Ook IN 202I NIEUWSFLASH n© WE ZIJN ER NATUUR LUK Kr In en rond clubhuis de Bolder vinden veel activiteiten plaats. Katern kerstdiners inspireert Heiloo “Wat een bizar jaar hebben we afgesloten natuurlijkheiloo.nl 7 LEES NEEP OP DE WEBSITE Jayden: “Nog even volhouden” UITKIJKPOST 27 JANUARI 2021 99 Scouting Victorie houdt het hoofd boven water. Foto: aangeleverd Tekst: Margreeth Anema p i Ook in 2021 is er gelegenheid een bijdrage uit het Corona Herstelfonds aan te vragen. Vernieuwde en vereenvoudigde voorwaarden staan binnenkort op www.natuurlijkheiloo.nl Werkt uw vereniging, club of groep aan een creatieve opstartactiviteit en kunt u daarbij wel wat pers gebruiken? Laat het weten via info@heiloo.nl, dan helpen wij u graag. Zo opent Dolf Balkema, voorzit ter van het Team Herstelfonds, zijn epiloog na de eerste ronde van zijn team in 2020. Op deze plaats een samenvatting van zijn betoog. Het volledige artikel kunt u inzien op www.natuurlijk- heiloo.nl De sector Cultuur heeft een enorme dreun gekregen. Het ‘passief’ uitgaan naar het thea ter is inmiddels geheel ónmo gelijk gemaakt. Aan de ‘actieve’ kant, het uitoefenen van muziek, dans en toneel, kwamen vrijwel alle verenigingen in de proble- In de sector Welzijn werd er niet om financiële steun gevraagd aan het Tearn. Dat was wel een beetje teleurstellend omdat met name hun doelgroepen, de zwaksten van onze samenleving, erg Leden onder het corona-juk. Wij hadden daarom gerekend op extra activiteiten die aanvul lende financiering nodig zouden hebben. Dat was anders in de sector Sport. Daar droogden onmiddel lijk alle inkomsten op. Gelukkig kon de gemeente direct soelaas bieden door de clubs zes maan den huur kwijt te schelden. Dit gaf rust en tijd om na te denken over de herstart van initiatieven. We zullen kijken wat we dit jaar voor hen kunnen doen. Kinderburgemeester Jayden de Vries heeft een boodschap aan alle kinderen die op het moment niet naar school kunnen en dus thuis ‘naar school gaan’. Jayden: “Voordat we het weten zitten we weer met z’n allen in de klas. Blijf doorzetten, het komt allemaal weer goed!” Foto: Sanne Kaandorp-Klaver men. Al snel bleken oefenruim tes te klein om op 1,5 meter afstand te oefenen en zonder theater konden geen uitvoerin gen worden gegeven. Maar snel begonnen clubs interessante ideeën rond oefenen en optre dens te ontwikkelen. Die 1,5 meter-ideeën proberen we dit jaar verder uit te werken. In 2020 hebben we gemerkt dat het best Lastig was voor vereni gingen en clubs om goed onder bouwde aanvragen in te dienen bij het Herstelfonds. Zoals het zich Laat aanzien, heeft de gemeenteraad besloten dit jaar wederom gelden beschikbaar te stellen voor het herstel van Heiloo ’na corona’. We gaan ervoor zorgen dat de voorwaar den kristalhelder zijn en we zul len clubs actief helpen om acti viteiten te ontwikkelen en hun eigen organisatie te verstevigen. Ook dat zien wij als onze taak. Onze campagne heet niet voor niets “We zijn ervoor elkaar”. In december hebben wij, middels een katern in de Uitkijkpost, de horeca ondersteund, omdat we graag de mogelijkheden die zij boden om eten te Laten thuis bezorgen, wilden stimuleren. Daar is door de inwoners van Heiloo enorm goed gebruik van gemaakt. bepaalde weekends wordt ook gericht zeilles gegeven, zodat de verkenners hun CWO zeil- diploma’s kunnen halen. De jongere groep welpen zeilt niet elke week maar doet veel acti viteiten in en rond clubhuis de Bolder in het Heilooërbos. Door vaardigheden aan te Leren zoals bijvoorbeeld knopen leggen en spoorzoeken kunnen ze insignes behalen. Als je naar de volgende