Nieuwe coalitie Heiloo is rond; Peter van Diepen nieuwe wethouder De gezondste supermarkt van Nederland* s? 6 f 3 Lekker Vitaal van start Aanrijdster gezocht INGEZONDEN BRIEF ffl. UITKIJKPOST 13 JANUARI 2021 f Familie Bakker, Limmen In samenwerking met biologisch versspecialist Eosta worden klanten door middel van handige tips, wee tjes en promoties op de winkelvloer gestimuleerd om vooral verse, onbe werkte producten te kiezen en weer eens wat nieuws te proberen. Aan de hand van de voedingsrichtlijnen van de VitaPlate van diëtist Steffi Haazen, gebaseerd op de Schijf van Vijf, is een gevarieerd weekmenu samengesteld. De VitaPlate laat je in één oogopslag zien hoe je ideale maaltijd eruitziet. Want veel variatie van pure en onbewerkte biologi sche producten op het bord levert een bijdrage aan een gezonde weer stand. Farm to Fork Als de moeilijke coronatijd een ding heeft duidelijk gemaakt, dan is dat het belang van gezonde voeding uit biologische landbouw die ook de biodiversiteit en de bodemvrucht baarheid beschermt. Steeds meer overheden zien de enorme meer waarde van biologische landbouw HEILOO - Op donderdag 24 december om 07.40 uur is onze zoon Pascal aangereden op de rotonde van de Heerenweg en de Stationsweg in Heiloo. De fietsers hebben voorrang, maar Pascal werd aangereden door een dame in een auto. Zij is gestopt en uitgestapt, heeft hem aangesproken en zijn fiets weer overeind gezet. Pascal was erg geschrokken en had veel pijn in zijn knie. Omdat hij in een woongroep woont, was hij niet bij de tijd genoeg om een telefoonnum mer of een adres te vragen. Aangezien hij schade heeft aan zijn regenpak en fiets, willen wij als ouders graag in contact komen met deze dame. Wij hebben de beelden gezien waarop het ongeluk duidelijk te zien is. Langs deze weg willen wij vragen of de dame in kwestie contact op wil nemen met de redactie van Uitkijkpost, waar ons telefoonnummer bekend is. Alvast hartelijk bedankt, ook namens Pascal. en eten. De Farm to Fork strategie van de EU Commissie zet in op 25% biologische landbouw en halvering van de chemisch-synthetische pes ticiden in de gangbare landbouw in 2030. Volgens de Farm to Fork strategie is bescherming van de bio diversiteit en de natuur een rand voorwaarde om de gezondheid te beschermen. Biologisch, dat geen chemisch-synthetische bestrijdings middelen gebruikt, draagt daarom sterk bij aan de gezonde landbouw- en voedingsdoelen van de EU. Visuele ondersteuning met de VitaPlate Eosta heeft in samenwerking met Ekoplaza de VitaPlate ontwikkeld. Een handig visueel hulpmiddel om snel te beoordelen of je maaltijd in balans is. Voor meer informatie over de campagne en de VitaPlate zie ekoplaza.nl/lekkeivitaal en drgood- food.org Meten is weten Ekoplaza gaat meten of de cam pagne haar klanten aanzet tot nog gezondere keuzen in de gezond ste supermarkt van Nederland. De resultaten zullen in maart bekendge maakt worden. HEILOO - Na twaalf jaar chauf feur en ook voorzitter te zijn geweest van Rolstoelbus Heiloo is Dick Beemster “met tegen zin” gestopt. Na zijn laatste rit overhandigde het bestuur hem een boeket bloemen als dank voor zijn inzet als vrijwilliger. tende meerjarenbegroting en een positieve jaarrekening. - Sterke strategische positie in de BUCH (ambtelijke samenwerking van de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo). - Aan de slag met vlieghinder. Aansluiting A9 Alle partijen die het coalitiepro- gramma ondertekenden, vinden dat de afslag A9 moet worden gereali seerd. Op 1 februari 2021 neemt de gemeenteraad daarover een defi nitief besluit. De partijen hebben hiervoor overleg gevoerd met de gedeputeerde Jeroen Olthof van de Provincie Noord-Holland. Ook hij heeft zijn steun toegezegd en gezegd zich samen met de gemeente in te willen spannen voor