Donaties kringloop winkel XopX 4e kwartaal Kledingbank Egmond bezorgt kerstpakketten Kerstpakkettenactie voor dorpsgenoten in Limmen Opening Hospice Egmond uitgesteld Lockdown: Expert Castricum past zich aan gezorgd is", aldu LIMMEN - Kringloopwinkel XopX flikt het weer en heeft in het vierde kwartaal van 2020 de onderstaande donaties gedaan: Stichting Harapan mocht 1.323,50 in ontvangst nemen voor de studiekosten voor 4 kinderen van het tehuis Pius IX in Pematang Siantar/Sumatra. Een bedrag van 500 ging naar: - Kinderhuis Hanukkah in Ghana: onderdak, voeding, medische zorg en onderwijs aan hulpbehoevende kinderen; - Stichting Monument Witte Kerk in Heiloo: opzetten van communica tiemiddelen; - Stichting Stop Poverty in Oeganda: opzetten en inrichting van de opleiding tot modeontwerp ster en naaister binnen de Fashion School; - Stichting De Morgenster in Burundi: aanschaf naaimachines t.b.v. confectieatelier; - Stichting Ushersyndroom: voor deze erfelijke progressieve aandoe ning waarvan je langzaam doof en blind wordt; - Stichting RKW DEM in Beverwijk, deze steunen projecten Katinka II - financiële ondersteuning en opleiden jonggehandicapten in Ethiopië; - Stichting Homeplan: compu tereducatie voor kwetsbare jonge ren in Zuid-Afrika; - Stichting De Derde Wereld Hulp in India: ondersteuning aan wees kinderen in Tulip Garden; - Stichting Mago in West-Kenia: opzetten van tandverzorging op scholen; - Stichting Dobre Destiny in Oekraïne: ondersteuning rehabili- teitsproject voor vrouwen met ver slavingsproblematiek; - Stichting Tools to Work in West- Kenia: het geven van vaktrainingen aan straatkinderen en -jongeren; - Stichting Favela United in Mozambique: bouwen multifunctio neel clubhuis. Naast bovenstaande donaties worden er ook maandelijkse en jaarlijkse giften gegeven: 750 Stichting FloJa Malaw: pleegkind; 500 Stichting Vrienden van de Vijfhoek in Heiloo; 500 Sinterklaascomité Heiloo; 384 Stichting Kartini, Malang Indonesië: 2 pleegkinderen; 250 HZV Het Vennewater in Heiloo: reclamebord in de sporthal; 200 Stichting PTSS (Post Traumatisch Stress Syndroom): hulphond Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het formulier downloaden via www. stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in onze kringloopwinkel XopX, Rijksweg 127, Limmen. Openingstijden: dinsdag, don derdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 072 - 5325962 (in ver band met de lockdown is ook XopX tijdelijk gesloten). EGMOND-BINNEN - Ruim tweehonderd klanten van de Kledingbank Egmond zijn blij gemaakt met een kerstpakket. De dozen werden zaterdag 19 december uitgedeeld aan de minima. "De laatste keer dat ik een echt kerstpakket kreeg was denk ik zes jaar geleden", vertelt een van de ontvangers. Een ander: "Ik ben blij dat er mensen zijn die aan anderen denken. Dat geeft een geluksge voel." De kerstpakkettenactie is een idee van Tamara Tuis, de oprichter van de Kledingbank. "Weet je, deze mensen hebben niks. Je krijgt soms tranen in je ogen. Als mensen al blij zijn met afbakbroodjes... Hoe bizar kan het zijn? Dit is gewoon leuk om te doen." Matchen Tamara deed een oproep aan weldoeners om een pakket te spon soren. Die matchte ze vervolgens met haar klanten, die op hun beurt konden aangeven waar behoefte aan is. "De inhoud is dus een ver rassing, maar wel afgestemd op bij voorbeeld voedselallergieën en de gezinssamenstelling." De Egmondse kledingbank be staat nog geen jaar en ziet het klan tenbestand dagelijks groeien. "Door corona vallen banen weg en hebben steeds meer mensen grote moeite de eindjes aan elkaar te knopen. Wij hadden deze week alleen