contact Heiloo alleen samen 'krijgen we corona ondercontrole HEILOO 7 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Duurzaamheid Bouwen en wonen Welzijn Raad en (raads) commissies Openingstijden GEMEENTE UITKIJKPOST 20 JANUARI 2021 Krommelaan 1b, Oostersingel 1 Wilgenlaan 14, Kerkelaan 20, De Oude Werf 18, Verleend Haesackerlaan 13, Verlengen behandeltermijn Westerweg 391 Het college van de gemeente Heiloo heeft op 7 juli 2020 ingestemd met het concept van de Regionale energie- strategie (RES) voor de regio Noord- Holland Noord (NHN). In dit concept staan alle zoekgebieden en mogelijk heden voor grootschalige opwek van zonne- en windenergie in de deelregio Alkmaar, waar Heiloo onderdeel van uitmaakt. Voor Heiloo gaat het om een zoekgebied zon tussen de A9 en Laatste kans om mee te doen met de inkoopactie isolatie Sinds oktober loopt er een collectieve inkoopactie woningisolatie, georga niseerd door de gemeente Heiloo en in samenwerking met Duurzaam Bouwloket. U kunt zich hier voor aan melden tot en met zondag 31 januari. Dus wees snel! Binnen deze actie kunt u een scherp geprijsde en vrijblijvende offerte aanvragen voor de maatrege len: spouwmuurisolatie, vloerisolatie, bodemisolatie, dakisolatie en isole rende beglazing. Vraag nu nog een vrijblijvende offerte aan via www.duur- zaambouwloket.nl/heilooisoleert. De Regionale Energiestrategie krijgt vorm Inwoners van de gemeente Heiloo wor den uitgenodigd tot het bijwonen van een participatie-avond over duurzame energie-opwekking: de Regionale Energiestrategie. Tijdens deze avond wordt met de inbreng van inwoners toegewerkt naar de uitwerking van de RES 1.0, een plan om gezamenlijk energie op te wekken in de regio. bedrijventerrein Boekelermeer en een zoeklocatie voor een windmolen op bedrijventerrein Boekelermeer Zuid. Invloed op uw leefomgeving Het concept is verder uitgewerkt om tot de zogenaamde RES 1.0 te komen. De zoekgebieden zijn nader onderzocht en de resultaten wil de gemeente graag delen. De uitkomst kan invloed hebben op uw directe leefomgeving. Daarom is het van groot belang dat u tijdens de participatie-avond meekijkt en mee denkt over de definitieve Regionale Energiestrategie in uw eigen omgeving. Webinar: Aanstellen van een vertrouwenscontactpersoon De Vrijwilligersacademie organiseert in samenwerking met de Vereniging Nederlandse Vrijwilligersorganisaties (NOV) op dinsdag 16 februari van 19.30-20.45 uur een kosteloze online bijeenkomst Aanstellen van een ver trouwenspersoon'. De bijeenkomst is bedoeld voor bestuurders/coördinatoren van vrijwilli gersorganisaties in de BUCH- gemeen ten waar nog geen vertrouwenscon tactpersoon werkzaam is. Het Webinar wordt gegeven door Magda van der Wees, werkzaam bij NOV. Inhoud Webinar Met het aanstellen van een vertrou wenscontactpersoon maak je als vrijwilligersorganisatie duidelijk dat je Vergaderingen raadscommissies De raad van de gemeente Heiloo heeft vier raadscommissies: Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken, Openbare Ruimte en de Auditcommissie. Deze commissies adviseren de gemeenteraad. De raads- commissievergaderingen beginnen om 20.00 uur en zijn openbaar. Wilt u de commissies digitaal bijwo nen of terugkijken? U kunt de vergaderingen van de com missies live volgen via Teams. U heeft hiervoor een link met toegang tot de vergadering nodig. Deze link vraagt u aan via griffie@heiloo.nl Na afloop kunt u de vergadering terugkijken op de Samen met gemeente Alkmaar De participatie wordt samen met de website van Heiloo door te klikken op de vergaderkalender via https://www. heiloo.nl/raad-en-college Wilt u tijdens een commissieverga dering inspreken? U kunt inspreken tijdens de digitale commissievergaderingen. U laat uiter lijk vóór 12.