Heiloo contact IS alleen samen krijgen we corona ondercontrole HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Raad en (raads)commissies Bouwen en wonen Openingstijden Burgerzaken Welzijn Mededelingen Afval en milieu Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2020 Vergaderingen raadscommissies De raad van de gemeente Heiloo heeft vier raadscommissies: Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken, Openbare Ruimte en de Auditcommissie. Deze commissies adviseren de gemeenteraad. De raads commissievergaderingen beginnen om 20.00 uur en zijn openbaar. Wilt u de commissies digitaal bijwo nen of terugkijken? U kunt de vergaderingen van de com missies live volgen via Teams. U heeft hiervoor een link met toegang tot de vergadering nodig. Deze link vraagt u aan via griffie@heiloo.nl Na afloop is de vergadering terug te bekijken op de website van Heiloo door te klikken op de vergaderkalender via https://www. heiloo.nl/raad-en-college Wilt u tijdens een commissieverga dering inspreken? U kunt inspreken tijdens de digitale commissievergaderingen. U laat uiter lijk vóór 12.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie weten dat u wilt inspreken. U ontvangt vervolgens een uitnodiging. U kunt uw inbreng ook schriftelijk onder de aandacht van de commissie brengen, u mailt dan uw tekst naar de griffie. Meer informatie Heeft u verder nog vragen, neemt u GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl 13 whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Het gemeentehuis is dicht. Regel het online. Lukt dat niet, mail ons op info@heiloo.nl, of bel 072-5356666. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur dan contact op met de commissiegrif fier van de gemeenteraad van Heiloo, mevrouw D. van der Schuur, via grif- fie@heiloo.nl of via telefoonnummer 072-5356792 De vergaderstukken kunt u inzien op de website van de gemeente via www. heiloo.nl/vergaderkalender. Agendapunten voor de komende commissievergaderingen Naast de vaste punten staat op de agenda: Maatschappelijke Zaken, maandag 11 januari 2021 Bespreeknotitie GBH over leerachter- stand basis- en voortgezet onderwijs tgv Corona Bestuurlijke Zaken, dinsdag 12 januari 2021 Gevolgen COVID-19 voor de uitvoering van werkzaamheden Openbare Ruimte, woensdag 13 januari 2021 Exploitatieplan Zuiderloo eerste herzie ning 2020 Auditcommissie, donderdag 14 januari 2021 Bespreking over externe inhuur BUCH- gemeenten. Burgerlijke stand tot en met 18 december 2020 Overleden De heer A.F. Olgers, 83 jaar Mevrouw N.C. Krijt, 81 jaar Inloopspreekuur Geldzaken belang rijke schakel bij geldzorgen Kom jij uit je schuld? Ruim 1 miljoen huishoudens in Nederland hebben grote geldzorgen of betalingsachterstanden. Door de coronacrisis neemt dat aantal helaas toe. Meer en meer inwoners hebben geldzorgen. En nu de feestdagen er aan komen, wil niet iedereen daar aan denken. Want weet jij hoe je er financi eel voor staat? De campagne 'Kom uitje schuld' helpt bij het doorbreken van het taboe. Op de website www.komjijeruit.nl staan tips om te voorkomen datje (verder) in de probleem raakt. Belangrijk daarbij is dat je op tijd hulp vraagt. Dat kan bij voorbeeld door een bezoek te brengen aan het inloopspreekuur Geldzaken. Inloopspreekuur Geldzaken Wat veel inwoners (nog) niet weten, is dat er vanuit de gemeente wekelijks een inloopspreekuur wordt georgani seerd. Er zijn dan professionals aan wezig die je goed kunnen helpen. Het spreekuur is wekelijks op donderdag van 9.00 tot 11.00 uur op afspraak (via telefoonnummer 06-14886440) in het gezondheidscentrum op het GGZ- terrein, kantoor MEE De Wering (Strandwal 22F, ingang bij fysiothera pie, nummer 20). Er zijn op de locatie voorzorgsmaatregelen getroffen i.v.m. het coronavirus. Het dragen van een mondkapje is verplicht. Omgevingsvergunning Aangevraagd Kennemerstraatweg 482, Curtiuslaan 11, Maas Geesteranusweg 20, Oosterzijweg 128, Inwoners Heiloo kunnen ook komen de periode