Loop door het fotoalbum van Landgoed Willibrordus mn Wie verdient er een feestelijk kerstpakket? Korte verhalen schrijven in coronatij d 'Het verleden (de toekomst ligt in het verschiet) DfZ-c mi Kerstactie Het Hoekstuk II Trefpunt Schrijfclub 16 DECEMBER 2020 namen Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. "De foto, aangeleverd door Frits Sentveld (in het midden, gehurkt) hangt al een aantal jaren in de vitrine bij de ingang van TC Hogedijk. De foto toont een groep uit de racketmiddag op donder dag. Helemaal rechts lid van het eerste uur en bestuurslid Cees van Zoonen. Een gezellige groep! HEILOO - Op vrijdagmiddag 18 december start vanuit Stichting De Buitenkans de foto-expositie over het Landgoed Willibrordus. Op het evenemententerrein voor de Cultuurkoepel van Landgoed Willibrordus, de vroegere locatie van kasteel Ypestein, geven we in 15 doe ken een beeld van de geschiede nis vanaf de periode dat het nog Landgoed Ypestein was. We hebben een paar maanden geleden iedereen uitgenodigd om zijn of haar foto's en verhalen aan te leveren. Over het verleden, het heden en de toekomst. Al gauw bleek dat het bijna onmogelijk was om in 15 doeken deze tijdslijn in beeld te brengen. Er komen daar om twee exposities. Een expositie van 18 december tot half februari die verhaalt over de tijd van kas teel Ypestein tot aan 1970. En een tweede expositie die loopt van half februari tot half april over het heden en de toekomst. De eerste expositie geeft met name een beeld van het dagelijks leven op het landgoed tijdens de In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. (Vroeger werkzaam in de commercieel-technische sector in Beverwijk, nu met pensioen) DO OHM UNS VfIN... Aan de bloemen wordt zorg besteed. De broeder op de foto is broeder Amandus Visser. Foto: het Dolhuys jaren 40, 50 en 60. Het landgoed was geheel zelfvoorzienend: het had onder andere een weverij, schoen makerij, tuinderij, wasserij en een eigen brandweer! Ook is er aan dacht voor de dagbesteding en the rapie van de toenmalige cliënten. De fotodoeken staan ruim uit elkaar zodat u volgens de corona maatregelen veilig de expositie kunt bezichtigen. Bij de foto's worden toelichtingen gegeven; soms heb ben we de namen van de mensen kunnen achterhalen die op de foto's staan. Ook zijn er bij een aantal doe ken gedichten te lezen uit deze tijds periode. Wij zijn overigens nog steeds benieuwd naar uw verhalen, zeker ook over de periode van 1970 tot nu! Als u nog foto's heeft van de peri ode na 1970 kunt u ze opsturen naar info@verhalenkamerwillibrordus.nl of brengen naar de Verhalenkamer (onder de poorten door links, naast Keuken met Karakter). Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos "tF offset rotatiepers, de milieu- vTjjf f 'i vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. di. wo. do. vr. 09.00 - 17.00 uur 09.00 -17.00 uur GESLOTEN 09.00 -12.00 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy HEILOO - De komende peri ode staan de ondernemers van Het Hoekstuk voor zover het kan weer voor u klaar voor al uw kerstinkopen. U kunt er terecht voor uw boodschappen van kerstontbijt tot een heer lijk uitgebreid kerstdiner of een cadeautje voor onder de boom; de ondernemers adviseren u deskundig en met plezier. Net als vorig jaar organiseren de ondernemers van Het Hoekstuk een mooie kerstactie. Want zij geven graag alle inwoners van Heiloo een mooie kerst, ook voor wie dit mis schien minder vanzelfsprekend is. Kent u een gezin dat een fees telijk kerstpakket extra goed kan gebruiken deze kerst? Stuur dan voor 20 december een mail naar kerstactiehethoekstuk@out- look.com en laat weten waarom juist dat gezin zo'n mooi pakket verdient. Als je de gezinssamenstel ling er ook bij vermeldt, wordt er een mooi pakket op maat samengesteld. Onder de inzen ders worden maar Liefst vijf heerlijke pakketten voor een onbezorgd kerstfeest verloot. Mijn roots liggen in Friesland. Ik heb gevoetbald bij ONS Sneek, maar door een knieblessure moest ik helaas afhaken. Mijn buur man en vriend Marcel, toen voorzitter van de Terriërs (later ook nog bij TCH) haalde mij bij hockey. Ik heb er een leuke tijd gehad en heb veel gedaan voor de club. Als ik met kleinzoon Joeri (jeugdspeler AZ) een wedstrijd AZ-Heerenveen bezoek hebben we weieens onenigheid, maar we kunnen beiden leven met een gelijkspel. Ik woon nu al ongeveer 45 jaar in dit mooie dorp. Een prachtige omgeving om te fietsen, dus ik ben nog lang niet toe aan de geraniums. Ik hoop dat aan deze vervelende tijd, vooral voor de jeugd, snel een einde komt en we weer teruggaan naar NORMAAL!" Simon geeft de lens door aan Claudia Metz. Volg de Uitkijkpost ook op Kent u een gezin dat een feestelijk kerstpakket heel goed kan gebruiken? Aangeleverde foto HEILOO - Vind jij het leuk om te schrijven, meld je dan nu aan voor de Trefpunt Schrijfclub. Deze schrijfclub is voor ieder een leuk, van 8 tot 100 jaar. Om de week krijg je een onder werp waarover je een kortverhaal of een mooie herinnering schrijft. Het hoeft niet lang te zijn, mini maal een A5 en maximaal een A4. Je hebt twee weken de tijd om het verhaal bij het Trefpunt in te leveren. Opsturen of mailen mag natuurlijk ook. Vervolgens krijg je alle verhalen van de deelnemers gebundeld thuisgestuurd inclusief het nieuwe onderwerp voor de daaropvolgende periode. Hoe meer deelnemers, des te meer verhalen. Deze worden ook gedeeld met de inwoners van de zorginstellingen in heiloo. Met elkaar maken we een bundel vol leesplezier met mooie, lieve en warme verhalen. Je mag zelf bepalen of je je verhaal ano niem of met naam inlevert. Doe ook mee! Meld je nu aan bij Stichting Trefpunt Heiloo (072) 5331297 of info@treipuntheiloo.nl Voor meer informatie kunt u terecht bij Karin van Kersbergen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3