Unieke Keuken met Karakter viert driejarig bestaan PCC Heiloo zwaait Astrid Langedijk uit COLUMN Panna- en freestyle voetbalclinic in februari 5 Hemel en aarde Robin Raven - i UITKIJKPOST 27 JANUARI 2021 Tekst: Margreeth Anema Vliegtuigen en fietsen repareren. Hemel en aarde. Een prachtige combi. Zoiets kom je maar zelden tegen. Nooit eigenlijk. Als dertienjarige werd ze gescout bij het turnen en ze schopte het tot ‘derde van Nederland’. Na haar topsportperiode koos ze voor een bestaan als sportdocent: “Toen ik begon waren gymlessen heel klas sikaal. Als je met een klas van der tig kinderen ging basketballen had je er rustig twintig op de bank zit- Naast sportdocent was ze de afge lopen jaren de coördinator van de Sportklas op de school, maar ook leerlingbegeleider, stagebegeleider, faalangstreductietrainer en organi sator van de populaire skiweek voor sportklasleerlingen. Kortom, eigen lijk zo’n beetje de ‘moeder’ van PCC Heiloo. om 14.30 uur op de voetbalvelden bij HSV. De clinic is geschikt voor iedereen, ongeacht je niveau. Vereniging de Boscrossers orga niseert op woensdag 3 en 10 febru ari twee BMX kennismakingslessen speciaal voor jongeren t/m de 3e klas. Wil je altijd al eens kennisma ken met deze gave sport? Geef je dan snel op voor een van de dagen. Ouders zijn helaas niet welkom bij de activiteiten. ten, want je speelde met vijf tegen vijf. Er is veel veranderd de afgelo pen jaren. Nu verdeel je de zaal in drie stukken en werk je met kleine groepjes tegelijkertijd. Dan benut je de tijd en ruimte beter, waardoor de intensiteit van een les veel hoger is.” HEILOO - “Wij doen hier alles net even anders dan anderen”, vertelt Ferry Bierman, teamlei der van Keuken met Karakter vanuit Maatwerk Heiloo. “Soep wordt bijvoorbeeld geserveerd uit een theepot, al onze gerech ten worden geserveerd met een twist, én wij hebben natuurlijk veertig unieke medewerkers in ons team”, aldus Ferry. Het bijzondere team Buiten het feit dat er op hoog niveau wordt gekookt en de kwa- ‘Niet geprobeerd, is nooit gelukt’. Daar zit natuurlijk wel wat in. Als je niets onderzoekt, kom je nergens, schreef ik in een eerdere column. Maar die uitspraak kent zijn gren zen. Sinds ik als tiener in mijn onnozelheid een binnenband met plakband probeerde te fixen, en vervolgens door de hele straat werd uitgelachen, bewandel ik liever vei lige paden, die me behoeden voor hoon en smaad. Behalve de heerlijke gerechten die Keuken met Karakter in het restaurant serveert, verzorgen ze ook bedrijfscatering en de cate ring in de Cultuurkoepel. Alles is eraan gelegen om de medewer kers aan het werk te houden. Nu dit even allemaal niet kan blijft het team van Keuken met Karakter creatief: er wordt sinds drie weken een ‘daghap’ aangeboden en tij- Ooit probeerde hij afluisterappara tuur in elkaar te flansen om de tele foongesprekken tussen zijn oudere zus en haar vriend af te luisteren. Het experiment mislukte, maar de onthulling van dat stiekeme streven kwam bij mij als technisch analfa beet zo verpletterend binnen dat ik er alleen maar bewondering voor kon hebben. Joop is helaas niet altijd beschik baar want naast fietsoloog is hij ook grondwerktuigkundige in de luchtvaart. Dat betekent dat hij op Sclüphol alle vliegtuigen repareert en onderhoudt, waarin u en ik vlie gen. Je zou zeggen dat er in coro- natijd weinig te onderhouden valt, maar zo is het niet. Vliegtuigen die stilstaan moeten een speciaal, door Boeing voorgeschreven programma ondergaan, anders krijg je defecten. Rust roest. Vliegtuigen moeten vlie gen, niet stilstaan. ‘Niet geprobeerd, is nooit gelukt’ getuigt van lef. Buiten de lijntjes kleuren heet dat tegenwoordig. Niet bang zijn voor de negatieve gevol gen van je handelen. Joop heeft dat motto verheven tot levenskunst. Je moet maar durven. dens Valentijnsdag serveren zij een ‘Valentijnsbox’, vol met heerlijke warme en koude amuses