groep overgaat wordt dit ‘over vliegen’ genoemd, wat met een feestelijk evenement gebeurt waarbij rond de Bolder een par cours wordt afgelegd. ‘s Winters onderhouden de verkenners de boten, volgen ze theorieles over zeilen en gaan ze het bos in. Hier beoefenen ze scoutingtechnieken, zoals wan deltochten lopen met kaart en kompas, een kampvuur bouwen en nog veel meer Leuke activi teiten.” Aankomend najaar bestaat Scouting Victorie 75 jaar. Als de situatie het toelaat, wordt dat gevierd. De ‘Vrienden van Scouting Victorie’ worden daar bij uiteraard niet vergeten. ”U wordt van harte uitgenodigd om Gemeente Heiloo besloot door middel van het Herstelfonds de horecaondernemers hierin te ondersteunen. Zij plaatsten begin december een katern in de Uitkijkpost met een overzicht van de kerstdiners van alle res taurants in Heiloo. Een smakelijk, feestelijk en inspirerend over- HEILOO - Kerstmis werd anders gevierd dan andere jaren door de coronamaatregelen. De horeca was noodgedwongen gesloten maar onze creatieve Heilooër horecaondernemers lieten zich hierdoor niet uit het veld slaan. De af haal kerstdiners werden met zorg samengesteld en zo kon Heiloo toch nog genieten van een heerlijk kerstdiner aan huis. Sommige Heilooërs besloten aan hun kerst een exotisch tint je te geven door te bestellen bij restaurant Deurali of een Italiaans tintje door te bestellen bij restaurant II Corso. Het was geen kerst als alle andere, maar Kostelijk, royaal en een tikkeltje anders "Kostelijk gegeten”, aldus een van de inwoners, die genoot van een botermalse zee- tong van Plaza Cinco aan het Stationsplein. De luxe gourmet- schotel van restaurant Spijkers Heiloo viel ook erg in de smaak: "Een royale schotel met malse hertenbiefstuk en heerlijke gamba’s. Er zaten zelfs roerbak- groenten en broodjes bij”, aldus een andere inwoner die hier met zijn gezin de avond mee vulde. zicht dat het inwoners makke lijker maakte om een keuze te maken. Lekker was het wel volgens onze fijnproevers. Aan de slogan: ‘We doen het met en voor elkaar’ werd goed gehoor gegeven en onze horeca werd massaal gesteund tijdens de feestda gen. De kerstdiners van enkele restaurants, zoals Brasserie In ’t Groen en restaurant Tumi waren binnen no-time uitverkocht. Dankwoord De horecagelegenheden zijn ontzettend blij met de steun van de inwoners van Heiloo en bedanken ze daarvoor. Toch benadrukken ze ook dat ze nog steeds hopen dat mensen blij ven bestellen of afhalen. Dat is namelijk hard nodig. Niet alleen in het weekend maar ook door deweeks. Laten we dus blijven bestellen of afhalen. Sleep onze horecaondernemers de corona crisis door! clubhuis te kunnen behouden komen vooral vanuit de verhuur van het clubhuis de Bolder. Deze is te huur voor jeugdgroepen, klassenavond, schoolkamp etc. Voor meer informatie www.scoutingvictorie.nl “Waterscoutinggroep Victorie wordt gesteund door de gemeente vanuit het Herstelfonds. We kunnen een boot repareren en deze hopelijk deze zomer weer gebruiken op het ALkmaardermeer, geweldig toch!” GEMEENTE HEILC^D HEILOO VOOR ELKAAR Lid te worden van onze vrienden club via vrienden@scoutingvic- torie.nl, om ons daarmee vooral financieelte steunen. Maar vrijwilligers kunnen we ook goed gebruiken”, aldus Dorothée. Inkomsten om de boten en het Aan het woord is Dorothée Stam, bestuurslid van Victorie. Zij gaat enthousiast verder: “'s Zomers zijn de verkenners iedere zaterdag te vinden bij Scoutingcentrum de Stierop. Hier zeilen ze met de lelievlet- ten en varen met de sleep boot, de Ms. Klapband. Tijdens

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7