Fotoverhalen Landgoed Willibrordus Jubileum en herfst- concert Oratoriumkoor Tintoretto kerstexpositie dit jaar online INGEZONDEN BRIEF Democratie 75 jaar muziek in vrijheid - Democratie is afgeleid van het Griekse 'demos' (volk). Een democratie is dus een volksheerschappij. Dit is een legitieme bestuursvorm, waarbij een meerderheid de macht kan uitoefenen. Ik krijg zo langzamerhand de indruk dat in ons landje dit danig wordt ondermijnd door minderheden, die steeds maar in de gelegenheid worden gesteld het ene bezwaar na het andere te maken. Een samenleving die ondertussen kapot gaat aan de alomvattende regel tjescultuur van dit land. Een meerderheid is nu 22 jaar, in alle openheid, bezig om een afslag voor de A9 te regelen, die van hogerhand is opgelegd vanwege de woningbouw. Door alle bezwaren van de afgelopen tijd is de prijs ervan meer dan verdubbeld. Daarnaast hebben wij zwart-op-wit afspraken gemaakt met onze buren hoe dit te regelen, dus een man een man en een woord een woord, zou je denken. Partijen komen op voor de PAS in de eigen gemeente, maar dat hoeft blijkbaar niet voor de buren te gelden! M.a.w. doe de Middenweg maar open, hoe schijnheilig en niet- transparant kan je zijn. De extreemlinkse partij GBH is tegen en dat is haar goed recht, maar op een gegeven moment zal je je aan die meerder heid (net als Trump) moeten aanpassen en niet doen voorkomen dat er nu opeens wel een meerderheid tegen zou zijn. De afslag voldeed op het moment van de aanvraag aan alle normeringen; plotseling wordt er tijdens de wedstrijd een spelregel aangepast en moeten honderden projecten alles opnieuw gaan doen door de RvS. Wat moet dit wel niet extra gaan kosten? Ik wil hiermee maar zeggen: als je voor openheid en transparantie bent, geef dan zelf eerst eens het goede voorbeeld. A. J.M. ten Hoope HEILOO - Dit jaar had het Oratoriumkoor Heiloo op zater dag 16 mei willen jubileren ter gelegenheid van zijn 75-jarig bestaan, met de uitvoering van 'The Creation' van componist J. Haydn in de Cultuurkoepel van Heiloo. Door de coronacrisis is dit concert niet uitgevoerd. Voor het trouwe publiek, alle vrienden van het koor en de koorle den die zich vanwege verhoogd risi co genoodzaakt voelden het koor tijdelijk te mijden, is daarom op 3 november een opname gemaakt van het herfstconcert 'Groeten uit Venetië' met werk van Vivaldi. Met de uitvoering van The Creation zou niet alleen worden herdacht dat 75 jaar- geleden het initiatief tot oprichting plaatsvond maai' ook dat het koor al die jaren een vaste factor kon zijn in het muziekleven van Heiloo en omge ving. Om hier toch aandacht aan te kunnen besteden werd daarom besloten om juist het stenunige en feestelijke herfstconcert wel uit te voeren. Helaas zonder publiek en met minder koorzangers. Het con cert sluit aan bij de diepe sporen die de coronacrisis momenteel door onze samenleving trekt maar is des ondanks opbeurend van karakter omdat de beelden herkenbaar uit drukking geven aan gemeenschaps vorming door samenzang. Ook 75 jaar geleden was dit een belangrijke reden voor de oprichting van het koor. Via de website oratorium- koorheiloo.nl kunt u de opname van het concert bekijken. HEILOO - U bent bij deze uit genodigd om tijdens de feest dagen, tussen de gangen door, de foto-expositie op Landgoed Willibrordus te bewonderen. Alle 15 grote doeken staan bui ten voor de Cultuurkoepel op het veld in een kring. Dat wordt dus een frisse neus halen! Een kaartje kopen is niet