LICHT tijdens de Kunstparade COLUMN Zeestraten De Rooij medisch pedicures "Heeft u ook zo 'n lost von uw voeten?" Thuisonderwijs ‘op’ de Willibrordschool KW BEDRIJF BELICHT 5 Pater Dick de Scally ■Lr L-fr 1 h‘ UITKIJKPOST 13 JANUARI 2021 ook genieten van muziek. Miranda Zeestraten en Margaret de Rooij Foto: Ziltecfotografie Dat eerste gesprek was het begin Tekst: Margreeth Anema De Blinkenlaan 26, 1851 AR Heiloo Miranda Zeestraten: 06 - 394 35 477 Margaret de Rooij: 06 - 306 96 769 www.medischpedicures.nl Miranda begon in 2006 als pedicure nadat zij 18 jaar lang werkte in een hele andere branche. Margaret startte in 2010, zij had een eigen praktijk aan huis en werkte deels bij de podotherapeut waar ook Miranda werk zaam was. Tijdens een wandeling werd het plan geboren om samen een praktijk op te zetten. Na een periode van uitstel door de eerste lockdown openden de dames op 11 mei 2020, de dag dat de contactbe- roepen weer mochten starten, him praktijk aan De Blinkenlaan in het Blockhovepark. “Wij vonden dit beiden een droomwerkplek: een oase van rust, genoeg parkeergelegenheid en nog rolstoeltoegankelijk ook, dit moest zo zijn”, aldus Miranda. Jong en oud Beide pedicures zijn medisch gecertificeerd en dat betekent dat zij spe ciale technieken beheersen om risicovoeten zoals de diabetische, reu matische en ouderenvoet te mogen behandelen. Maar ze behandelen niet alleen ouderen, ook jongeren weten de praktijk te vinden. Jongeren kampen vaak met ingroeiende teennagels door het verkeerd knippen van de nagel of lopen door het sporten een traumanagel op die proble men kan geven. Specialismen Naast de allround vakkennis van Margaret en Miranda hebben zij ook nog hun eigen specialismen: Miranda is gespecialiseerd in ingroeiende teennagels en maakt indien nodig een nagelbeugel op maat. Hiermee wordt de nagel begeleid tijdens de groei. Margaret is gespecialiseerd in voetreflexmassage. Dit is een methode gericht op ontspanning van lichaam en geest waarbij de reflexpunten in de voeten gemasseerd wor den. De voeten weerspiegelen ons lichaam, door druk te geven op de verschillende zones wordt het zelfhelend vermogen van het lichaam gestimuleerd. Kloven, eelt, likdoorns of ingroeiende teennagels, sommi ge mensen lopen er jaren mee voordat zij beseffen dat er een oplossing voor bestaat. Die oplossing vindt u bij medisch pedi cures Miranda Zeestraten en Margaret de Rooij. “Daar doen wij het voor: voor al die blije mensen die hier pijnvrij de deur uitlopen nadat zij jarenlang kampten met voetklachten”, aldus Margaret. Gratis voetencheck Denkt u nu na het lezen van dit artikel: ik loop eigenlijk ook al heel lang op zere voeten? En wilt u weten of er een oplossing is? Dan nodigen de pedicures u uit voor een gratis voetencheck. U kimt zich hiervoor aanmelden via de website medischpedicures.nl of meteen een pedicure- afspraak plannen via het online boekingssysteem. HEILOO - Na de kerstvakantie is ook op de Willibrordschool het thuisonderwijs gestart. Een andere opstart na de kerstva kantie dan normaal.... De kin deren werken veelal vanuit huis met de juf of meester op een scherm. Het is toch weer even wennen. Gelukkig pakt iedereen de draad goed op. Er is online overleg, kinderen krij gen opdrachten mee, er kan gechat worden... Toch weegt het niet op tegen jouw eigen juf of meester even echt zien! De juffen van de Toen de buitenrand van Heiloo nog onbebouwd was, kon ik van uit mijn huis in de verte de Sint- Adelbertabdij zien liggen. Die afstand werd overbrugd toen ik een artikel over de abdij ging schrijven en royaal werd binnen gehaald door gastenpater B. Het was 1985, vijftig jaar nadat de eerste moimiken het nieuw opge bouwde klooster betrokken. Het thema voor de Kunstparade is dit jaar ‘LICHT’. Kunst inspireert, kunst vervult, kunst verbindt en juist dit jaar hopen we dat er na alle beperkingen licht kan