COLUMN Frank de Haan heeft een passie voor gitaren 5 Afvalleed in woonwijk Democratie Lancering Groenlinks Heiloo online i.v.m. lockdown Drukte op het strand en in de duinen Kunst in de wei Michiel UI Iers INGEZONDEN BRIEVEN A/J UITKIJKPOST 20 JANUARI 2021 staat”, lacht Frank. Tekst: Ilse Bloemendal N.W. Overgaauw Fred Benner, Heiloo x*- Zondagochtend 10.00 uur. Normaal Ik stel vast dat Heiloo-2000-wethouder Fred Dellemijn er op 9 november van het vorige jaar tussenuit is gepiept, maar niet nadat hij er eerst voor had gezorgd dat ruim 80% van de 1300 (koop)woningen in de Zandzoom het dure tot zéér dure segment zullen gaan betreffen en niet nadat er een begroting voor 2021 werd voorgelegd, waarin hij kennelijk met de instem ming van zijn partij opnieuw liet blijken er totaal geen moeite mee te heb ben om flink in te teren op de financiële reserves. De wijk Egelshoek in Heiloo, gelegen tussen de Belieslaan en de Laan van Muijs en het Wethouder Tomsonbos, werd in oktober 1999 opgeleverd. In 2005 werd de wijk uitgeroepen tot winnaar van de eerste Stedelijk Interieur Waardering. De jury sprak vol lof over wat er in Heiloo was gere aliseerd. Je zou dus verwachten dat de gemeente Heiloo trots is op deze woonwijk en er extra zorg aan besteedt. Niets is minder waai’ zoals blijkt uit het volgende verhaal. In de wijk staan 21 appartementsgebouwen (zogenaamde bosvilla’s) met in elk gebouw 3 tot 5 appartementen. In totaal zijn er 90 appartementen. Omdat dit hoogbouw is, zou je verwachten dat de gemeente in de wijk ondergrondse afvalcontainers heeft geplaatst. Echter de gemeente heeft besloten, dat er rolcontainers worden geplaatst. Ieder appartement krijgt drie rolcontainers, zodat in totaal 270 rolcontainers worden geplaatst. Hiervoor ontbreekt de benodigde opbergruimte. Het resultaat is dat in deze mooie woonwijk nu overal rolcontainers staan: in tuinen, in het open baar groen of gewoon op de openbare weg. In december 2020 werd de inwoners van deze woonwijk gevraagd om hun oude groene gft-container in te leveren. Dat is gebeurd, een nieuwe gft-container is echter nooit geleverd door de gemeente. Het gevolg is dat elk appartement op dit moment geen gft-container heeft en er dus een probleem is waar men het gft-afval moet laten. In de restcontainer of toch liever in de pmd-container? De zorg die de gemeente besteedt aan deze prijswinnende woonwijk is dus bedroevend en absoluut voor verbetering vatbaar. Dat de heer Tom ten Hoope als een van de oprichters het beleid en de posi tie van Heiloo-2000 blijft vergoelijken valt natuurlijk enigszins te begrijpen. Toch behoeft het beeld dat hij schetst na het lezen van zijn laatste bijdrage (UKP 13-01-2021) wel enige correctie. Waar natuurlijk méér betaalbare woningen de Heilooër burgers veel meer welkom zouden zijn (geweest) en je met name van een lokale politieke partij zou mogen verwachten dat zij verre van het potverteren ten koste van toekomstige generaties wil blijven, heeft de afgelopen periode jammer genoeg het tegendeel bewezen. In plaats van zijn beleid met verve te ver dedigen vluchtte de kleine generaal Dellemijn schichtig weg van zijn klus. Achteraf kunnen we dus concluderen wat de ware aard is van Heiloo-2000/ WD-light. Het is nu aan D66, Heiloo Lokaal en de PvdA om het beleid van de vorige coalitie flink bij te stellen, maar dat zal in het begin vast niet meevallen en pas op de langere termijn zijn effect krijgen gelet op het dos sier dat zij aantreffen. De projecten Afslag A9 en de BUCH-samenwerking mogen beide onomkeerbaar zijn, tot op heden zijn ze financieel zeer slecht gemanaged. Anyhow, vanaf nu mogen we ervan uitgaan dat er qua financiën wat beter op de Heilooër winkel zal worden gepast en als daarbij de hakken in het zand moeten worden gezet zal dat hopelijk niet worden nagelaten. Ik vind het lullig voor good old Tom ten Hoope, maar Heiloo-2000 heeft op 9 november 2020 zijn geloofwaardigheid toch echt verloren. HEILOO - Regelmatig wandelen Geert en Nelly Bos door Het Maalwater vanuit Heiloo richting Egmond. Onderweg wer den ze verrast door een kunstwerk in een weiland en ze oppe ren dat het in deze sombere tijd leuk zou zijn als meer mensen dit zouden doen. Kom jij onderweg ook weleens iets verras sends of bijzonders tegen? Laat het onze redactie weten via redactie@uitkijkpost.nl Foto: Geert Bos Frank liep daarvoor stage bij de de Galloup School of Guitar Making in Amerika. Dat dat een succes was, mag duidelijk zijn. In 2009 kreeg hij een aanstelling als gitaarbouwer bij Patrick James Eggle in Engeland, waar hij tot begin 2013 gitaren bouwde voor gitaristen als Frank Turner, Dave Hill (Slade) en Gareth Pearson. Supergaaf, dat zijn nog eens grote namen! “Voor bekende mensen iets maken is best tof hoor, zeker als je ze op je eigen gitaar ziet spelen. Maar het is net zo