Collecteweek Nationale Voorleesdagen tijdens de lockdown Hersenstichting van huis- aan-huis naar online! Nieuwe coalitie kijkt positief vooruit «IJ! YOCCl 3 Vervolg van de voorpagina: "De bereidheid om er samen uit te komen is er" w A UITKIJKPOST 27 JANUARI 2021 Tekst: Dirk Kaan Super bedankt en blijf gezond!” Erik geeft de lens door aan Arko de Betue. 5323576 of Volg de Uitkijkpost ook op tlJ 0004! bl IINS VAN... Het voortbestaan van de bak en de inkomsten staan onder druk. Wilt u ons helpen? De dozen graag platmaken, de bak niet vullen boven de rand, en piepschuim niet tussen het papier gooien! In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Ook de opvolging van wethouder Dellemijn kwam onder tijdsdruk tot stand. Heiloo Lokaal en PvdA gaven aan geen wethouder te willen leve ren, D66 wilde dat wel. Vorige week dinsdag is gestemd over de benoe ming van Peter van Diepen en een dag later is hij benoemd. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Bij Kits Oonlie worden de kin deren dagelijks voorgelezen door de medewerkers, maar tijdens De Nationale Voorleesdagen nodigen zij altijd iemand uit om te komen voorlezen. Op dit moment is het door de lockdown niet mogelijk om iemand uit te nodigen op de locatie en niet alle kinderen mogen naar de locaties komen. Om toch aandacht te besteden aan de voorleesdagen en de kinderen thuis er ook in te betrekken, hebben de medewer kers gekeken hoe zij hier invulling aan zouden kunnen geven. Een van de medewerkers heeft een video gemaakt waarin zij het verhaal ‘Coco kan het!’ voorleest. Van Splunteren verwacht dat er met de nieuwe coalitie op 1 februari een akkoord komt op het voorstel van 1,7 miljoen euro voor de aan sluiting A9. “In samenspraak met de provincie en de vijf fractievoorzit ters zijn we tot de conclusie geko men dat dit een betrouwbare begro ting van de kosten is.” De coalitie heeft er alle vertrou wen in de komende 15 maanden daadkrachtig te kunnen voortzetten. HEILOO - Voorlezen is elke dag een feest! Er worden herinne ringen voor het leven gemaakt en daarnaast heeft voorlezen een positief effect op woorden schat, spelling en tekstbegrip. Vandaag is de dag dat het kleine vogeltje Coco het nest uit moet vliegen. Maar ze durft niet. Wat als het niet lukt? Dan valt ze heel hard op de grond! Maar wat als het wél lukt? Dan kan ze samen met haar vriendjes mooie vormen vliegen! Mama weet wel hoe ze dit aan moet pakken. Maar of dat allemaal goed gaat? Op YouTube kim je zien of het Coco lukt. Naast de video zijn er knutsel- voorbeelden, een kleurplaat, een link naar het liedje bij het boek en voorleestips verzonden. Op deze manier proberen de medewerkers van Kits Oonlie er voor alle kinde ren toch leuke voorleesdagen van te maken. “Ik ben Erik Vogel, ouder van twee sportende, schoolgaande meis jes. In het weekend draai ik regelmatig mijn diensten bij de papier- container. Dat doe ik met veel plezier. De papierbak is een grote ijzeren container waar, in theorie, heel veel papier in kan. Een volle, zware bak levert geld op en is goed voor het milieu. aantal mensen met een hersenaan- doening zal tot 2040 explosief stij gen. Samen kunnen we het stoppen. De Hersenstichting zet alles op alles voor gezonde hersenen voor ieder een. We investeren in veelbelovende en baanbrekende oplossingen om hersenaandoeningen te voorkomen, af te remmen of te genezen. Alleen samen kunnen we het door een her- senaandoening veroorzaakte leed stoppen. Helpt u mee? Hartelijk dank voor uw steun. Meer informatie kunt u vinden op www.hersenstichting.nl Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Voorlezen