Ondernemers investeren in Stationscentrum Laatste kans om mee te doen met de inkoopactie isolatie Gratis kickbokslessen voor jongeren Meer oud papier en karton Geslaagde ochtend jongste jeugd Terriërs 6 UITKIJKPOST 20 JANUARI 2021 goede rol,” of Bron: Gemeente Heiloo HEILOO - Op de hockeyvelden van HV de Terriërs sloegen trai ners en Damesl/Al de handen ineen. Dit resulteerde zaterdag 16 januari in een geslaagde och tend voor de jongste jeugd. Jeugd-Aan-Zet biedt financiële mogelijkheden voor deze doelgroep. De buurtsportcoaches organiseren in deze lockdownperiode gratis sport- en spelactiviteiten speciaal voor jongeren uit de ie klas tot en met de 6e klas in Heiloo. In samen werking met Dorssports kun je bui ten kickboksen. De jonge hockeyers genoten van een gevarieerde training. Aangeleverde foto ligt de focus niet specifiek op hoc key, maar juist op de brede ontwik keling vanuit meerdere sporten, bijvoorbeeld tijgeren over het veld, springen over obstakels of een bal schoppen, gooien of vangen. Het idee hierachter is dat kinde ren daardoor meer plezier ervaren, zich beter en breder ontwikkelen en hiermee een goede basis leg gen voor een leven lang sporten en bewegen. Hockeytrainingen zijn toeganke lijk voor niet-leden, maar voor een proefles wel graag aanmelden via de website. De gemeente leegt de containers al extra en er wordt zelfs gekeken of de containers nog vaker geleegd kunnen worden. Ook wordt beke ken of er misschien extra contai ners kunnen worden geplaatst. Als tip geeft de gemeente om kartonnen dozen in kleinere stukken te knip pen of te scheuren. Dan gaan ze makkelijker in de container én past er meer in. Neem je oude papier weer mee terug naar huis als de container vol is en probeer het op een andere dag nog eens. Of breng je oude papier en karton naar de milieustraat. Ondernemer Bram Bruin (café De Wit): “In het Stationscentrum willen we graag samen een aantal zaken oppakken om het gebied ook in de toekomst aantrekkelijk te hou den en zelfs hier en daar te verbete ren. Wij denken hierbij aan het ver beteren van het fiets parkeren, het samen maken van reclame en orga niseren van evenementen. Door dit in een BIZ-vereniging te doen, doet iedereen mee en zijn we ook een natuurlijke gesprekspartner voor de omgeving en de gemeente.” Een voordeel van een BIZ-vereniging is Er zijn inmiddels al ruim 150 offertes aangevraagd. “Wij willen onze inwoners graag verder hel pen bij het energiezuinig maken van hun woning”, aldus wethouder Rob Opdam. “Uw woning isoleren is goed voor uw portemonnee, uw wooncomfort en voor ons aller toekomst.” Een collectief van vak kundige regionale isolatiebedrijven biedt u deze mogelijkheid voor een scherpe offerte. Draagvlakmeting Maandag 18 januari j.l. is de draagvlakmeting onder de 45 onder nemers in het Stationscentrum gestart. Alle ondernemers kunnen hun stem uitbrengen, voor of tegen het BIZ-plan. Als van de 45 onder nemers meer dan de helft een stem uitbrengt en tenminste twee derde van die stemmen voor het plan is, zal de BIZ in werking treden in prin cipe voor een periode van drie jaar. Als de ondernemers tevreden zijn kan de periode met vijf jaar worden verlengd. Met de stilgelegde hockeycom- petitie grijpt HV de Terriërs de mogelijkheid aan om naast de regu liere trainingen een afwisselend programma op de zaterdagen aan te bieden. Een gevarieerd aanbod daagt de jongens en meisjes uit met hockeytechnische oefeningen en onderlinge wedstrijdjes. Tevens wordt aandacht besteed aan Breed Motorische Ontwikkeling. Hierbij U kunt ook zelf een stappenplan