leuk om iets te maken voor een lokale gitarist die ermee in Café de Wit HEILOO - De geplande lancering van Groenlinks Heiloo op donderdagavond 28 januari in de Cultuurkoepel vindt in verband met de coronamaatregelen online plaats. Het programma is ingekort voor de online bijeenkomst. Naast een aantal sprekers is er ruimte voor inbreng van leden en sympathisanten. Ook komen de initiatiefnemers graag in contact met Heilooërs die zich actief voor GroenLinks Heiloo willen inzetten als vrijwilliger, in het bestuur of als toekomstig raadslid. Aanmelden voor de bijeenkomst kan door een e-mail te sturen naar groenlinksheiloo@gmail.com met naam, adres en telefoonnum mer. Het hele programma is te vinden op heiloo.groenlinks.nl Zaterdagmiddag 15.00 uur. Normaal gesproken staat Hockeyvader dan langs de lijn op een hockeyveld ergens in Noord-Holland. Helaas kan dat nu niet, maar om de pubers thuis toch nog even frisse lucht te geven en achter hun beeldschermen Ondertussen heeft Frank ook nog het bedrijf Stoney Creek Guitars opgericht in samenwerking met Ruben van der Kleij. Dit bedrijf met internationale ambities bouwt momenteel vijf verschillende model len gitaren. “We hebben besloten om ambachtelijk te werken en alles weg te halen, gaan we wandelen. Dus op naar de duinen. Bij de eerste parkeerplaats tussen Egmond en Bakkum is geen plek meer en ook de volgende is vol. We draaien om en proberen het al niet eens meer bij Nieuw Westert. Op naar het strand en gelukkig: bij Zuid is er plek. We wandelen de duinen in, het zon netje schijnt en het is een stuk druk ker dan normaal. Maakt niet uit, we slaan snel een rustiger paadje in. Na een tijdje slaan we af naar het strand en wandelen we terug naar Egmond. Hier is het nog rustig maar in de verte zien we een massa mensen, vlak bij de strandopgangen. Ach, iedereen wil er even uit en op het strand kan je afstand houden. gesproken staat Hockeyvader zelf op het veld maar vandaag worden het weer strand en duinen, maar wel anders. Strakke broek, helm, een mountainbike met gladde, halfvolle bandjes en hup richting het strand. Hoe staat de wind? Hoe is het tij? Vandaag richting Bergen en door naar Camperduin. Terug via het MTB-parcours in Schoorl en duinen. Lekker twee uurtjes bewegen, maar helaas geen gezellige nazit achteraf. Pffff, ondanks al het prachtigs hier mis ik wel het terras na het wandelen, het biertje na hockey en de gezelligheid samen. Het is niet anders. En volgend weekend? Weer naar het strand en de duinen, zoals iedereen. Een tip: ga naar Camperduin want daar is een grote parkeerplaats. Let zondag op of u mij voorbij ziet fietsen, waarschjjn- lijk nu richting de pier bij Wijk aan Zee. Hoe Frank de toekomst ziet? “Voor de toekomst hoop ik dat we de combinatie van cursussen aan bieden en zelf bouwen zo kunnen houden en misschien een klein beetje groeien met iemand in vaste dienst. Ik heb vooralsnog niet de ambitie om heel groot te groeien. Ik houd het liever persoonlijk!” NOOT VAN DE REDACTIE Met deze ingezonden brief sluit de redactie de briefwisseling over het onderwerp ‘democratie’ af. 1 Inmiddels weet Frank als geen ander hoe een gitaar in elkaar hoort te zitten en hoe de energie van een stuk hout effect kan hebben op de klank. Deze waardevolle kennis deelt Frank sinds begin 2013 vol enthousiasme via zijn eigen bedrijf: The Dutch School of Guitar Making: “Dit is een school voor iedereen die net als ik gefascineerd is door gita ren en zijn of haar instrument zelf wil (leren) bouwen.” Frank bouwde zijn eerste gitaar in de schuur van zijn ouders. Aangeleverde foto Frank had al vroeg een liefde voor gitaren. “Mijn eerste gitaar bouwde ik in de schuur van m’n ouders,” vertelt Frank. “Van een stuk hout knutselde ik met bijeengeraapt tim mergereedschap een instrument in elkaar’ dat weliswaar handmade was, maar daarmee nog niet per se een collector’s item. Vijf jaar lang bouwde ik stug door, tot ik in 2003 besloot les te nemen bij gerenom meerde gitaarbouwers in Engeland en Amerika.” met de hand te maken. Onze gita ren vallen op door hun opmerke lijk prettige speelgemak, gebruik van bijzondere houtsoorten en authenticiteit. Elke gitaar is uniek en gebouwd met vakmanschap en uitzonderlijke aandacht voor detail. Daarnaast bieden wij ook de mogelijkheid om je eigen gitaar te ontwerpen, de zogenaamde special builts! HEILOO - Heilooër Frank de Haan had van jongs af aan al een passie voor gitaren. Inmiddels heeft hij twee succesvolle inter nationale bedrijven: Stoney Creek Guitars en The Dutch School of Guitar Making. En wat doe je dan als de wereld in lockdown gaat? Frank besloot om een reisgitaar te ontwerpen en te bouwen. Het resultaat is een 24.65 inch schaal gitaar die prima in een rugzak past. Een mooie aanvulling op het assorti ment.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5