De tentoonstelling 75 jaar Tintoretto Filmhuis Alkmaar thuis Kinderen De Duif bijten door de ‘zure’ appel heen XopX neemt afscheid van vrijwilliger van het eerste uur Het Jac. P. Thijsse College; voor nieuwsgierige leerlingen 15 UITKIJKPOST 27 JANUARI 2021 Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Er gebeurt veel op kindcentrum De Duif, meldt directeur Annemiek van de Vliet: “We merken een groot verschil met de eerste lockdown. Inmiddels zijn de leerlingen gewend aan online werken. Wij schakelen over van vooraf opgenomen instruc ties naar meer live-instructie. Op verschillende momenten van de dag krijgen de kinderen met de hele groep tegelijk les via Meet. Na de gezamenlijke instructie gaan kinde ren thuis aan het werk, of krijgen kleine groepjes kinderen uitgebrei- dere online-instructies. Zo bena deren we zoveel mogelijk de echte spannende titels die eigenlijk op dit moment in de zalen vertoond zou den worden. Dus maak het jezelf comfortabel, nestel je op de bank en kijk de films en documentaires die er écht toe doen. Piel is Filmhuis Alkmaar, maar dan bij jou thuis. Zonder abon nement, gewoon betalen per film. Wel zo eerlijk, wel zo makkelijk. Ook steun je met het huren van een film jouw favoriete filmhuis, zeker in deze onzekere tijden een extra steuntje in de rug. In juni 2005 is Wim bij XopX komen werken, waar hij als chauf feur op de vrachtwagen vele ritjes heeft gedaan. Naast het werk bij de technische dienst waren de mini- atuurtreinen en de autootjes zijn passie. Als een van de eerste vrij willigers was Wim een vraagbaak voor vele kleine probleempjes. Als oud-bestuurslid heeft Wim op het kantoor nog steeds een laatje met zijn naarn erop. Wij zullen dit intact laten ter nagedachtenis aan Wim. Wij wensen Gerda en de kinderen heel veel sterkte met de verwerking van dit grote verlies. Met een ere haag van vrijwilligers hebben wij afscheid genomen van onze collega Wim Loos. LIMMEN - Wim Loos, een van de vrijwilligers van het eerste uur van XopX, is overleden. Al enige jaren was Wim ziek maar hij wist met zijn positieve instel ling het leven iedere keer weer te rekken. Helaas was de tegen stander in deze strijd niet te overwinnen. Met deze dagindeling kunnen leerlingen aan het begin van de dag werken aan een vak dat hen niet zo goed ligt voordat het ‘echte’ roos ter start. Ook is er bij de start van de dag ruimte voor contact met de mentor. Verder zorgt de school ervoor dat er minimaal drie en maximaal zes toetsen per vak wor den gegeven, zodat stress kan wor den vermeden. Dankzij de aandacht voor online onderwijsprogramma’s en apps in de afgelopen jaren kon het JPT onlangs razendsnel over schakelen op online onderwijs. Vorig jaar riep Elsevier de school uit tot een van de drie beste vwo-scho- len van Nederland. ALKMAAR - Nu Filmhuis Alkmaar toch wat langer dan gehoopt gesloten zal blijven, betekent dat niet dat de ware filmliefhebbers op een droogje hoeven te zitten. De Duif houdt zoveel moge lijk contact met de leerlingen. Woensdag kregen alle kinderen een pakketje mee met nieuwe leermid delen en materialen voor thuis, en een lekker appeltje erbij. Alle kleu ters ontvingen een voorieespakket met daarin het prentenboek van ‘Woeste Willem’ zodat ouders thuis kunnen voorlezen. “Met de flexibili teit van leerlingen en ouders bijten we op De Duif samen door de zure appel heen.” HEILOO - Het was een enorme teleurstelling voor leerlingen en ouders toen de gehoopte opening van de basisscholen werd uitgesteld. Hoewel de lockdown grote impact heeft, werken leerlingen, ouders en team op De Duif goed samen om door de ‘zure’ appel heen te bijten. Voor de ware en meest actuele arthousefilms kun je terecht op het ondemandvideokanaal van Piel via www.picl.nl/theaters/fihnhuis- alkmaar. Hier vind je een hele ruime en wekelijks groeiende reeks van de mooiste, meest ontroerende en En u weet: lid worden van de Historische Vereniging kan ook nu! Het telefoonnummer dat u daarvoor kunt bellen is 06 - 51718363. HEILOO - Oude en héél oude schilderijen, nieuwe wer ken en unieke documenten. De tentoonstelling ‘75 jaar Tintoretto’ is klaar en blijft in het museum totdat wij u weer kunnen verwelkomen. CASTRICUM - Het Jac. P. Thijsse College (JPT) heeft ruim drie jaar geleden een eigen aanpak ontwikkeld in het onder wijs. Het doel was een daginde ling te creëren die beter past bij de verschillen tussen leerlingen en tegelijk de inzet realiseren van educatieve technologie, meer moderne didactiek en ook minder toetsen en meer gerichte feedback. schooldag.” Annemiek vervolgt: “Het team van De Duif zoekt naar mogelijkheden om het onderwijs te blijven verbeteren en zoveel moge lijk bij ouders uit handen te nemen. Dat is onder andere zichtbaar in de drukbezochte noodopvang. Onze plannen gaan met wat kleine aan passingen en wat flexibiliteit thuis zoveel mogelijk door. Binnenkort vinden de adviesgesprekken plaats en krijgen de kinderen hun rapport mee.” Mocht u nieuwsgierig zijn naar meer beelden, kijkt u dan op de website van de Historische Vereniging Heiloo, www.hvheiloo.nl Alvast lekker lezen in het boek van Woeste Willem bij de nood opvang op kindcentrum De Duif. Aangeleverde foto Een groep leerlingen van het Jac. P. Thijsse College. Aangeleverde foto Met een erehaag namen de vrijwilligers van XopX afscheid van Wim LOOS. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 15