bij het Sociaal Team terecht De strengere maatregelen van het kabinet raken ons allemaal. Helemaal nu. Hebt u door deze situatie vragen, stress of zorgen? Het Sociaal Team staat ook in deze periode voor u klaar. Wij werken op afspraak of staan u tele fonisch te woord. Gaat het om iemand anders? Dan kunt u ook bij ons terecht. Voor de één hebben de coronamaat regelen grote gevolgen in het dagelijks leven, de ander raakt het minder. Hebt u vragen, stress of zorgen over bij voorbeeld gezondheid, gevoelens van eenzaamheid, geldzaken, uw gezins situatie of (dreigende) werkloosheid/ ontslag? Soms lukt het dan niet om zelf, of met hulp uit uw omgeving, een oplossing te vinden. U kunt dan voor een luisterend oor, advies of onder steuning vrijblijvend bij het Sociaal Team terecht. Zorgen om iemand anders? Bijvoorbeeld een vriend, buur of col lega? Neem dan ook contact met ons op. Voor advies, hulp of ondersteuning over Jeugdhulp, Wmo of werk en inko men kunt u ook contact met de consu lenten opnemen. U kunt contact opne men via telefoonnummer 072 535 66 66 (ook tijdens de feestdagen bereik baar), sociaalteamheiloo@debuch.nl of www.heiloo.nl Meer informatie Meer informatie over het Sociaal Team leest u op www.heiloo.nl Of kijk eens op www.steunpuntCoronazorgen.nl het splitsen van de woning, datum ontvangst 11 december 2020 (WAB02002551) het bouwen van een woning (na sloop bestaande woning), datum ontvangst 14 december 2020 (WAB02002555) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verleend Heerenweg 147, het vergroten van de woning, verzenddatum 15 december 2020 (WAB02001804) het plaatsen van een dakkapel in het ach- terdakvlak van de woning, verzenddatum 14 december 2020 (WAB02002371) het plaatsen van een kloofcabine t.b.v. een kloofmachine, verzenddatum 14 december 2020 (WAB02001771) het bouwen van een fietsenberging, verzend datum 14 december 2020 (WAB02002112) het plaatsen van een dakkapel in het ach- terdakvlak van de woning, verzenddatum 14 december 2020 (WAB02002094) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Buiten behandeling (aanvraag onvolledig) Kennemerstraatweg 240, het bouwen van een tweede woning/kantoor aan de achterzijde van de tuin (na sloop garage), verzenddatum 7 december 2020 (WAB02002096) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Lijsterbes 13, Baetenburg 89, Glasafval Met de feestdagen heeft u vaak extra glasafval. Wij proberen zo goed moge lijk op het extra aanbod van glasafval in te spelen. Als het toch voorkomt dat de glascontainer in uw buurt vol zit, verzoeken wij u uw glasafval niet naast de container te plaatsen maar dit op een ander tijdstip weg te brengen. Ook kunt u het glas naar het afvalbrengsta- tion brengen. Glasafval naast de con tainer kan een gevaar opleveren voor mens en dier. Gebruikt frituurvet en bakolie Gebruikt frituurvet en bakolie krijgen na inzameling een tweede leven als bio brandstof. Het ge-bruik van biobrand stof is goed voor het milieu. Het enige dat u hoeft te doen is de gebruikte oliën en vetten apart inleveren voor recycling. U kunt uw gebruikte frituur vet en bakolie inleveren op het afval- brengstation, bij het Klein Chemisch Afvaldepot (KCA) maar ook bij steeds meer super-markten. Wijzigingen inzameldagen afval Voor de vervangende ophaaldagen wil len wij u verwijzen naar de Afvalwijzer app of www.mijnafvalwijzer.nl. De app kunt u installeren via de Google Play Store. PMD-afval Heiloo: vrijdag 25 decem ber wordt woensdag 23 december GFT Heiloo: vrijdag 1 januari wordt woensdag 30 december Nog geen nieuwe rolcontainers of afvalpas? De afgelopen maanden hebben we de rolcontainers omgewisseld en nieuwe afvalpassen uitgedeeld. Toch kan er altijd iets mis zijn gegaan. Heeft u nog niets van ons gehoord of heeft u nog geen nieuwe rolcontainers of afvalpas? Stuurt u dan een e-mail naar afval- scheiden@debuch.nl Wij nemen dan zo snel mogelijk contact met u op.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11