om samen te delen. Maar ook tijdens ‘gewone’ dagen is het goed toeven in het prachtige restaurant met zijn open keuken en heerlijke terras. De vriendelijke medewerkers leggen de gasten graag in de watten terwijl de kin deren zich vermaken in de buiten speeltuin of een potje petanque spe len op de jeu-de-boulesbaan voor het terras. Daniël Rood leert jongeren hun eerste freestyle-trucs. Aangeleverde foto H Waarom beginnen over een jeugd trauma? Dat heeft een reden. Het citaat waar deze column mee begon, is namelijk het levensmot to van Joop Slot, fietsenmaker in Heiloo. Als kind was hij al bezig met technische zaken: tv’s uit elkaar halen, walkietalkies repare ren, radio’s bouwen en meer. “Een bijna ziekelijke neiging om alles te maken wat stuk is”, zo vat hij zijn jeugd samen. liteit voor Ferry heel belangrijk is, is er iets wat hij misschien nog wel belangrijker vindt: het team van Keuken met Karakter. De veertig unieke medewerkers zijn namelijk mensen met een psychiatrische aandoening die een leer-werktraject volgen bij Keuken met Karakter. “Een heel leuk en hecht team", ver telt Ferry. Iedereen is gelijk en zo ook alle koks die allen dezelfde functie hebben. Er bestaat geen chef-kok bij Keuken met Karakter. Ze hebben zelfs ieder één gang gekookt van het uit zeven gangen bestaande kerstdiner. En ook in de bediening staan de unieke mede werkers hun mannetje. Op maandag 1 en 8 februari orga niseert Streetmoves o.l.v. Hendrik Ploegaert en Daniël Rood, twee panna- en freestyle-clinics voor jongeren t/m 17 jaar. De start is Astrid laat ‘haar’ leerlingen met een gerust hart achter in de handen van haar twee jonge en enthousi aste sportcollega’s. Een feestelijk afscheid zit er nu helaas niet in, maar ze zit nog vol plannen: “Ik ben nogal een doener!” En omdat ze in Heiloo woont, blijft ze natuurlijk altijd gezellig ‘haar’ oud-leerlingen tegenkomen. Trots is ze op het feit dat haar leerlingen mopperen wanneer de sportles is afgelopen: “Ze zijn van een leeftijdscategorie die bewegen nog heerlijk vindt. Ze missen de gymlessen dan ook enorm in deze lockdownperiode!” HEILOO - De overheid ziet dat jongeren door de coronacri sis hard worden geraakt en wil daarom graag iets doen. Jeugd- Aan-Zet biedt financiële moge lijkheden om activiteiten te organiseren voor alle jongeren van 12 tot 25 jaar. De gehele maand februari organiseren de buurtsportcoaches met de loka le sportaanbieders nieuwe gra tis activiteiten voor deze doel groep. Hoogtepunten In de drie jaar dat Keuken met Karakter bestaat zijn er verschil lende hoogtepunten de revue gepasseerd waar Ferry met een goed gevoel aan terugdenkt: Culinair Heiloo, de grote evene menten in de Cultuurkoepel zoals de NHN Business Awards en de Bokkentocht waarbij de buitenbar vol gezellige mensen stond met een bockbiertje en een stukje muziek. HEILOO - Met grote betrok kenheid begeleidde en coachte Astrid Langedijk tijdens haar 44 jaar durende carrière op het PCC enkele duizenden scholie ren in de regio. Op 1 februari bestaat dit unieke restaurant op Landgoed Willibrordus drie jaar en dat viert het team van Keuken met Karakter graag met de inwoners van Heiloo. Zij hebben dan ook een heerlijk driegangenmenu samengesteld uit de beste gerechten van de afgelopen jaren voor 33,33. “Allemaal drieën dus”, glimlacht Ferry. Vanaf dinsdag 2 februari tot zaterdag 6 februari is het menu te bestellen en op te halen bij het restaurant op de Olvendijk 2a. Aanmelden kan via de acti viteitenkalender op de website www.sportenbewegeninheiloo.nl. Houd de website in de gaten voor de nieuwste activiteiten. Het is goed toeven bij Keuken met Karakter, zowel binnen als op het heerlijke terras. Foto: STiP Fotografie Astrid Langedijk met vier van haar sportklasleerlingen Feline (ronde slee), Noortje (racket), Willem (voetbal) en Bram skippybalAangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5