gaan schijnen op de kunst en op de kunstenaars. groepen 1 en 2 zijn daarom op pad gegaan en hebben het thuiswerk bij de kinderen gebracht. De kinderen hadden als eerste opdracht om een tekening te maken van de kerst vakantie, met zichzelf erbij. De juf heeft deze mee naar school geno men. De tekeningen komen in him portfolio. De kinderen hebben er enorm hun best op gedaan en straal den bij het zien van hun juf! De komende weken maken we er weer het beste van! Met elkaar hopen we dat iedereen gezond blijft en dat er snel betere tijden komen! van een jarenlange vriendschap met pater B. Via hem raakten we bekend met het gesloten bolwerk van een kloosterorde. We bezoch ten de abdij voor lezingen, voor bezoeken aan de wereldberoem de bibliotheek, bij verjaardagen, of gewoon voor een babbeltje. Zelf kwam hij regelmatig maar Heiloo, naar wat hij noemde zijn ‘heilig huisje’. Tussendoor corres pondeerden we per fax. Hij vroeg ons hem bij zijn voornaam te noe men, ‘omdat niemand dat meer deed’. We vermoedden dat wij de kinderen waren die hij nooit heeft gehad. De organisatie hoopt dat de Kunstparade in 2021 gewoon door kan gaan. Aangeleverde foto Dat heb ik gedaan. Pas daarna is hij gaan hemelen. Pater B. waarschijnlijk ook, want hij bedacht om de paar maanden een legitieme smoes om andere kloosters in de Benelux te bezoe ken, waarbij ik optrad als zijn chauffeur. mijn sluit op 1 maart 2021. Ook kunstenaars met een eigen atelier in Heiloo roepen wij op om zich vooral in te schrijven. Zo ontstaat een prachtige kunstroute door ons dorp, die bezoekers per flets of te voet kunnen afleggen. Het bestuur van Stichting Kunst zin en alle vrijwilligers hebben er weer enorm veel zin in en kijken ernaar uit om u in juni te verwelko men. Meer weten? www.kunstparadeheiloo.nl Het was fijn om juf even te zien toen zij het thuiswerk kwam brengen. Aangeleverde foto - ’Ji Pater B. was een straffe roker. Toen hij aan het eind van zijn lange leven een artikel las over longkanker en roken, stopte hij abrupt en voelde zich hondsbe- roerd. Zo beroerd dat hij in een van zijn laatste faxen schreef dat hij waarschijnlijk binnenkort ging ‘hemelen’. Maar hij wilde blijk baar wel vrolijk vertrekken, want in een hoekje van die fax stond: ‘Dick, als je weer komt, wil je dan een fles Jagermeister meene men?’ Inschrijven Bent u zelf kunstenaar of muzikant en wilt u graag aan de Kunstparade deelnemen, dan kunt u zich inschrijven. De inschrijfter- De afgelopen jaren is Heiloo, in het laatste weekend van juni, ondergedompeld geweest in kunst. Helaas was dat in 2020 niet mogelijk door Covid-19, maar het komend jaar willen ruim honderd kunste naars uit Heiloo en omstreken u graag kennis laten maken met hun werk. Ook voor 2021 is voor het laatste weekend van juni gekozen. Exposities van kunstschilders, bronsgieters, beeldhouwers, kera misten, edelsmeden, fotografen, collagisten en glaskunstenaars zijn op verschillende locaties in ons mooie dorp te bezoeken. Naast een aantal vaste groepslocaties zoals de Cultuurkoepel, de Witte Kerk, het Kunstplein op het PCC, de biblio theek, de Ter Coulsterkerk en het gemeentehuis zijn er ook kunste naars in hun eigen ateliers te bezoe ken. Op een aantal locaties kunt u Het monnikenleven verloopt langs lijnen van een strakke orde met gebeden, zang, studie, karige maaltijden en ’s avonds een half uurtje kaarten. Ik schatte dat leven in als onpersoonlijk en saai. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Er schijnt hopelijk LICHT aan het einde van de ‘corona’tunnel... Van vrijdag 25 tot en met zondag 27 juni 2021 vindt de Kunstparade Heiloo weer plaats. Een jaarlijks eve nement, georganiseerd door Stichting Kunst-Zin Heiloo. We hopen dat de maatregelen betreffende Covid-19 dan ver soepeld zullen zijn waardoor de Kunstparade gewoon door kan gaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5