Jean Paul herkent geen bekenden a op straat Nieuwe shop en bakery voor Total Vennewater moNiQirc wimp 3 Reactie: Democratie INGEZONDEN BRIEF DEK TO - j. UITKIJKPOST 13 JANUARI 2021 F Tekst: Pauline de Vries te openen. Monique geeft de lens door aan Ger de Haas. A. J.M. ten Hoope In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. DOOJIM ims van... XopX is er niet alleen om goede doelen te steunen, het is ook een plek waar vrijwilligers elkaar ontmoeten en nieuwe vriendschap pen aangaan. De kringloopwinkel vervult een grote sociale rol in de samenleving. “In 2003 hadden we met z’n tweeën het idee om een kringloopwin kel voor het goede doel te gaan starten in Heiloo. Zeventien jaar later hebben we een goed draaiende organisatie met 60 vrijwilli gers. Het is mooi om te zien dat deze hechte groep zich met zoveel enthousiasme inzet om de kringloopwinkel te runnen en er een succes van te maken. Wij noemen onszelf dan ook ‘de kleine Bijenkorf van Limmen’. Zonder vrijwilligers zouden we onze doe len niet kunnen bereiken en geen donaties kunnen doen aan vele organisaties. Sinds twee jaar zitten we op een prachtige locatie aan de Rijksweg in Limmen (op de grens van Heiloo) en hopelijk gaan we binnen kort weer open”. HEILOO - “Wanneer mensen mij begroeten op straat of in een winkel, herken ik ze vaak niet of niet meteen. Dat maakt mij onzeker, eenzaam en ongeluk kig. Aan dat nare gevoel wilde ik met mijn oproep op Facebook van afgelopen week iets doen!” Aan het woord is Jean Paul van Buitenen (57) uit Heiloo. Hij werkt al jaren in de bloemen, in het verleden onder andere op het station van Heiloo, en is daarom een BH’er zoals hij zelf gekscherend zegt, een beetje ‘n bekende Heilooër. Jean Paul woont al zijn hele leven m Heiloo. Vanaf zijn achttiende werd hij bijna vanaf het ene op het andere moment slechtziend door de ziekte van Leber, een erfelijke en zeer zeldzame aandoening aan de ogen. “Ik zie in het centrum van mijn gezichtsvermogen helemaal niets, daaromheen wel iets, gelukkig ook kleuren. Wanneer mensen mij vanaf een afstand begroeten, vraag ik vaak aan mijn vrouw Simone wie dat was. Dat is geen fijn gevoel”, aldus Jean Paul. “Momenteel zit ik in een fase waarin ik mijn oogaandoening een plaats moet geven in mijn leven. Ik kan er niet meer omheen dat ik deze aandoening heb en dat het tot nu toe mijn leven heeft beïnvloed of zelfs bepaald. Doordat ik de ziekte Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Facebookbericht “Een onderdeel van mijn ontwik- kelings- en herstelproces is dat ik veel buiten wandel. Hierdoor kom ik veel passanten tegen die ik begroet. Vooral als blijkt dat ik onbekenden gedag heb gezegd, schaam ik mij dat ik niet had gezien dat ik ze niet ken, een heel naar gevoel.” Door zijn oproep op Facebook hoopt Jean Paul dat wanneer mensen hem In oktober zijn de werkzaam heden op het terrein van Total Vennewater gestart. Inmiddels is aan de bestaande shop een uitbouw van circa 30 vierkante meter gerea liseerd, inclusief een inpandig toilet. Tot de jaarwisseling is er aan de shop gewerkt om in januari de deu ren van het nieuwe Café Bonjour Café Bonjour De shop van Total Vennewater heeft een totale make-over gekre gen waarbij volop wordt ingezet op kwaliteit en beleving. Vanaf nu kan iedereen hier terecht voor kof fie van barista-kwaliteit, verse sap pen en verrassende ambachtelijk bereide sandwiches. Pieter Talsma, directeur GP Groot brandstoffen en oliehandel: “De shop heeft een moderne en sfeervolle ambiance die een restaurantgevoel opwekt. Met Café Bonjour wordt Total Vennewater een plek waar iedereen graag komt én terugkomt.” begroeten, zij ook hun eigen naam zeggen. Vooral dat laatste is de essentie van zijn Facebookbericht. “Als ik weet wie ik voor mij heb, roept dat een beeld en herinnerin gen op. Dat geeft mij zoveel plezier en zelfvertrouwen”, vertelt hij. Ik wil met een korte reactie mijn opmerking over dit onderwerp afslui ten. De afslag A9 is een regionale zaak van de provincie en de gemeenten Alkmaar, Castricum en Heiloo. Daarnaast is deze reeds een paai' maal door Gedeputeerde Staten ten nadele van Heiloo aangepast. Ook wordt deze nu door het nieuw gevormde college terecht voortgezet, omdat afhaken forse schadeclaims tot gevolg zou hebben. Wij hebben als Heiloo-2000 vaker in de oppositie gezeten, maar ons altijd constructief opgesteld. Het is des te meer verbazingwekkend als uit het huidige nieuwe programma blijkt dat veel van het reeds bestaande beleid wordt gecontinueerd. Dus waarom moesten dan steeds bij alles die hakken van D66, PvdA en Heiloo Lokaal in het zand? De heer Bakker heeft het over 50,3%, dat volgens mij wettelijk 52,4% behoort te zijn, wat in beide gevallen een meerderheid is. Trump werd president met 47%. Na de vorige verkiezingen besloten de collegepartijen hun prettige samenwerking voort te zetten. De oppositiepartijen werden daarbij uitgenodigd om tot een zo breed mogelijk gedragen collegepro gramma te komen, maar zij weigerden daaraan mee te werken. De oppo sitie stelde zich vanaf dat moment destructief op, wat een 10/9 tot gevolg had. Wel werd er bij veel verenigingen en organisaties geïnformeerd naar hun wensen. Wandelen is een onderdeel van het ontwikkelings- en herstelpro ces van Jean Paul. Foto: Simone van Buitenen Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur dl. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op 890 altijd heb ontkend en bijvoorbeeld ook geen stok gebruikte, weten ook veel van mijn kennissen of klan ten niet dat ik al bijna 40 jaar zeer slechtziend ben. Dat heeft mij in een isolement gebracht waar ik uit wil komen.” Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek HEILOO - Sinds oktober 2020 werd de shop van Total Vennewater verbouwd. De shop heeft een totale make- over gehad en is voorzien van de shopformule Café Bonjour waarbij vers bereide producten centraal staan. De afgelopen dagen heeft Jean Paul vanuit heel Nederland veel positieve en leuke reacties op zijn Facebookbericht gekregen. “Overweldigend al die reacties. De eerste begroetingen met naam en toenaam heb ik ook al gekre gen. Die maken mij ontzettend blij, bedankt!” Een impressie van de nieuwe winkel en bakery van Total Vennewater. Aangeleverde foto wl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3