Toch kerst op kindcentrum De Duif 'Flessenpost' na 46 jaar weer gevonden Schrijfactie Amnesty zeer succesvol COLUMN Vervolg van de voorpagina: Helft Dick de Scally gesproken over en geleden. Het ervaring!" aldus Dominic was gelijk erg benieuwd. Wat een unieke vondst. "Ik was erg verbaasd, er heeft ontzettend veel grondbewerking plaatsgevonden op deze locatie. Dat het flesje dit heeft overleeft is een wonder!" Hij besloot het briefje goed op te bergen en 's avonds thuis plaatste hij een oproep op Prikbord Heiloo: "Graag zou ik in contact komen met een van deze dames, ik kan mij voorstellen dat zij het leuk vinden om te horen dat het briefje, na 46 jaar in de grond te heb ben gezeten, weer is gevonden. Wie helpt mij op weg?" Al snel regende het reacties onder de Facebookpost. De twee dames werden gelinkt en het contact werd gelegd. "Het duur de niet lang voordat ik een reactie kreeg van Carolien, een van de twee dames op het briefje. Zij vertelde het flesje te hebben begraven op Nationale Boomplantdag, als leerlin ge van groep 6 van de Vondelschool. Na dit leuke gesprek heb ik aange boden het briefje te overhandigen aan mevrouw, die daar ontzettend enthousiast op reageerde. De vol gende dag hebben wij daarom sym bolisch afgesproken bij de plek van de vondst. Het was een hele leuke kennismaking, waarbij we nog even hebben die dag zoveel jaren was een hele leuke Dominic. Lars, Paan, Saar en Finn stralen op het podium tijdens de kerstviering op kindcentrum De Duif. Aangeleverde foto HEILOO - De schrijfactie voor Amnesty International Write for Rights is zeer succesvol geweest. In de Witte Kerk wer den op 10 december ruim 80 pakketten opgehaald. Op 16 december werden meer dan 500 brieven en kaarten ingele verd. Heiloo heeft op deze manier een fantastische bijdrage geleverd aan de landelijke schrijfactie van Amnesty International, waaraan op 500 plaatsen in Nederland werd meegedaan en meer dan 50.000 leerlingen meeschreven. Een prach tige opbrengst. Iedereen die heeft geschreven: bedankt! Dominic met Carolien. Zo is na 46 jaar de 'Flessenpost' weer terug bij de rechtmatige eigenaar. Aangeleverde foto HEILOO - Op 14 december lekt het bericht uit dat vanaf woens dag 16 december alle scholen sluiten. Het team van kindcen trum De Duif overlegt snel over de stappen voor onderwijs op afstand en de kerstplannen. Digitaal onderwijs Directeur Annemiek van de Vliet: "Gelukkig lag het actieplan al klaar voor digitaal onderwijs vanaf 4 januari. Alle kinderen krijgen online les en zullen de dag starten met een filmpje van de juf of mees ter. Aansluitend krijgen ze digitaal instructie, zodat ze zelf verder aan het werk kunnen. Leerkrachten zul len zo elke dag contact hebben met de leerlingen." Kerstviering Annemiek vervolgt: "Jaarlijks vindt de kerstviering van De Duif plaats in de Ter Coulsterkerk. Vanwege de maatregelen waren de viering en de kerstlunch al naar school verplaatst op donderdag 17 december. Alle kinderen en teamle- Peuteropvang De Duif met elkaar genieten van een gezellige kerst- lunch. In de voorgaande weken maakten kinderen kerstlichtjes voor het Rode Kruis Ziekenhuis in den hebben een stapje extra gezet zodat het mogelijk werd om op de laatste schooldag al een mooie en feestelijke kerstviering te ver zorgen. De kinderen straalden op het podium met een gedicht, lied, kerstverhaal of in het kerstspel. Ook dit jaar was de muzikale bege leiding in handen van het Duif- kerstorkest." Lunch en lichtjes "Naast de flexibiliteit van het Beverwijk, als lichtpuntjes voor medewerkers in de zorg. Gelukkig kon ook deze actie doorgang vin den. Wat mooi dat we dit bijzondere jaar toch nog samen op een feeste lijke manier konden afsluiten." team waren ook de ouders van Thuisblijven, zegen of ramp? Nou, door thuis te blijven kun je de wereld redden, volgens de Franse filosoof en uitvinder Blaise Pascal (1623-1662). Hij schreef: 'Alle ellende op de wereld wordt ver oorzaakt doordat mensen niet gewoon thuis kunnen blijven'. Als je dat aanneemt, kun je rustig op je comfortabele bank blijven zit ten ter verbetering van het een en ander in de wereld. Je vermindert C02 en vliegtuig- herrie, er zijn minder verkeers doden en inbraken, er zijn meer zelfgebreide truien en gelegde puzzels. En misschien wel minder besmette mensen. Daartegenover staat dat de huiselijke omgeving zomaar een infectiehaard van jewelste kan worden. Nou dat weer. Dan maar naar buiten? Alles is dicht, dus blijft de supermarkt een bron van noodzakelijk ver tier. De apotheek is ook wel open, maar daar ga je niet voor je lol heen. Laatst zag ik ergens een drukte van belang: in heel veel auto's één inzittende. Allemaal anders-denkers die lak hebben aan regels? Hoeft niet, want in de bubbel van een auto kun je moei lijk iemand besmetten. Maar hé, elke rit gaat naar een eindpunt. Wat doen ze na het uitstappen op de plaats van besmetting... par don bestemming? Dat is het probleem. De helft van alle informatie over corona is twijfelachtig, verwarrend, onbe wezen of een raadsel. Alleen weten we niet welke helft. Prettige kerstdagen gewenst. Carolien en Angelique plantten in 1974 een boom met een brielje erbij. Aangeleverde foto De zonnige toekomst van een virusvrij bestaan wordt over schaduwd doordat ongeveer half Nederland nog een paar maanden of langer op zijn prik zal moeten wachten. En tot 19 januari 2021 zitten we ook nog eens thuis, althans dat moet van de boven- bazen. Maar dwang en volgzaam gedrag hebben in sommige krin gen een schurende relatie, om het voorzichtig te zeggen. de ouderraad zo flexibel om de inkopen en voorbereidingen voor de kerstlunch een paar dagen te vervroegen. Dankzij hen konden alle leerlingen en de peuters van

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5