Jaap Schuuring bescheiden maar groots Groep 7 Benedictus juicht om buitenopdracht 13 Heiloo in zwaar weer boddaert advocaten INGEZONDEN MEDEDELING Stil op straat UITKIJKPOST 27 JANUARI 2021 Kluitjesvoetbal om een dooie mus! Gemeentebelangen Heiloo Binnen enkele weken werd een nieuwe coalitie gesmeed. Deze presen teerde op 19 januari een akkoord, waarin letterlijk staat: “De kern vormt het akkoord uit 2018, dat is aangevuld met een aantal aanpassingen en toe voegingen”. Kern is dus doorgaan met de Aansluiting A9 en de bouw van te veel te dure woningen, aangevuld met wat sociale bouw op inbreilocaties en wat wensen en ambities waai- geen geld voor is. Gemeentebelangen Heiloo zet zich in voor het behoud van de voorzie ningen in Heiloo, voor betaalbare woningen én voor het behoud van het groen in en om Heiloo. Daarom Is Gemeentebelangen Heiloo tegen de Aansluiting A9. HEILOO - Het zijn roerige tijden in de Heilooër politiek. Op 2 november struikelde de coalitie van WD, CDA en Heiloo-2000 over weer een kosten stijging van de Aansluiting A9. Dit keer gaat het om 1,7 miljoen. De totale kosten van de aansluiting zijn inmiddels gestegen van 27,8 naar 45,9 miljoen! Wie had ooit gedacht dat Heiloo Lokaal, PvdA en D66 zich achter dit, in de afgelopen driejaar door hen zo fel bekritiseerde, oude coalitieakkoord zouden scharen en dit samen met WD en CDA verder willen realiseren? Een gênante draai van 180 graden. Wat valt er zo in Heiloo eigenlijk nog te kiezen? Nu al zit 60% van de gemeenten in Nederland in de financiële problemen door corona en stijgende kosten in het sociaal domein. Ook Heiloo staat het water aan de lippen, zo stelde de burgemeester onlangs. En het risico dat de Aansluiting A9 nog veel duurder wordt is levensgroot, de aanbe steding is immers nog niet gestart. Op de vraag van Gemeentebelangen Heiloo of de huidige kostenverhoging - waarvoor de coalitie op 1 februari haar akkoord gaat geven - de laatste is, antwoordt de WD dat er bij vol gende kostenstijgingen ‘weer zal worden gepraat’. Met andere woorden, de in het akkoord opgenomen ‘harde’ taakstelling is boterzacht, net als de eerdere taakstelling uit 2015, 8,5 miljoen en geen cent meer’. Daar kwam in 2017 ook een klein miljoen bij, en dan hebben we het nog niet over de aanverwante projecten als de aanpassing van de Kanaalweg en de Vennewatersweg voor meer dan 5 miljoen! Zoals al vermeld, de wensen en ambities (tweede sporthal, minischermen, opknappen ‘t Loo etc.) van de nieuwe coalitie zijn niet in de begrotingen 2021 en verder opgenomen! Er is gewoon geen geld voor! Tenzij er wordt gekort op andere voorzieningen en de ozb en gemeentelijke belastingen worden verhoogd. Vijf partijen hebben een oud akkoord aangevuld met onrealistische wen sen en ambities, en Heiloo is weer een stap dichter bij een artikel 12-status. Veel van de geleerde stof kwam in de vorm van vragen naar voren tijdens de speurtocht. Er waren groepjes gemaakt van vier leerlin gen. Deze leerlingen moesten hun invulblad ophalen op school om vervolgens op zoek te gaan naar 25 nummers die verstopt waren in het Van Foreestbosje. Eenmaal bij de gevonden nummers aangekomen werden de antwoorden ingevuld in een soort kruiswoordpuzzel. HEILOO - Op vrijdag 15 januari is onze kleurrijke plaatsgenoot Jaap Schuuring op 84-jarige leeftijd overleden. Voor veel Heilooërs zal hij geen onbeken de zijn. Decennialang heeft deze oud-PTT’er zich gemanifesteerd als een altijd positieve, actieve en veelzijdige man. Het juweel op de kroon van de oude meester: Jaap als Pancras Duif in het stuk ‘Schakels’ van Herman Heijermans. Foto: Peter Bijkerk Ook muziek was een passie van Jaap. Dat kwam onder meer tot uiting in de regie van de eerderge noemde musical Hadjememaar, een samenwerking van Falkland Toneel en de Heilooër Operette Vereniging, en het feit dat hij jaren medeorga nisator was van de Music Meeting Heiloo. Daarnaast zette hij zich 24 jaar in voor de organisatie van de 8 oktoberoptochten. Het is niet voor niets dat Jaap in 2016 een koninklijke onderschei ding ontving, een meer dan terechte waardering voor alles wat deze sym pathieke duizendpoot heeft gedaan en betekend. Falkland zal hem ongelooflijk missen, maar ze zullen hem blijven herinneren om zijn humor, harte lijkheid, daadkracht en beschei denheid. CORONAVACCINATIE EN DE RECHTEN EN PLICHTEN OP DE WERKVLOER Gemeentebelangen Heiloo draait geen 180 graden als de provincie Heiloo een financiële