Jongerenraad Heiloo zoekt enthousiaste leden Camping de Nesse is de beste kleine camping van Nederland Zussen en broers Koppes bijna 750 jaar oud 1 I id r |V 1 I bis F y r I V c Weester en lié r ra Voormalig pand Garage Zander is niet meer Leerkrachten Willibrordschool verrast met spandoek a J J_ 5 J 11 UITKIJKPOST 20 JANUARI 2021 Tekst: Pauline de Vries fi- Het gedenkbordje. Foto: Pauline de Vries L Op de site van ANWB is te lezen: Foto: Google.nl If De jongerenraad gaat zich actief bezighouden met het jeugdbeleid. De raad behartigt de belangen van de jongeren in Heiloo zo goed moge lijk. Sport, veiligheid, vrije tijd en wonen zijn een paar voorbeelden waar de jongerenraad gevraagd en ongevraagd advies over kan geven. Samen de onderwerpen en oplos singen bedenken waarmee ons dorp nog leuker en beter wordt. Hoe de jongerenraad dat doet, bepalen ze helemaal zelf. HEILOO - Heiloo is op zoek naar leden voor de jongeren raad. Jongeren tussen de 14 tot 24 jaar die graag iets te zeg gen hebben over ons dorp, kan meedoen. HEILOO - Het voormalig pand van Garage Zander aan de Kennemerstraatweg in Heiloo is niet meer. De werkzaamheden zijn in volle gang. Op deze plek wordt De Zanderhoek gebouwd, een pand waarin tien appartementen worden gerealiseerd. Als alles volgens planning gaat wordt de bouw van De Zanderhoek medio 2021 afgerond. Foto: Janneke Mars HEILOO - Een verrassing voor de juffen en meester van de Willibrordschool. Vrijdagochtend hing dit spandoek bij de school. Maar wie heeft het opgehangen? De school is er ontzettend blij mee en waardeert dit heel erg! Dit lichtpuntje wil de school graag delen met iedereen. We moeten met zijn allen nog even volhou den. Op hun Facebookpagina reageert de school als volgt: “Lieve kinderen en ouders, jullie zijn ook Kanjers!” En natuurlijk geldt dit voor alle leerkrachten, leerlingen en ouders van alle scholen die allemaal hun uiterste best doen in deze rare periode. Aangeleverde foto Link met de gemeenteraad Meningen en creatieve ideeën van jongeren in Heiloo mogen gehoord worden. De jongeren kunnen de jongerenraad helemaal zelf vorm geven. Een begeleider helpt bij het plannen van vergaderingen en is het contact voor de jongeren bij vragen. Een aantal raadsleden zorgt voor een directe link tussen de jonge renraad en de gemeenteraad. Deze groep raadsleden kan helpen met het overbrengen van ideeën naar de gemeenteraad. Meer informatie en aanmelden Wie mee wil doen stuurt een mailtje naar griffie@heiloo.nl Na een tip van een vriendin van een van de zussen zijn ze gaan reke nen hoe oud Erna Hopman (71) en al haar broers en zussen samen waren. En zo kwamen ze op een magische datum met wel heel veel kaarsjes op de taart: 700 op 6 okto ber 2016. Een mooie aanleiding om op hun vroegere land een boom te planten met daarbij een bord met alle namen en leeftijden. “We zijn thuis met vijf broers en vijf zussen en 6 oktober dit jaar zijn we samen 750 jaar oud. Bij leven en gezond heid maken we daar ook weer een heel feestelijke dag van”, aldus Erna. LIMMEN - Het is elk jaar weer spannend in campingland. Wie gaat er met de Award ‘ANWB Camping van het Jaar’ vandoor? De ginkgo bilobaboom is door de broers en zussen met veel zorg gekozen. Ginkgo staat voor veer kracht, hoop, vrede, liefde, tover kracht, tijdloosheid en een lang leven. Tjjdens het grootschalige online evenement ‘Camp to the Future’ zijn de winnaars bekendgemaakt. Camping de Nesse in Limmen heeft gewonnen in de categorie ‘De beste kleine camping’. De zussen en broers Koppes v.l.n.r.: Lia, Erna, Joop, Niek, Cor, Ank, Aad, Maria, Wil en vooraan Greet. Foto: Erna Hopman ‘Deze zeer goed verzorgde minicam- ping ligt in een groene omgeving en heeft een hoge haag rondom. Het terrein is autovrij. Alle staanplaat sen hebben een tegelplateau. Voor de jongsten is er een zand-/water- speelplaats en een kleine dieren weide. Er is een grote fietsenstal ling binnen met oplaadpunten. De camping is een goed uitgangspunt voor fietstochten. Het natuurgebied Noord-Hollands Duinreservaat ligt op 4 km.’ op zijn biologische boerderij gekre gen. Het was weer even thuis zijn. De boerderij van Kattee staat nu op de plek waar onze boerderij met koeien stond. In 1965 is onze boer derij afgebrand en opnieuw opge bouwd. Mijn ouders hebben nog een paar jaar geboerd en toen is de boerderij verkocht. Geen van mijn broers of zussen wilde de boerderij ovememen”, geeft ze aan. Hecht gezin Vier van de kinderen zijn gebo ren op de boerderij, de andere zes eerder op een andere boerderij in Abbekerk. De band tussen alle EGMOND AAN DEN HOEF - Op de fiets van Egmond aan den Hoef naar Heiloo heeft u mis schien dit bordje weleens zien staan. De redactie ging op zoek naar het verhaal erachter. IN' J Levensboom “Het bord en de boom, een ginkgo biloba, staan op de plek waar we vroeger met veel plezier gespeeld hebben met buurjongens en vrien dinnetjes. Het kippenbruggetje van nu heette vroeger de hoge brug. Onze kippenbrug lag veel verder in het land.” broers en zussen is altijd hecht geweest. “De meesten wonen in de buurt, één zus woont in Spanje. Toen zij 60 werd zijn we met zijn allen naar Spanje gevlogen om daar een groot feest te vieren. Nu nog komen we elk jaar met Kerst bij elkaar om onze ouders te her inneren, onze moeder overleed met Kerst. Afgelopen kerstdagen was dat even anders dan anders. Op korte termijn beginnen we met plannen maken voor het vol gende jubileum met 750 kaarsjes”, aldus Erna. “Op de feestdag in 2016 hebben we van Piet Kattee een rondleiding Ml 11+4 L-MA Lü» lóóp INI U4 AM Nwk tor WH 1»l HUrLi ifll

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13