Bijzondere kerstkaarten intrek dit jaar Zeldzame rode ibis gespot in Egmondse polder Kledingbank Egmond krijgt kerstdonaties! Kindcentrum De Kerkuil vlieg met ons mee Adverteer op onze contact pagina REGIO en verschijn 2 keer per maand in de krant UITKIJKPOST DECEMBER 2 02 0 EGMOND-BINNEN - Het lijkt erop dat er dit jaar meer kerst kaarten verstuurd zullen wor den dan voorgaande jaren. En niet alleen meer, maar ook meer bijzondere kaarten. Ellen Liefting uit Egmond-Binnen, die in haar eigen atelier kerstkaar ten en -pakketten maakt, merkt het ook. zitten meer thuis en hebben meer behoefte om creatief aan de slag te gaan. Een kaartje maken is leuk en kan iedereen thuis doen. En juist een zelfgemaakte kaart laat zien dat je aandacht aan iemand schenkt." Als mensen thuis aan de slag willen, kunnen ze bij Ellen de benodigde spullen bestellen. Naast kaarten kun je bij Ellen ook terecht voor brie venbuspakketjes of kleine cadeau doosjes. "Doordat we niet naar elkaar toe kunnen, wordt er gezocht naar manieren om toch van ons te laten horen. Een kaart of klein pak ketje zorgt voor extra blijheid, zo door de brievenbus! En daar vrolijkt iedereen van op in dit jaar waarin aandacht voor elkaar nog belangrij ker is." Neem gerust eens een kijkje op de site van Ellen, www.bij-ellen.nl "Dit jaar worden er veel meer kerstkaarten besteld dan normaal. We kunnen niet naar iemand toe, dan is een kaartje sturen een goed alternatief. Ik merk overigens het hele jaar al dat er meer behoefte is aan mooie persoonlijke kaarten", aldus Ellen. Ellen maakt niet alleen kaarten, ze geeft ook veel work shops, onder andere online via een eigen YouTube-kanaal. "Mensen Een tropische verrassing in de polder. Foto: Dionne Houter EGMOND AAN DEN HOEF - Ze kon haar ogen niet geloven: toen Dionne Houter-Pool over de Hoeverweg van Alkmaar rich ting Egmond reed, zag ze ineens een rood stipje in het gras. "Ik pakte mijn telelens erbij en jawel: het was een rode ibis." Samen met een verslaggever van mediapartner NH Nieuws ging Dionne vorige week op zoek naar deze tropische verrassing in de Egmondse polder. Venezuela tot Brazilië, langs de gehele noordoostkust van de Amazone. Dat de vogel in Egmond rondscharrelt, moet haast wel een foutje zijn. dat het dier ook al is gespot in de Schermer. "Dat hij nu in Egmond loopt is wel heel leuk, maar het is niet zeker dat hij het gaat overleven", legt de voge laar uit. Een ibis haalt zijn voedsel namelijk uit de modderige bodem, dus als het gaat vriezen en de grond hard wordt, heeft het dier een pro bleem. "Dan kan hij niet meer aan eten komen. In een dierentuin is natuurlijk gewoon voedsel." Maar voorlopig zou je deze tropische vogel nog wel kunnen spotten langs de Hoeverweg. Voor Houter-Pool was het haar favoriete vogelvondst tot nu toe. Houter. "Dat ik 'm zonder tralies en in het gras kan fotografe ren is wel heel bijzonder." "Deze vogelsoort trekt niet, dus het lijkt me dat-ie is ontsnapt. In veel dierentuinen wordt de vogel gehouden, dus als iemand een kooi tje open heeft laten staan...", aldus Polder. Als een liefhebber een vogel spot, wordt het dier veelal gemeld op een waarnemingswebsite. Daarop is te zien dat de rode ibis dit jaar al 54 keer is gespot in Nederland en in heel 2019 slechts acht keer. Aam de Egmondermeer, een zij weg van de drukke Hoeverweg, staat Houter-Pool (51) uit Waarland al klaar. "Kijk, hij is er gewoon weer. Ongelooflijk!" In het gras, naast een hek, zien we een roze bol