Duurzame energie in de gemeente Heiloo en de BUCH-regio PLANvanAN COLUMN BEDRIJF BELICHT Creëer jouw heerlijke (t)huis met het Geluk Robin Raven Windenergie is veel goedkoper. Aangeleverde foto In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Annemiek Nijland, Visweg 51, 1906 CP Limmen, 06- 81 28 56 45 www.planvanan.com,www.homemadeby.nl/annemiek planvanan@hotmail.com, FB/Insta: planvanan In haar stylish kantoor aan huis in zachte tinten met hier en daar een mooie accessoire merk je dat overal over nagedacht is: alles klopt en dit is de basis van het PLANvanAN. Annemiek Nijland, ook wel An genoemd, startte in april 2019 haar bedrijf in interior design na een opleiding interieurstyling en binnenhuisarchitec tuur. "De laatste opleiding deed ik om het grotere geheel te zien, maar ook wist ik toen dat ik niets anders meer wilde: het zaadje was geplant", aldus Annemiek. HEILOO - Heiloo Energie advi seert al jaren woningeigenaren over isoleren, ventileren, zon nepanelen, subsidies en andere duurzame zaken die te maken hebben met de geleidelijke omschakeling naar een fossiel- vrije samenleving. Duurzame verwarming van onze huizen maar ook vervoer, trans port en productieprocessen hebben duurzame stroom nodig die voor lopig met zon en wind opgewekt moeten worden. Heiloo Energie wil dat het eigen energiegebruik zoveel mogelijk lokaal en in de regio wordt opgewekt. Om dat te berei ken zullen de komende jaren zon neweiden en enkele windmolens in Heiloo gebouwd moeten worden. Wjj weten dat er mensen zijn die de stroom liever elders opgewekt willen zien. Waarom zouden we andere gemeenten willen opzadelen met onze energiebehoefte, terwijl ook in onze gemeente met wat cre ativiteit mogelijkheden zijn? Heiloo Energie pleit dus ook voor enkele windmolens in het buitengebied. En wel om de volgende redenen: wind energie is veel goedkoper, vraagt minder ruimte dan zonne-energie en is er ook 's nachts en in de winter. Deze windmolens kunnen wij met omwonenden en inwoners samen met een professionele ontwikkelaar realiseren en alle betrokkenen kun nen daar financieel voordeel van hebben, www.heilooenergie.nl Anneimek Nijland. Foto: Margreeth Anema Van divan tot vakman: alles kan bij An Iedere interior designer heeft zijn eigen handtekening en bij An is dat een voud en rust. "Ik houd van de Scandinavische look, maar als een klant iets anders wil is dat natuurlijk ook prima: het is jouw huis en jij moetje er fijn voelen", zo legt zij uit. "Een muur in een uitgesproken kleur bijvoorbeeld is mooi als je de overige kleuren van het interieur in elkaar laat blenden. Sommige mensen denken: als ik één muur in een kleur verf doe ik de rest maar wit, dat hoeft dus juist niet", zo vult zij aan. Annemiek geeft graag een groots effect aan uw interieur met kleine veranderingen. Samen met Home Made By en Beko Interieurs Heiloo ontwerpt zij het interieur van uw woning en ontzorgt zij u in de uitvoering hiervan. Home Made By levert vloeren, raamdecoratie, verf, maar ook de vaklui zoals behangers, schilders en vloerenleggers. "Vakmensen zijn schaars tegen woordig dus ik ben enorm blij met deze samenwerking", aldus Annemiek. Plan een date met An Het PLANvanAN begint met een 'design date', indien gewenst corona- proof. "Het is belangrijk datje elkaar leert kennen. Hoe is de gezinssamen stelling, ben je een buitenmens of misschien wel een huismus en heb je misschien huisdieren", zo legt Annemiek uit. Daarna kan je starten met een design met advies, dit betekent dat An een box voor je maakt met een impressie van je interieur: een sample van een vloerkleed, een kleuren kaart, een bijpassende accessoire en een staal van je behang. Als je een iets uitgebreider advies wilt dan krijg je daar een moodboard en een plat tegrond bij van je nieuwe interieur. Als klap op de vuurpijl kun je ook nog een driedimensionale tekening in kleur krijgen van je interieur waarbij je van bovenaf in je huiskamer kijkt. Het is maar net waar je voor kiest, alles kan bij het PLANvanAN. (Nieuwbouw) woning gekocht? Ontspan en bel An An adviseert om zo snel mogelijk de hulp van vakmensen in te schake len na aankoop van een (nieuwbouw)woning. "Het zal je veel voordeel opleveren: weet je bijvoorbeeld dat je bepaalde interieurzaken mee kunt financieren? Ook kunnen we assisteren bij de volgorde van de werkzaam heden: starten we bij de vloer of juist bij de keuken?" zo legt zij uit. Als je door de bomen het bos niet meer ziet maakt Annemiek graag een plan, ze helpt je keuzes te structureren en dat geeft je rust in het bouwen van je (t)huis. Tekst: Margreeth Anema 'De leukste naam is geluksthee, je hoopt dat iedereen er supergeluk kig van wordt.' De westenwind stuurt me naar 't Loo. Daar wacht een aangename verrassing. Ingeklemd tussen de waan van de dag (gescheurde broe ken, horloges en parfums) ontdek ik een Dickensiaanse tijdmachine. Oriental Kiss en Toscaanse Liefde. Slecht nieuws voor ondeugen de lezers, want het betreft geen schimmige massagesalon, maar twee exotische theesoorten uit het kleinste winkeltje van Heiloo: De Theeklipper. Het valt me op dat de dame achter de toonbank feilloos gewenste sma ken weet te benoemen. Sherlock Holmes, maar dan met thee in plaats van opiaten. We raken in gesprek. Sherlock blijkt Liesbeth te heten. Ze onthult dat ze zich ooit schuldig maakte aan kantoor- gedoe maar haar aandacht rende gillend weg. Dat schept een band. Kantoorneurose. Wie streeft dat na? Afhankelijkheid kent een prijs en die wilde ze niet betalen. Ze zocht interactie en spanning. Maar' hoe realiseer je dat? Wacht. Als kind had ze een winkel tje. Wie niet? Zo'n gelukkig plekje waar je inwisselbare rollen had, variërend van verkoper, koper tot winkeldief Liesbeth toverde die fijne herinnering om tot realiteit. Ze kon een zaak overnemen. Alles onder het motto: 'Wie niet waagt, wie niet wint. Je leeft maar één keer' (hoewel mijn boeddhistische vrienden dat zullen ontkennen). Kwetsbaarheid hoeft niet altijd benoemd te worden. Liesbeth heeft haar portie gehad. "Ik heb veel geluksengeltjes op mijn schouders," zegt ze nuchter. Dat zou kunnen maar zoiets gaat dieper. Als je niet zoekt - een oude kosmische wijs heid - vind je nooit iets anders dan watje al kent. Een grotere zaak? Waarom? Nu hoeft ze tenminste geen verplicht uniform aan of oortjes in die je ver tellen dat je snel naar kassa vier moet. Het woord 'geluk' is ondertussen zo vaak voorbijgekomen dat het geen detail meer is. Vijf letters. Meer heeft een mens niet nodig.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5