Burgemeester Hans Romeyn: 2020 was een bizar jaar" mm min Diziwim Kerstkado inzamelingsactie voedselbank groot succes UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2020 "De foto zegt eigenlijk precies wat ik het allermooiste vind van wonen in Heiloo: de nabijheid van de zee, het strand en de dui nen. Zo vaak als ik kan fiets of rijd ik richting Egmond om daar, meestal met vriendinnen, een rondje te rennen of mountainbiken. Want hoe mooi ons dorp ook is, onze 'achtertuin' doet daar een flinke schep bovenop. Ik ben opgegroeid in Heiloo en daarna naar Amsterdam verhuisd. Ik wilde nooit meer terug naar dat 'saaie dorp'. En 20 jaar later ben ik hier via Alkmaar toch weer terechtgekomen! Ook in Amsterdam wist ik niet hoe snel ik richting het strand moest gaan als de kans er was. En ik ben niet de enige: ik stap zo weer op de mountain bike. Mijn vriendin Sandra uit Amstelveen is nu onderweg, en morgen doe ik hetzelfde rondje met mijn vriendin Dominique uit Amsterdam. Ook oud-Heilooërs. En met kerst zien we onze liefste neefjes niet onder de kerstboom, we hebben een 'tostidate' op de mooiste plek van Nederland!" Claudia geeft de lens door aan Grace Tjebbes. HEILOO- "Uiteindelijk komen we hieruit", zo besluit burge meester Hans Romeyn het inter view waarin wij terugblikken op het jaar 2020. Een jaar dat bijna helemaal in het teken stond van corona en voor burgemeester Romeyn het meest bizarre jaar in zijn carrière als burgervader van Heiloo. De burgemeester heeft het van zelfsprekend druk gehad met de coronacrisis, hij zit namelijk in het het Regionaal Beleidsteam (RBT) van de Veiligheidsregio. Dit over legorgaan dat onder leiding staat van burgemeester Roemer van Alkmaar heeft de leiding over ram pen- of crisisbestrijding ten tijde van een ramp of crisis die de grens van een gemeente overstijgt of dreigt te overstijgen. Op maandag en donder dag werd er overlegd hoe het met de inwoners van de gemeente gaat en wat het effect van de maatrege len was op de regio. "Toen corona 'nonuaal' leek te worden hebben we afgeschaald maar helaas hebben wij inmiddels weer op moeten schalen", zo legt de burgemeester uit. Ook heeft de BUCH (de ambtelij ke werkorganisatie van de gemeen ten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo) zelf een vijfkoppig kern team in het leven geroepen om de situatie in Heiloo te monitoren. Vragen die worden gesteld zijn bij voorbeeld: wat speelt er in Heiloo en waar lopen de Boa's tegenaan? Daarnaast houdt de organisatie scherp in de gaten hoe het met het eigen personeel gaat. Trots op gemeenschapszin Toch was het jaar 2020 niet alleen maar kommer en kwel. Een hoogtepunt dit jaar voor de bur gemeester is de gemeenschapszin van Heilooërs in tijden van corona. Hij vindt het hartverwarmend hoe mensen de handen ineenslaan. Hij noemt hierbij Esther van der Velden, die al in het begin van de corona-uitbraak 'Coronahulp Heiloo' oprichtte en Bram Bruin van Café de Wit, die een tas vol lokaal lekkers samenstelde om te verko pen tijdens de feestdagen. Hij roemt onder andere de horeca voor hun creativiteit nu zij gesloten zijn en spreekt de hoop uit dat ieder een zijn hoofd boven water kan hou den. Burgemeester Hans Romeyn en zijn vrouw Els laten in het week end lekkere gerechten bezorgen van de lokale horeca, zoals veel andere inwoners van Heiloo. Na 16 jaar afscheid nemen De burgemeester blikt vooruit op een heel bijzonder jaar, want hij maakte op 28 september bekend dat hij per 1 juni 2021 stopt als burge meester. "Ik had gehoopt een mooi en stabiel college te kunnen over dragen aan mijn opvolger. Gelukkig lijkt het erop dat er snel een nieuwe coalitie komt die verder bouwt aan een goede toekomst van ons mooie dorp", zo legt de burgemeester uit. "Ook besef ik dat veel activiteiten die wij dit jaar moesten missen niet meer terugkomen onder mijn bur gemeesterschap, zoals bijvoorbeeld Timmerdorp, de traditionele nieuw jaarsreceptie of een filmavond in De Beun, dat vind ik jammer", vertelt hij. En als mensen-mens vindt hij het ook jammer dat alles digitaal moet en er bijna geen ontmoetingen zijn. "Misschien moet ik zelfs straks wel coronaproof afscheid nemen", aldus de burgemeester. Maar zover is het nog lang niet en tot die tijd roept de burgemees ter Heilooërs op om zich goed aan de maatregelen te houden, voor henzelf maar ook voor anderen. "De druk op het zorgpersoneel is gigantisch, zij verdienen een enor me pluim. Ook uit respect voor hen moeten wij ons goed aan de maat regelen blijven houden", benadrukt burgemeester Hans Romeyn. Tekst: Margreeth Anema Communicatiestrateeg/woordvoerder bij Transavia) Burgemeester Hans Romeyn blikt terug op een bizar jaar. Volg de Uitkijkpost ook op BlJ DOOJtDt iuHt m. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. HEILOO - Zaterdag 19 december was de laatste dag dat er pakketjes ingeleverd konden worden voor de kerstkado inzamelingsactie voor de Voedselbank. Myriam, Wendy en Hemma zijn ontzettend blij met het resultaat. "We hebben ruim 160 kinderen vier of meer kado's kunnen geven passend bij hun leeftijd. Hemma: "We hadden vooraf echt niet kunnen bedenken dat wij zo ongelofelijk veel kado's en donaties zouden ontvangen, echt hart verwarmend. In het bijzonder willen we nog een aantal lokale partijen noemen die ons gesteund hebben: Kruidvat Raadhuisweg, Sporthuis Johan Jansen, Babytalk, Bruna, Hema en Ai d Bruin Aannemers- Timmerbedrijf. En als allerlaatste Irene! Zij heeft haar hele huis ter beschikking gesteld om alles te stallen en in te pakken. Hemma, Myriam en Wendy met een deel van alle kado's. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Foto: Hans Brouwers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3