worst voorhoudt. Die worst verandert namelijk niets aan de financiële molensteen die de Aansluiting A9 voor Heiloo betekent. Voornamelijk voor deze afslag en de daarvoor benodigde grondaankopen heeft Heiloo in 2011 een lening zo’n 50 miljoen afgesloten. Op die lening moet van 2027 tot en met 2061 elk jaar 1,4 miljoen aan rente en aflos singen worden betaald. Ondanks die worst een fors bedrag en dat 35 jaar lang! Inmiddels zijn de vaccinaties met het nieuwe Covid-vaccin gestart. Mogen werkgevers hun medewerkers vragen, of zelfs verplichten, om zich te laten vaccineren? En wat als een niet-gevaccineerde medewerker ziek wordt? Heeft hij dan recht op loondoorbetaling? Vaccinatie is nooit verplicht Een werkgever kan zijn werkne mers niet verplichten om zich te laten vaccineren. Ook mag hij niet vragen of zijn medewerker is ingeënt. Als een werkgever dit wel vraagt, hoeft een werknemer daar geen antwoord op te geven. Ook mag een werkgever vanwege de AVG-regels niet registreren of zijn medewerkers zijn ingeënt. Zorgplicht Aan de andere kant heeft de werkgever wel een zorgplicht: hij moet zorgen voor een veilige werkomgeving. In zeer bijzondere gevallen is het mogelijk dat een werknemer die niet is gevaccineerd, daardoor een gevaar vormt voor zichzelf of anderen op de werkvloer. Denk daarbij aan een zorgmedewer- ker die werkt op een specifieke afdeling in een ziekenhuis of een verpleeghuis. In zo’n geval zou de werkgever kunnen verlangen dat die werknemer op een andere afdeling wordt ingezet. Maar het gaat hier om uitzonderingen. Doorbetaling bij ziekte Nu we weten dat werkgevers in principe niet mogen eisen dat werknemers gevaccineerd zijn, geldt ook dat zij verplicht zijn om het loon door te betalen als een niet-gevaccineerde werkne mer ziek wordt. De wet biedt wel een mogelijkheid om het loon stop te zetten als de werknemer met opzet ziek is geworden. Het moet daarbij echter gaan om op zet bij het ontstaan van de ziekte. Met andere woorden: de werkne mer moet de opzet hebben gehad om ziek te worden. Daarvan zal vrijwel nooit sprake zijn. Stimuleren vaccinatie Wat kan een werkgever dan wel doen als hij graag wil dat zijn werknemers ingeënt zijn? Hij kan het stimuleren, door bijvoorbeeld vaccinatie mogelijk te maken tijdens werktijd en de reistijd en reiskosten te vergoeden. Ook mag een werkgever aangeven dat hij het op prijs zou stellen als zijn werknemers zijn gevaccineerd. Daarbij moet hij oppassen dat er geen druk uitgeoefend wordt of dat werknemers zich onder druk gezet voelen. Vaccinatie moet altijd een vrijwillige keuze zijn. 072 574 4409 tang@boddaertadvocaten.nl www.boddaertadvocaten.nl BODDAERT ADVOCATEN Comeniusstraat 4 E 1817 MS ALKMAAR De lijst van activiteiten is indruk wekkend. Zo was toneel zijn pas sie. Bij Falkland Toneel heeft hij dan ook in veel rollen geschitterd en daarnaast was hij zeer succesvol als regisseur. Bovendien bekleedde hij meerdere bestuursfuncties. Ook voor de Historische Vereniging Heiloo (voorheen Vereniging Oud Heiloo) heeft Jaap meerdere korte stukken gespeeld met een histo risch thema. Dat je als acteur veel meer kunt dan toneelspelen alleen, liet hij zien als rondleider op land goed Nijenburg. Jaap heeft als kind in het huisje gewoond aan het begin van de oprit van het landgoed en kon smakelijk vertellen over zijn ervaringen. Ook trad hij op als voor- leesopa in de bibliotheek, waar de kinderen aan zijn lippen hingen. Tel daar nog de regie van een ouderen- groep en de musical Hadjememaar bij op en dan nog is de lijst niet compleet. Toch zullen de meeste men sen Jaap het beste kennen van Falkland Toneel. Bij de familie Schuuring loopt acteren en theater als een rode draad door het leven. Echtgenote Wil is lang dé grimeu- se van Falkland geweest en Jaap heeft meermalen het plezier gehad om met zijn dochter Myrthe op het podium te staan. Met deze antwoorden spelen de kinderen komende week een eindspel! HEILOO - Omdat de kinderen de laatste tijd zoveel achter het scherm hebben gezeten werd door de leerkrachten van groep 7 van de Benedictusschool een speurtocht uitgezet met als doel een taal-/wereldoriëntatieles. De leerlingen van groep 7 juichen om hun buitenop dracht! Aangeleverde foto HEILOO - Met ingang van zaterdagavond 23 januari 21.00 ging landelijk de avondklok in als maatregel tegen coronabesmet- tingen. En inderdaad: het was stil op straat. Foto: Michiel Ullers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13