nodig, het is een gratis voorstelling van foto's met een verhaal. Nog niet van alle foto's is het verhaal bekend. Herkent u iemand op een foto of kent u het verhaal bij een foto? Vertel het aan Stichting De Buitenkans. Verleden, heden en toekomst De foto's zijn een weergave van het dagelijkse leven op Landgoed Willibrordus vanaf de jaren 40 tot 1970. In februari 2021 volgt deel twee met foto's en verhalen vanaf 1970 tot nu. De tentoonstelling is samengesteld door Stichting De Buitenkans. Wat u ziet zijn moment opnamen van cliënten en medewer kers tijdens arbeid, sport en spel. De broeders van Stichting Willibrordus waren vooruitstrevend in de ont wikkeling van de behandeling van psychiatrische aandoeningen. Niet alleen arbeid en therapie waren belangrjjk voor enige geestelijke vooruitgang, vrije tijd en creativiteit bleken ook heel belangrijk. Dat ziet u terug in de tijdlijn van de foto's. Meneer Arie Ruiter (85) uit Heiloo heeft jaren op dit terrein gewerkt, net als zijn broer Niek. Eerst bij de reddingploeg, later bij de brand weer en als activiteitenbegeleider. Tijdens de sobere opening van deze foto-expositie afgelopen vrijdag, vertelde hij bijzondere verhalen. Hij staat zelf ook op een foto. "Met een groep cliënten gingen we regelma tig koffiedrinken in de koffiekamer aan de andere kant van het terrein. Alleen zij die beloofden niet weg te rennen, mochten mee. Dat verliep meestal zonder problemen", glim lacht meneer Ruiter. Aan de kermis op het terrein, speciaal voor bewo ners, medewerkers en hun familie, heeft hij goede herinneringen. Ook van dat evenement worden foto's getoond. Kokosbrood, smyrnatapijten en zwemlessen 'Wist u dat de bewoners en acti viteitenbegeleiders bijvoorbeeld schoenen met gespen maakten, kokosbrood sneden en inpakten, smyrnatapijten knoopten en krul spelden maakten? Dat er buiten in overhemd met stropdas werd gesport en dat een zwemles zorgde voor veel wateipret? Wij hebben een aantal mooie verhalen en foto's ontvangen naar aanleiding van onze eerdere oproep. We vragen iedereen nogmaals om foto's uit de periode van 1970 tot nu te sturen. U kimt ons daarover ook mogelijk meer vertellen," geeft Dorien Kotterman van Stichting De Buitenkans aan. Dat kan per mail naar info@verha- lenkamerwillibrordus.nl Tekst: Pauline de Vries Op het grasveld voor de Cultuurkoepel op Landgoed Willibrordus Staan 15 grote doeken opgesteld. Foto: Pauline de Vries Kijk op www.oratoriumkoorheiloo.nl om de concert te bekijken. opname van dit Aangeleverde foto HEILOO - Op 29 december 1945 is de teken- en schildervereni ging Tintoretto opgericht. In 2020 was er dus een 75-jarig jubileum te vieren. Het had een jaar moeten worden met allerlei festiviteiten, maar dat is jam mer genoeg in het water geval len. We hopen het komend voor jaar alsnog te kunnen vieren. De teken- en schildervereniging is een hechte club mensen die heel gepassioneerd met him hobby bezig zijn. Er zijn trouwe leden die meer dan 30 jaar lid zijn en zelfs iemand die al lid is sinds 1968. De traditionele kerstexpositie kan in verband met het coronavirus helaas niet doorgaan. De leden van Tintoretto willen echter het werk dat in de afgelopen tijd gemaakt is wel graag aan u tonen. Daarom is er een online kerstexpositie samengesteld, die u kimt vinden op de homepage van Tintoretto: www.tintoretto-heiloo.nl ii Een werk van Kora Lammers, getiteld 'Huis Nijenburg', gemaakt met acrylverf. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13