middels een video met verschillende leuke knutselop- drachten zoals een kleurplaat. Aangeleverde foto Nieuwe burgemeester Naast fractievoorzitter en forma teur is Van Splunteren ook voorzit ter van de vertrouwenscommissie die gaat over de benoeming van de nieuwe burgemeester. “Vorige week woensdag hebben we de profiel schets aan de commissaris van de Koning overhandigd.” De nieuwe burgervader moet een verbinder zijn, die benaderbaar en betrokken is met bestuurlijk de nodige erva ring. Van Splunteren: “Als er iemand is die denkt dat hij of zij alleen maar op de winkel moet passen, dan hoeft deze persoon niet te sollicite ren.” Voor dit werk is veel geld nodig. U kunt uw gift overmaken via een sms: 4333, HS 1 1), HS 2 2) enz. of via IBAN: NL 18 INGB 0000 000 860 t.n.v. De Hersenstichting Nederland, Den Haag. U kunt ook een donatie doen in de online col lectebus van de Hersenstichting: www.hersenstichting.digicollect.nl/ hersenstichting-nederland (Docent wiskunde) en duurzaamheid. Van Splunteren: “Er is nou eenmaal een bepaalde woningopgave nodig. Voor alle inbreiplekken gaan we kijken wat de beste invulling is. Maar er staan ook miljoenen aan groenprojecten in het plan. Ik zie een mooie combi natie van wonen en groen.” Volgens de fractievoorzitter ligt er nu een ambitieus plan en betekent dit hard werken voor de ambtena ren en de wethouders. De inwoners moeten volgens Van Splunteren merken dat de gemeente er is voor hen en niet andersom. “Ik hoop dat de inwoners zien dat er hard wordt gewerkt en dat er resultaten geboekt worden. De kwaliteit van dienstverlening moet omhoog.” De gemeente wil organisaties, vereni gingen en ondernemers met Het Herstelfonds helpen de coronacri sis weer te boven te komen. “Ik heb grote bewondering voor de creativi teit van de ondernemers in Heiloo. Ik zeg, als je ergens tegenaan loopt wees dan niet bescheiden en vraag ons om hulp. Wij zijn er voor jullie.” Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Vrijwilligers van twee basisscholen en diverse sportclubs beheren het milieupark bij ‘t Vennewater. Deze mensen investe ren tijd in stampen, opruimen en regelen van transport in ruil voor de (papier) vergoeding. De winst wordt onderling verdeeld, ten behoeve van (sportende) kinderen. Wilt u meer informatie over Kinderopvang Kits Oonlie? Neem gerust contact op met de centrale administratie: 072 info@kits-oonlie.nl Een op de vier mensen heeft een hersenaandoening. Een hersen- aandoening, zoals een hersenbloe ding, zet het leven op zijn kop. Van patiënten, maar óók van de men sen in him omgeving. En waar de Hersenstichting zich echt zorgen om maakt: hersenaandoeningen zijn hard op weg de grootste ziekte van Nederland te worden. Ruim vier mil joen mensen hebben een hersenaan- doening; denk aan dementie, par- kinson, een beroerte, depressie of hersenletsel na een ongeluk. En het Toekomst Het coalitieakkoord heeft de naam ‘Bouwen aan Heiloo’ gekre gen. Belangrijkste onderwer pen voor de totstandkoming zijn de afslag A9, financiën, sociale woningbouw, het sociaal domein HEILOO - Van 1 t/m 6 febru ari vindt de 25ste collecteweek van de Hersenstichting plaats. Vanwege de huidige situatie in Nederland door het coronavirus en de verlenging van de lock down heeft de Hersenstichting besloten om nu niet huis-aan- huis te collecteren, maar de collecte volledig online te laten verlopen. De gezondheid van iedereen staat nu voorop. René van Splunteren: “Ik hoop dat de inwoners zien dat er hard wordt gewerkt en dat er resultaten geboekt worden.” Foto: Dirk Kaan

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3