Laura traint in Zuid-Afrika Halve marathon werd toch gelopen Restaurant Nieuw Westert hoopt 1 mei te heropenen Sam’s Kledingactie h REGIO 9 r1 Ijsbergen in Egmond aan Zee "Het is een oud en nieuw Westert" Wie neemt het stokje over? UITKIJKPOST 13 JANUARI 2021 Tekst: Marije Smit Lopers verlaten het strand in Egmond-Binnen. Foto: Susanne Niessen Laura de Witte in Zuid-Afrika. Aangeleverde foto Zo laat Rudo Snabilie weten dat hij natuurlijk heeft gelopen. “Ik loop daar al 30 jaar de marathon”. Alex Valkering vertelt dat hij diverse EGMOND - BINNEN - Ruim twee jaar geleden brandde het gelief de restaurant Nieuw Westert in Egmond-Binnen grotendeels af. Momenteel wordt er met man en macht gewerkt aan de herbouw. Op 1 mei wil Nieuw Westert heropenen. “Het is een oud en nieuw Westert”, omschrijft Nick Nota zijn restaurant. Van de monumentale stolpboer derij heeft alleen de oude voorge vel de brand van begin januari 2019 overleefd. “De voorkant is gerestau reerd en weer mooi gemaakt. De rest is in originele staat hersteld, maar met nieuwe materialen.” De buitenkant zal voor gasten dus herkenbaar blijven. Aan de binnen kant zal het er behoorlijk anders uit komen te zien. “Binnen waren we vrij om de ruimte zo efficiënt moge lijk in te richten. De sfeer die er was brengen we terug, met gebruik van alle moderne duurzame middelen. En het is ook rolstoelvriendelijk. Het zat hier vol met op- en afstapjes, maar alles is nu gelijkvloers.” Nu de leeftijd van Thea van Lieshout en Piet Frans begint op te spelen, moeten zij helaas stoppen met hun inzamelingswerk. Helaas heeft nog niemand zich gemeld om vertelt Laura de Witte. Mobiliteit is natuurlijk belangrijk voor de 400 meterloopster. het van hen over te nemen, vandaar de volgende oproep: “Wie heeft er ruimte in zijn garage of schuur vrij voor Sam’s Kledingactie, zodat deze kledinginzameling kan blijven voortbestaan?” Thea en Piet willen iedereen bedanken voor het trouw afleveren van de kleding voor het goede doel. Zij zijn tot 15 januari nog beschik baar’ als inzameladres en daarna stoppen zij ermee. Nieuw Westert wordt op 1 april opgeleverd door de aannemer. “We kunnen niet wachten om op 1 mei EGMOND AAN ZEE - De halve marathon van Egmond mocht vanwege de coronamaatregelen dit jaar helaas dit jaar niet door gaan. mijn reis zorgen. Ciska en Rob van der Wal van CiRoPack zijn zo aardig om mijn trainingsstage te sponso ren. Ik ben iedere dag keihard aan het trainen op snelheid.” De atlete heeft als doel tijdens het indoorsei- zoen om “goed te lopen” bij het NK. “Ik wil tijdens de estafette op het EK bij het team horen! Ik voel al verandering en ik ga qua techniek en snelheid zeker de goede kant op, mede dankzij de drie weken stage in Zuid-Afrika.” REGIO - De zusjes De Witte, wie kent ze in onze regio niet? De twee snelle atletes hebben heel wat uren getraind bij AV Trias in Heiloo. Laura de Witte maakte recent de overstap naar Sportcentrum Papendal in Arnhem. De afgelopen maanden heeft de hardloopster daar volop getraind en momenteel is zij op stagetraining in Zuid-Afrika. “Ik ben drie weken met een groep atleten in SteUenbosch en mijn trainingsfocus ligt vooral op snelheid”, legt zij vanuit het warme Zuid-Afrika uit. “Het nieuwe seizoen ben ik begonnen op Papendal en de trai ningen verlopen goed. Afgelopen twee jaar presteerde ik door diverse oorzaken minder en ging ik samen met mijn coach Sven Ootjers zoe ken naar oplossingen. Ik kreeg steeds meer het gevoel dat ik iets nieuws nodig had en in maart 2020 hebben we de hulp van de bondscoach ingeschakeld. Laurent Meuwly gaf mij andere schema’s en liet mij een andere manier van trai nen zien. In overleg met Sven heb ik ervoor gekozen om volledig bij Laurent te gaan trainen, in Arnhem. Vandaar dat ik ben verhuisd naar Sportcentrum Papendal, waar ik nu samen met teamgenoten en top sporters woon. Ik rijd regelmatig terag naar Heiloo in mijn groene Volkswagen Up van CiRoPack”, enthousiastelingen is tegengeko men. Ook licht hij toe dat de lopers die u op de foto ziet, lopers zijn van de kwart marathon, omdat die bij Egmond-Binnen het strand verlaten. Rudolf van Zeist laat weten dat er natuurlijk gelopen moest worden: “We waren er toch!” Volgens Dennis Breed hebben ook enkele toppers uit de regio de marathon gelopen, zoals bijvoorbeeld Ronald Schroer, Gertjan Wassink, Frank Futselaar, Jill Holterman en Michel Butter. Zowel organisatie als lopers hopen natuurlijk dat de marathon volgend jaar weer zoals gebruikelijk gelopen kan worden. open te gaan, als het van de over heid mag vanwege corona”, aldus Nick. Tekst: Mediapartner NH Nieuws Trainen in Zuid-Afrika Begin januari 2021 vertrok Laura samen met haar estafetteteam en andere professionele sporters naar de trainingslocatie Stellenbosch in Zuid-Afrika. Laura: “Het is een goede en prettige plek om te trai nen, mede vanwege de aangename temperatuur. Er is een aantal atle ten uitgenodigd om in Zuid-Afrika te trainen, maar ik moest zelf voor LIMMEN - Het begon met Mensen in Nood en het is over gegaan in Sam’s Kledingactie. Veel mensen weten de Visweg 20 te vinden om hun ‘oude’ kleding in te leveren voor het goede doel. Dit weerhield verschillende sportievelingen er echter niet van om toch te gaan lopen. Op de Facebookpagina van de Uitkijkpost werden enkele reacties geplaatst, naai- aanleiding van de vraag “Ken jij ook iemand die is gaan lopen?” ff Er wordt nog hard gewerkt om hopelijk 1 mei de deuren weer te kunnen openen. Foto: Remco Duinmeijer EGMOND AAN ZEE - Het was 8 januari een bijzonder gezicht op het strand in Egmond aan Zee. Er verzamelden zich grote hopen schuim in de zee, die een beetje op ijsbergen leken. Annemieke Groot uit Heiloo maakte er deze foto van. Foto: Annemieke Groot

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 9