maken voor het verduurzamen van uw woning via woningplanner. duurzaambouwloket.nl Duurzaam Bouwloket is bereikbaar per mail (info@duurzaambouwloket.nl) telefonisch (072 - 743 39 56). HEILOO - De overheid ziet dat jongeren door de coronacri sis hard geraakt worden en wil daarom graag iets doen. Binnen deze actie kimt u een scherp geprijsde en vrijblijvende offerte aanvragen voor de maat regelen: spouwmuurisolatie, vloe- risolatie, bodemisolatie, dakisolatie en isolerende beglazing. Vraag nu nog een vrijblijvende offerte aan via www.duurzaambouwloket.nl/ heilooisoleert Zit jij in de le t/m 6e klas en ben je niet ouder dan 17 jaar? Kom dan kickboksen bij Dorssports! De gratis lessen zijn op donderdag 21 januari van 14.00 - 15.00 uur en op maandag 25 januari en donderdag 28 januari van 15.00 - 16.00 uur. Heb jij andere activiteiten die je graag zou willen doen naast kickbok sen? Geef het aan bij Dorssports en bij ons! Dan maken we samen een nieuw programma. Aanmelden via de activiteitenkalender op www.sportenbewegeninheiloo.nl HEILOO - Op 10 december 2020 ondertekenden wethouder Rob Opdam namens de gemeente en ondernemer Bram Bruin namens de ondernemingsvereniging van het Stationscentrum de uitvoe ringsovereenkomst voor een BIZ-verordening. Uitgangspunt van deze verordening is dat bedrijven samen willen investe ren in de kwaliteit van de omge ving. HEILOO - Sinds oktober loopt er een collectieve inkoopactie woningisolatie, georganiseerd door de gemeente Heiloo en in samenwerking met Duurzaam Bouwloket. U kunt zich hier voor aanmelden tot en met zon dag 31 januari. Dus wees snel! Meer informatie Tijdens de webinars in november werden de verschillende isolatie- maatregelen, de inkoopactie en de beschikbare subsidies uitgelegd. Wilt u meer advies? De gemeente biedt gratis adviesgesprekken aan bij Duurzaam Bouwloket. U kunt zich aanmelden voor de inkoop- actie, het webinar terugkijken, de beschikbare subsidies opvra gen, en u aanmelden voor een adviesgesprek door te kijken op www. duurzaambouwloket. nl/ heiloo HEILOO - Met alle online bestellingen en het thuiswer ken hebben mensen meer papier en karton in huis. Dat is goed merkbaar bij de oudpapiercon- tainers. De containers zijn snel ler vol dan normaal. bovendien dat de ondernemersver eniging niet achter de bijdrage van de winkeliers aan hoeft, want de bij drage wordt geïnd door de gemeen te. Uiteindelijk betaalt de gemeente deze verplichte bijdrage als subsidie terug aan de BIZ-vereniging, die de middelen vervolgens gebruikt voor de uitvoering van het vastgestelde BIZ-plan. Wethouder Rob Opdam gaf eerder al aan blij te zijn met de stap die de ondernemers hebben gezet. “Een goede samenwerking tussen de ondernemers maakt het voor de gemeente makkelijker om samen de uitdagingen die er in het gebied lig gen op te lossen. De BIZ-vereniging speelt daarbij een aldus de wethouder. Samenwerking is nodig De ondernemersvereniging van het Stationscentrum heeft hard gewerkt aan een plan voor de oprichting van een BIZ. Dit is een afgebakend gebied zoals een winkelstraat, een centrum of een bedrijventerrein, waarbinnen onder nemers en/of de eigenaren zoals hierboven gezegd samen investeren in de kwaliteit van hun bedrijfsom geving. Zit jij in de le t/m 6e klas en ben je niet ouder dan 17 jaar? Kom kickboksen bij Dorssports! Aangeleverde foto De oudpapiercontainers puilen uit. Foto: Facebookpagina Gemeente Heiloo Bram Bruin (links) en wethouder Rob Opdam ondertekenden eind vorig jaar de uitvoeringsovereenkomst. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 6