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie weten dat u wilt inspreken. U ontvangt vervolgens een uitnodiging. U kunt uw inbreng ook schriftelijk onder de aandacht van de commissie brengen, u mailt dan uw tekst naar de griffie. gemeente Alkmaar verzorgd. Net als de gemeente Heiloo heeft de gemeente Alkmaar een zoeklocatie voor windmolens op bedrijventerrein Boekelermeer Alkmaar opgenomen in hun Regionale Energiestrategie. Het gaat om zoeklocaties voor twee windmolens, die in lijn staan met de bestaande windmolens. Participatie-avond De participatie-avond wordt op 3 febru ari om 20.00 uur digitaal gehouden via Microsoft Teams. Aanmelden voor deze avond kan via: www.ikdenkmee- overheiloo.nl/RES. Na aanmelding ontvangt u meer informatie en uitleg over de avond. problemen rondom grensoverschrij dend gedrag serieus neemt. Wat doet een vertrouwenscontactpersoon pre cies en wie vraag je om die functie te vervullen en aan welke functie-eisen moet iemand voldoen? Wat is het verschil in verantwoordelijkheden van een vertrouwenscontactpersoon en van een bestuur? Wat is het verschil tussen een vertrouwenscontactpersoon en een vertrouwenspersoon? En... wat kun je als bestuur/coördinator nog meer doen om grensoverschrijdend gedrag te voorkomen? Meer informatie Heeft u verder nog vragen, neemt u dan contact op met de commissiegrif- fier van de gemeenteraad van Heiloo, mevrouw D. van der Schuur, via grif- fie@heiloo.nl of via telefoonnummer 072-5356792 De vergaderstukken kunt u inzien op de website van de gemeen te via www.heiloo.nl/vergaderkalender. Ontwerp uitwerkingsplan Middenduin Heiloo Maakt een woningbouwontwikkeling mogelijk op een perceel grond aan de Haagbeuk in de vorm van een apparte mentengebouw. Verder maakt een par keergelegenheid en een natuurvoor- ziening deel uit van het plangebied. De verkaveling past binnen de regels van het geldende (globale) bestemmings plan Zuiderloo. Ter inzage Het ontwerp uitwerkingsplan kunt u Agendapunten voor de komende commissievergaderingen Naast de vaste punten staat op de agenda: Bestuurlijke Zaken, dinsdag 26 januari 2021 WNK Personeelsdiensten zienswijze Kadernota 2022 GGD HN zienswijze Kadernota 2022 Omgevingsvergunning Aangevraagd Rosendaal 2, het bouwen van een woonzorggebouw, verzenddatum 8 januari 2021 (WAB02002147) het vergroten van de woning (gevelopbouw rechter dak- vlak), verzenddatum 9 januari 2021 (WAB02002308) het veranderen en uitbreiden van bedrijfsbebouwing tot een terrein met bedrijfsverzamelgebouwen, verzenddatum 14 januari 2021 (WAB02002313) De beslistermijn voor deze aanvragen is met zes weken verlengd vinden op www.ruimtelijkeplannen.nl. Op officielebekendmakingen.nl vindt u de officiële publicatie. Vanaf 21 januari 2021 tot en met 3 maart 2021 ligt het plan ter inzage. Vanwege de Corona pandemie verzoeken wij u gebruik te maken van de mogelijkheid om de stukken digitaal in te zien zoals hierbo ven omschreven. Tijdens deze periode kunt u een zienswijze indienen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Bas via leo- bas@debuch.nl. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur Aanmelden Aanmelden kan via: www.vrijwilligers- academiebuch.nl. Voor vragen, neem contact op met Sigrid Wijsman van het Vrijwilligers Informatie Punt via 06-48500912. het vergroten van de woning (badkamer en dakkapel), ver zenddatum 12 januari 2021 (WAB02002156) het vergroten van de woning (uitbreidingen zijgevels), ver zenddatum 8 januari 2021 (WAB02002403) het vergroten van de garage/berging, verzenddatum 11 januari 2021 (WAB02002411) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. GGD HN zienswijze eerste begrotings wijziging 2021 Cocensus zienswijze Kadernota 2022 Regionaal Historisch Centrum Alkmaar zienswijze Kadernota 2022 Veiligheidsregio Noord-Holland Noord zienswijze Kadernota 2022 Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer zienswijze Kadernota 2022 Omgevingsdienst Noord-Holland Noord zienswijze Kadernota 2022 Vuilverbrandingsinstallatie Alkmaar e.o. zienswijze Kadernota 2022 GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Het gemeentehuis is dicht. Regel het online. Lukt dat niet, mail ons op info@heiloo.nl, of bel 072-5356666. het bouwen van een overkapping voor vuilniswagens, datum ontvangst 11 januari 2021 (WABO2100069) het bouwen van een carport, datum ontvangst 14 januari 2021 (WAB02100099) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7