Uitbaters Proeflokaal Hop staan te popelen Vrijwilliger met hart en ziel voor Historische Vereniging Heiloo 2021 wordt hun jaar Josta de Graaf-Gieltjes Jannie en Marcel. Er zijn gezellige zitjes gecreëerd en achterin is een tweede bar geplaatst. Foto: Marcel Keet HEILOO - Café La Strada, een begrip in Heiloo en al vanaf 1975 in handen van de familie Nanne, gaat verder als Proeflokaal Hop. De nieuwe uitbaters Marcel Otte en Jannie den Ambtman staan te popelen om te begin nen, maar corona zorgt helaas voor vertraging. Er hangt een Engels sfeertje in het speciaalbieren proeflokaal: een gezellig bruin café met warme kleu ren zoals rood en groen. Met een jazzy achtergrondmuziekje afgewis seld met blues-, funk- en soulmu ziek kruip je lekker in een hoekje, je laat een van de ervaren horeca- tijgers een speciaalbiertje of een mooie wijn voor je inschenken, je pakt een spelletje uit de kast of je praat gezellig bij met je vrienden. Ondertussen bestel je een lekkere burger of een gezellig kaasplankje. De tijd vliegt voorbij in Proeflokaal Hop. Gelukkig zijn ze al om 10.00 uur open, tijd zat om een paar uur te blijven hangen. De tweede bar voor alles 'Buiten de kaart om' Achterin de zaak hebben de bil jarttafels plaatsgemaakt voor een tweede bar met gezellige tafeltjes eromheen. Het biljart van de fami lie Nanne is in ere gehouden door een 3D-schildering van een kast waar de biljartkeus in opgeborgen zijn. Een perfecte plek voor de vrijdag middagborrel. "Alle ondernemers uit Heiloo zijn van harte welkom om de week af te sluiten met het personeel of om samen te netwer ken", glimlacht Marcel, die trots door zijn zaak loopt. Ook sporters zijn welkom na de wedstrijd of er wordt gezamenhjk AZ gekeken op het grote scherm. De gezelhge bar leent zich ook uitstekend voor ver jaardagen, bruiloften of andere fes tiviteiten. Iedere eerste vrijdag van de maand zal er een band optreden. Hopelijk zal dan heel Heiloo samen komen, net zoals we dat gewend waren in café La Strada. Iedere bar heeft zes taps met speciaalbieren, waaronder natuur lijk lokaal bier zoals Heyloo Bier, Sancti Adalberti en Dampegheest. Ook zijn er diverse bieren op fles en prachtige wijnen waar de vinoloog u graag meer over vertelt. Aan iedere fijnproever is gedacht in Proeflokaal Hop. Van café naar proeflokaal De metamorfose is voor een groot deel gerealiseerd door de uitbaters zelf. "Jannie is de klusser onder ons", glimlacht Marcel. Jannie werkt fulltime als revalidatieveipleegkun- dige en het kwam vaak voor dat zij in haar witte verpleegstersoutfit bin nenkwam, een overall eroverheen trok en de hamer of boor ter hand nam. Marcel heeft ook een fulltime baan als IT'er en zo zijn zij er zeker van dat ze de crisis gaan overleven, ook al zijn ze nog geen minuut open geweest. In 2018 had Marcel, die hobby- matig speciaalbieren brouwde, het voormalig café La Strada al op het oog. De aankoop mislukte door een ingewikkelde financiering. In maart 2020 waren zij opnieuw in gesprek met de familie Namre en in juni werd de koop beklonken. Destijds hadden Marcel en Jannie geen idee dat corona zo lang zou duren. Het originele plan was om 17 sep tember open te gaan, vlak voor de Bokkentocht. Nu gokken de onder nemers op maart 2021. Tekst: Margreeth Anema Josta de Graaf-Gieltjes (derde van rechts vooraan) te midden van de trouwe groep vrijwilligers van de Historische Vereniging Heiloo (foto uit 2018). Foto: stip Fotografie HEILOO - Josta de Graaf- Gieltjes (74) is bestuurslid en een van de vele drijvende krachten van de Historische Vereniging Heiloo en het Historisch Museum. Samen met een team van ongeveer 80 vrijwilligers zorgt ze voor een continu aanbod van Heilooër geschiedenis. Vooral de harmo nie binnen het team van vrij willigers zorgt ervoor dat ze altijd met veel plezier naar haar 'werk' gaat. Ze brengt per dag uren door in archieven en tussen boeken en brie ven met historische feiten. Vooral aan de stamtafel in het museum vinden waardevolle gesprekken plaats. "Een historische vereniging leeft van de verhalen. De geschie denis staat nooit stil, die vraagt erom verteld te worden", aldus Josta. Bestuurslid Josta is geboren in Gouda en op haar zestiende in Heiloo komen wonen. Ze heeft jaren gewerkt bij dé boekwinkel van Heiloo, Boekhandel Deutekom, en was daarna 15 jaar docente Nederlands op een vmbo- school in Amsterdam-West. Na haar pensioen wilde ze even niets, maar toen ze in 2010 samen met haar man Jaap werd gevraagd voor de Historische Vereniging Heiloo kon ze geen nee zeggen. "Het afgelopen jaar hebben we het programma van voorstellingen en tentoonstellingen moeten door schuiven en aanpassen, maar achter de schermen zijn we geen moment stil blijven zitten. Voor 2021 zit ten we gewoon weer vol met plan nen voor onze vereniging en het museum", geeft Josta enthousiast aan. Het museum kijkt uit naar betere tijden De tentoonstelling '75 jaar Schilder-en Tekenvereniging Tintoretto' die van 19 december tot eind januari 2021 had moe ten plaatsvinden, wordt niet afge last maai' zal te zien zijn zodra het museum weer open gaat. "Zoals de tentoonstelling er nu al uit ziet wordt het erg mooi en zeer de moeite waard", aldus Josta. "Dus even geduld en dan genieten. De geplande, bekende winterwande- lingen met gids worden ook uitge steld." Nieuws over de Vereniging, het muserun en de activiteiten kunt u altijd vinden op de website van de Historische Vereniging Heiloo: www.hvheiloo.nl Fotoclub Heiloo Momenteel maakt Fotoclub Heiloo een fotoreportage over Heiloo-West. De foto's en de beschrijving over dit deel van Heiloo worden vanaf februari 2021 geëxposeerd. In maart, tijdens de Boekenweek, staat een kleine tentoonstelling over de literaire kring van Heiloo op de agenda. Deze gaat over schrij vers als J.P. Hasebroek, A.L.G. Toussaint en Nicolaas Beets. "Deze kleine expositie is een persoonlijke wens van mij. Ik overweeg om daar ook een kleine publicatie over te maken", geeft Josta aan. Toneelvoorstelling Martine Faber De voorstellingen van Martine Faber, 'In het verborgene, een daad van verzet' staan nu gepland in april/ mei in onze eigen film- en theater zaal, die onderdeel is van het muse um. Het stuk gaat over twee zussen die 50 jaar na de oorlog in het bezit komen van een kistje. De inhoud brengt ze terug naar hun jeugd in de oorlog en het verzetswerk van hun vader en de impact daarvan op het gezin. "Wanneer we de afgelopen maan den de voorstellingen hadden mogen doen, konden we gebruik maken van de Cultuurkoepel. Een fantastisch aanbod, maar helaas moesten we die voorstellingen wederom doorschuiven. We nodi gen iedereen uit om onze exposities en deze geweldige voorstelling van Martine te komen bekijken." Vrijwilliger Voor 15 bent u al lid van de Historische Vereniging. Vrijwilliger worden kan natuurlijk ook. Aanmelden kan via de website: www.hvheiloo.nl Tekst: Pauline de Vries

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 31