Witte Kerk als de Ter Coulsterkerk een aantal van hun antieke kerkstoe- len willen verkopen. De opbrengst wordt gebruikt om de tegenvallende inkomsten in verband met de coro namaatregelen wat op te vangen. De eikenhouten stoelen zijn alle gebruikt, hebben een fraaie biezen zitting maar zijn nog zeer functio neel en in goede staat. Voor meer infonnatie: www.wittekerk-heiloo.nl In de loop der jaren groeide Bowling Heiloo uit tot een geliefde plek. HEILOO - Het pand van Bowling- en Partycentrum Heiloo is een vertrouwd gezicht als je vanuit Limmen Heiloo bin nenrijdt. Dat kan ook bijna niet anders, want Bowling Heiloo zoals het bedrijf in de volks mond genoemd wordt, mocht vrijdag 11 december jl. maar liefst 45 kaarsjes uitblazen. Door de huidige situatie kon het mooie jubileum helaas niet gevierd worden, maar het is natuurlijk wel iets om even bij stil te staan. tot het uitgebreide assortiment. Daarnaast biedt Kado Zo u de mogelijkheid om telefonisch bestel lingen te doen of zelfs via beeldbel len te bestellen. Dit geldt voor het gehele assortiment (kleding, schoe nen, sieraden en woonaccessoires). Bestellingen kunnen worden afgehaald bij de winkel of worden dezelfde dag gratis bij u thuisbe zorgd. Mocht iets onverhoopt niet naar wens zijn, dan wordt het weer gratis opgehaald. Lisette: "Laten we er voor elkaar zijn en elkaar steunen in deze zware tijden. Wij wensen iedereen heel veel sterkte in deze moeilijke tijd. Blijf gezond, hopelijk tot snel!" Liefs, team Kado Zo (Winkel 072 - 5334940, mobiel Lisette 06 - 51685265, Lisettervb@ hotmail.com, webshop Kado-en-zo- heiloo.jimdosite.com) Zaterdag 28 november stonden er 28 leerlingen klaar om af te zwemmen voor hun B-diploma. Zonder papa of mama, die mochten i.v.m. de Covid-19 regels niet mee naar binnen. Maar ze hebben allemaal hun uiterste best gedaan en de volgende leerlingen mochten hun B-diploma in ontvangst nemen: Jim Ooms, Sarah Kareis, Lois de Haas, Huanxin Zhang, Mila Kassing, Tara Verkissen, Senna Arnold, Colin Wijker, Lize van Duijn, Natan van der Woel, Sophia van der Eerden, Maarten Hes, Bram Sentveld, Rune van Roon, Vin Langenberg, Lauren Groen, Pien Könst, Sakina Jafari, Boet de Groot, Amber Wit, Danny Kaptein, Ella van der Eerden, Chris Huiberts, Alexander Huizinga, Sarah van der Sluijs, Sarah Hanbali, Jan Jong en Milan van den Berg. Namens de juffen van Zwembad Loos, van harte gefeliciteerd! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11