al zestig nieuwe klanten." Tamara had niet verwacht dat ze over de tweehonderd pakketten kon uitdelen. "Het is een ongekend suc ces, dankzij al die donateurs. We spelen met het idee om volgend jaar met andere goededoelenstichtingen samen een vergelijkbare actie op te zetten, om zo nog meer minima een rijkere kerst te geven." Bron: mediapartner NH Nieuws EGMOND AAN DEN HOEF - De opening van Hospice Egmond wordt in verband met de strengere coronamaatregelen uitgesteld. De officiële opening zou plaats vinden op donderdagmiddag 7 janu ari 2021 door burgemeester Peter Rehwinkel van gemeente Bergen (NH) en initiatiefneemster Jessica Zwart-Neeter. Een nieuwe datum wordt pas later vastgelegd, als dui delijk zal zijn of er na 19 januari versoepelingen mogelijk zijn. Voorzitter Jan Mesu vindt het jammer dat de omstandigheden nu de vaart halen uit het succes volle project van de bouw, maar hij denkt dat het bestuur van Stichting Zeedistel een verstandig en logisch besluit heeft genomen. "We hopen dat de landelijke maatregelen effec tief zullen zijn en dat we medio januari meer kunnen melden", aldus Mesu. Esther en Tamara brengen de kerstpakketten rond. Foto: Anne Klijnstra NH Nieuws LIMMEN - Werkgroep Caritas organiseerde ook dit jaar een kerstpakkettenactie voor inwo ners van Limmen die het dit jaar goed kunnen gebruiken. Veel Limmers hebben (een deel van) hun kerstpakket gedoneerd. Daarnaast was er dit jaar ook een zeer succesvolle samenwerking met Albert Heijn Limmen. Klanten konden hier hun statiegeldbon en producten doneren. Albert Heijn Limmen heeft daarnaast voor Caritas de samenwerking gezocht met andere partijen, zoals Limmen Ludiek en W Limmen. Met alle gedoneerde producten en een bedrag van 362,80 is het dit jaar zeker gelukt om prach tige kerstpakketten samen te stel len. Namens Werkgroep Caritas en Albert Heijn Limmen willen we iedereen bedanken voor alle dona ties. "De missie was om tijdens deze CASTRICUM - Nederland is in lockdown en dat betekent dat alle niet-essentiële winkels hun deuren gesloten moeten houden. Geen drukke winkel straten, maar een leeg en saai straatbeeld. We zijn in gesprek met Danny de Graaf, eigenaar/bedrijfsleider van Expert de Graaf. Danny: "Achter de gesloten deur zijn we wel volop aan het werk! Ik mis het fysieke contact met onze klanten enorm. In gesprek met onze klant kunnen we het beste advies geven. Gelukkig weten klan ten ons op onze website www. expert.nl ook goed te vinden. Via onze webwinkel bestelt u gewoon bij ons (in Castricum) en niet bij een anoniem magazijn. Na de bestelling proberen wij met iedereen telefo nisch in contact te komen om de levering af te stemmen. We hebben gelukkig onze eigen bezorgbus- sen. Mits op voorraad proberen we de volgende dag de bestelling al te leveren, soms zelfs dezelfde dag. We willen graag alle kerstcadeautjes op tijd geleverd hebben. Onze verkopers staan per e-mail en telefonisch voor u klaar. Samen slaan we ons door deze lockdown heen. Ik hoop dat iedereen een prachtige en gezellige kerst heeft!" Bij Expert Castricum wordt hard gewerkt om alle kerstcadeautjes op tijd te leveren. Aangeleverde foto merkwaardige periode iedereen in Limmen toch nog de bijzondere kerst te geven die eenieder verdient. Door de hulp van al onze klanten en ook andere partijen zoals Limmen Ludiek en W Limmen hebben we er op lokaal niveau met z'n allen voor dat deze missie geslaagd aldus Ramon van Albert Heijn Ramon Wijker van Albert Heijn Limmen (1) en Arja Oiling (r) van Werkgroep Caritas te midden van alle producten die zijn gedoneerd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 23