'KUTSIB^PARKET Maak van je huis een groene oase ..yOïVTL+mt^,. DIJKSTRA Tel. 0251 - 31 72 70 li l u Schagen WONEN. //cc/(ca(/e//t/c Hoorne 8a 1911 BE Uitgeest www.stoffeerderij-dijkstra.nl Voor al uw stoffeerwerk Showroom vol meubel-, gordijn- en tapijtstalen Gespecialiseerd in leer fil - I SINDS www.klitsieparket.nl in sfeervolle vloeren A. T. E. Witte Paal 227 - Schagen +31(0) 224-212 827 info@klitsieparket.nl BEZOEK ONZE WEBSHOP TonScholten Eigenlijk zou je elk seizoen iets aan je interieur moeten veranderen. Dat hoeft helemaal niet veel te zijn. Geen grootscheepse verbouwing, maar gewoon er gens een nieuw meubelstuk of bijvoorbeeld wat nieuwe accessoires. Zo zorg je steeds voor een nieuwe impuls. Elke keer als je er langs loopt, valt het op en ben je weer opnieuw een beetje blij omdat het zo leuk staat en zo goed gelukt is. Daardoor voel je jezelf veel prettiger in eigen huis. Het is een simpel psycho logisch trucje, maar het werkt echt. Dit najaar is groen meer dan ooit de trend. Maak van je huis een groene oase, want deze kleur brengt rust in huis, maar geeft je tegelijkertijd ook energie. Perfecte combinatie, toch? Ook lage maandlasten? Vraag vandaag nog vrijblijvend advies: 072-531 75 41, Susan@ hypotheekacademie.nl. Of kijk voor meer informatie op www.HypotheekAcademie.nl „Nog steeds historisch laag." Dat zegt hypotheekadviseur Susan van der Graaf over de huidige rente stand. „Met reuzensprongen loopt zij door de geschiedenis: 13 procent in 1980, 7 in 1995 en 5 in 2010. Altijd met pieken en dalen maar lager dan die 5 procent leek het niet te kunnen worden. Pas in 2014 kwamen we daaronder en sindsdien is de rente blijven dalen tot het extreem lage niveau waarop we nu zitten. En daar veranderen de renteverhogingen van de afgelopen week weinig aan". MAANDLASTEN VERLAGEN En er is nog steeds één groep mensen die enorm van de lage rentestand kan profiteren, weet Susan van der Graaf. „Wie al een hypotheek heeft, krijgt nu de kans om zijn maandlasten voor een lange periode sterk omlaag te brengen. Veel mensen hebben een aantal jaren terug een hypotheek genomen voor 10, 20 of 30 jaar met een ren tepercentage van 5 procent of soms nog veel hoger. Wie nu kiest voor oversluiten kan vaak zeker de helft minder gaan betalen." SNEL TERUGVERDIEND Maar aan oversluiten zijn toch kosten verbonden? „Natuurlijk betaal je voor oversluiten. Notariskosten, advies- en taxatiekosten, boeterente en er komt nog meer bij, vaak best een flink bedrag. Maar de rente is nu zó laag, dat je het snel weer terugver dient. En ondertussen profiteer je wel direct van die lage maandlasten. Ik zou iedereen aan raden vrijblijvend advies te vragen. Ik reken het graag voor je uit. Niets leuker dan mensen te kunnen verrassen met ineens veel meer ruimte in hun portemonnee!" Groene vingers Met planten haal je letterlijk de natuur in huis. Niet al leen wat planten in de ven sterbank, maar ook op een bijzettafeltje, in een han gende pot, op het tv-meu- bel, op de salontafel, enzo voort. Er zijn mogelijkheden genoeg, ook voor mensen vinden dat ze geen groene vingers hebben. Het is een kwestie van de juiste keu zes maken. Loop eens bin nen bij een tuincentrum en vraag aan een expert wel ke planten het meest ge schikt zijn voor de door jou beoogde toepassing. Maak wat foto's van je interieur en geef duidelijk aan hoe veel zonlicht er komt op de plek waar de planten ko men te staan. Grote kans datje direct een mooi voor stel krijgt. Noteer zorgvul dig hoe de plant verzorgd moet worden en zet een schema in je agenda. Twee keer per week water ge ven? Geen probleem, als je er een schema voor maakt. Print het, hang het in de ka mer en streep af zodra je water gegeven hebt. Sim pel te doen en zo kan ieder een leren een plant te ver zorgen. Je zult er veel ple zier van hebben! Tinten combineren Behalve het echte groen van planten kun je ook groentinten in je interi eur verwerken in de vorm van verf of behang. Zie je de echte planten niet zit ten, dan kun je bijvoor beeld ook nog kiezen voor behang met een natuur- print erop. Maar denk ook aan kleine dingen, zoals een groen krukje of groene kussens op de bank. De ver schillende tinten groen la ten zich over het algemeen heel goed combineren. Dat loopt van grijsgroen tot aan diep flessengroen. Ande re leuke tips om op een voudige wijze iets aan het interieur te doen, zijn het ophangen van extra plan ken in huis (daar kun je dan vervolgens weer een leuke plant op zetten) of een gro te kast te plaatsen om een werkplek in de woonkamer af te scheiden van de rest. Met de juiste verlichting er bij maak je het echt hele maal af. En lukt het even niet zoals je wilt? Laat je in formeren door een deskun dige en erger je zeker niet groen! De helft minder betalen voor je hy potheek? Je gelooft het niet, maar het kan. Wie 10 jaar geleden tekende voor een rentevaste periode van 10 of 20 jaar, was blij met 5 procent. De 1 tot 2 procent van vandaag de dag had niemand voorzien. Oversluiten was nog nooit zo interessant." Geopend maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur. Donderdagavond op afspraak. a ...dé specialist in tegels sanitair 1.800 m2 showroom - complete badkamers - tegelvloeren - wandtegels natuursteen - vloerverwarming - stoomcabines - sauna's - mozaiek sunshower - douchewc's - grote voorraad tegels - all in one concept van ontwerp tot oplevering - eigen servicedienst, 3D-ontwerp webshop. Westerwerf 2, Uitgeest (NH) »T 0251 -31 91 01 www.tonscholten.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 22