letje veren met een lange snavel. Vogelaar Rutger Polder is er ook bij en pakt zijn verrekijker erbij. "Wat een beauty." In haar eigen atelier maakt Ellen o.a. kerstkaarten en cadeaulabels. Foto: NI-I Nieuws Dit kan betekenen dat veel meer mensen in 2020 hebben gemeld een ibis te hebben gezien, of dat het dier aan het begin van dit jaar is ontsnapt uit gevangenschap en zich sindsdien door Nederland ver plaatst. "Ik begreep dat er begin dit jaar in België een paar ibissen zijn ontsnapt", zegt Houter-Pool. Polder heeft op de website gezien Begin vorig jaar werd er ook een rode ibis gezien in de regio Alkmaar. Een klas van basisschool Het Kleurenorkest uit Limrnen kreeg bezoek van het dier, nota bene tij dens een lesje topografie. Die vogel bleek ontsnapt uit Dierenpark Hoenderdaell. Bron: NH Nieuws Amazonegebied De rode ibis, familie van de lepe laar, komt in het wild voor in de kustgebieden van noordelijk Zuid- Amerika: van Ecuador, Colombia, EGMOND-BINNEN - Deze weken is het een aangename chaos bij Kledingbank Egmond. 229 mensen worden door dona teurs verrast met een kerstpak ket. 5 januari zijn we gesloten i.v.m. de verhuizing. De nieuwe locatie wordt op een later moment bekendge maakt. Graag tot 5 januari geen kle ding meer inbrengen. Dankzij Daniela Pravisani kunnen wij in één keer genoeg koffie zetten. Zij regelde bij Bravilor Bonamat een koffiezetapparaat met kan en filters. En doneerde namens onze klanten een waterkoker, koffie, en thee. Wat is IPC? Het International Primary Curriculum (IPC) is een curriculum voor het basisonderwijs (groep 1 t/m 8) waarin leren centraal staat. Wij op De Kerkuil zijn ervan over tuigd dat kinderen op hun best leren door boeiende, actieve en zinvolle lessen. IPC helpt de school en de leerkracht hierbij. LIMMEN - De Kerkuil is een kindcentrum met peuteropvang en naschoolse activiteiten. Er is een fijn pedagogisch klimaat en een digitale leeromgeving met een eigen device voor de kinde ren in groep 5 t/m 8. Maak een afspraak voor een rondleiding en kom gerust eens langs. Voor meer informatie www.dekerkuil.nl of bel voor een afspraak: 072 - 505 7570. DekaTuin doneerde ruim 50 kerstbomen, geregeld door Esra. En niet alleen kerstbomen werden gedoneerd door DekaTuin, maar ook dozen vol decoratie, warme vesten en schoenen. De kleding bank is hier samen met onze klan ten zeer dankbaar voor. Ons team bestaat naast de pro fessionele leerkrachten en peda gogisch medewerkers ook uit vak leerkrachten op het gebied van gymnastiek, muziek, handvaardig heid, theater en techniek. Op vrijdag 18 december en zaterdag 19 december houdt Kledingbank Egmond een kleding- verkoop. Vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur aan de Sint Adelbertusweg 42 (grote loods) te Egmond-Binnen. Onze leerlingen werken gedu rende het schooljaar met vijf over koepelende thema's waarin alle zaak- en creatieve vakken aan bod komen. De vakken staan bij IPC niet op zichzelf, maar zijn met elkaar verbonden. Kinderen leren verban den zien tussen de vakken, nemen actiever deel aan het onderwijs en leren denken vanuit verschillende Iedereen is dan uitgenodigd om bij ons te komen winkelen. Je betaalt 2 per kledingstuk. Ook creatieve vakken als handvaardigheid, theater en techniek invalshoeken. komen aan bod bij De Kerkuil. Foto: Kate Monakhova Ook de collectebus is dan weer van de partij. Van 23 december tot voor meer info: verkoop@uitkijkpost.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 29