het tot stand brengen van een aansluiting op de A9. Dit met behoud van de finan- Raadsvergadering 19 januari De raad bespreekt het coalitie- programma op 19 januari 2021. Dit is een fysieke bijeenkomst in het gemeentehuis van Castricum. De raad benoemt dan ook een nieuwe wethouder. De beide zittende wet houders, Elly Beens (CDA) en Rob Opdam (WD), krijgen versterking van Peter van Diepen. De nieuwe beoogd wethouder komt namens D66 in het college. Hij is momen teel fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Alkmaar'. ciële draagkracht in Heiloo. In het coalitieprogramma is een gezamen lijk statement van de provincie en de gemeente opgenomen. Over de portefeuilleverdeling bin nen het college vinden nog gesprek ken plaats de komende tijd. HEILOO - Ekoplaza, de biologi sche supermarkt met het groot ste assortiment producten die passen in een gezond voedings patroon, begint het nieuwe jaar met extra ondersteuning aan haar klanten die makkelijk en lekker gezond willen eten. Ekoplaza staat bovenaan in de Superlijst Gezondheid 2020 van Questionmark “Het is jammer dat ik moet stop pen, maar ik heb onze leeftijdsgrens bereikt. Het is niet anders. Ik heb al die jaren met plezier mensen die aangewezen zijn op een rolstoel geholpen.” Een gezellig afscheid met andere vrijwilligers zal hem nog ten deel vallen als de horeca weer open is. Door corona werden vorig jaar 40% minder ritten gemaakt verge leken met normale jaren, wat uiter aard leidde tot minder inkomsten. Door gulle donateurs kon de stich ting het verlies beperken. “Daar waren we erg dankbaar voor, want we krijgen helaas geen subsidie. We hopen ook dit jaar op onze huidige en wellicht ook nieuwe donateurs om ons werk te kunnen voortzetten”, zegt penningmees ter Rob van Tuin. Informatie over de stichting is te vinden op www. rolstoelbusheiloo.nl Mail naar administratie@rolstoelbusheiloo. nl (of bel 072 - 5335053) inzake doneren. J» De VitaPlate laat zien hoe een ideale maaltijd eruitziet. Aangeleverde foto Vertegenwoordigers van de frac ties van vijf partijen (WD, D66, CDA, PvdA en Heiloo Lokaal) hebben hun handtekening gezet onder het akkoord. “Een zeer breed gesteund programma”, aldus WD-fractievoorzitter René van Splunteren. Dit zijn de hoofdlijnen uit het programma: - Bouwen van voldoende nieuwe woningen, met een vergrote inspan ning voor woningen voor ouderen en starters en in de sociale catego rie. - Afronden nieuwbouwplannen Zandzoom en Zuiderloo, met reali satie van een aantal groenprojecten. - Invulling geven aan de nieuwe werkwijze van de raad en burger participatie door het organiseren van dialoogtafels, informatiemark ten en raadsinformatierondes voorafgaand aan het debat in com missies en besluitvorming in raads vergaderingen. De raad streeft daar mee naar een breder samenspel tussen raad, college, bewoners en ambtelijke organisatie. - Herinrichting en ontwikkeling van het gebied rondom winkelcen trum ’t Loo, de Witte Kerk en het gemeentehuis. - Een dorp waar iedereen mee kan doen. De gemeente is actief aanwe zig in het sociale domein en geeft het goede voorbeeld. - Energietransitie en duurzaam heid; Heiloo wil een van de duur zaamste gemeenten worden. - Dienstverlening; inzet op verbe tering van onze diensten in samen werking met inwoners, onderne mers en instellingen. - Behoud van een gezonde en sta biele financiële positie met een slui- HEILOO - Voldoende nieuwe woningen, afronding van de nieuwbouwplannen Zandzoom en Zuiderloo, realisatie van de afslag van de A9 en aan de slag met vlieghinder. Dat zijn een aantal onderdelen uit het nieu we coalitieprogramma ‘Bouwen aan Heiloo’. Peter van Diepen. Aangeleverde foto Rob van Tuin, feestvarken Dick Beemster, Jan Keesen en Frans Beudeker. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 6