APK Service Heiloo COLUMN bedrijf belicht Wendy wisselt Heiloo in voor West-Vlaanderen 5 Een droomwens komt uit Belangrijke informatie over uw voertuig in coronatijd Kabouters Wendy blogt over haar avontuur op de Facebookpagina Wendy’s ver halen boom. UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 2021 Foto: Bart Burkels Tekst: Margreeth Anema Tekst: Margreeth Anema Het servicelevel van APK Service Heiloo ligt hoog: zij geven u graag vrij blijvend advies over het onderhoud van uw auto, ze hebben een haal- en brengservice, leenauto’s en leenfietsen. Kortom, eigenaar Chiel Keet en zijn vrouw Anoukh Stins denken graag met u mee. Het viel Anoukh op dat bestuurders er niet op worden gewezen dat er veel kan misgaan met je auto als je ineens zo weinig kilometers rijdt. “De accu gaat plat, vocht en vervuiling daalt neer in de olie of koekt aan en de airco staat stil, dit brengt bacteriën en vieze luchtjes met zich mee”, zo legt Anoukh uit. U heeft vast weleens die geur van ‘natte hond’ geroken als u voor de eerste keer in de zomer uw airco aanzet. Dit betekent dat uw airco- systeem toe is aan een servicebeurt of reiniging. Anoukh benadrukt dat mensen altijd mogen bellen voor een deskundig én vrijblijvend advies. Dat is waar de vakmannen van APK Service Heiloo voor staan: no-nonsense, betaalbaar, persoonlijk en met een uitstekend service niveau. Al sinds 2013 staat APK Service Heiloo voor u klaar voor onder houdswerkzaamheden en reparaties aan uw auto of camper. Naast de werkplaats is er een aparte wassalon waar de medewerkers van APK Service Heiloo uw voertuig een metamorfose kunnen geven, zowel van binnen als van buiten. U kunt uw banden laten wisselen bij APK Service Heiloo en ze slaan die zelfs voor u op. APK Service Heiloo werkt met transparante tarieven en staat midden in de gemeenschap van Heiloo en omstreken. Winterse tips Tip 1: Je auto wassen tijdens winterse dagen lijkt soms een nutteloze actie, toch kan een wasbeurt tussendoor zeker geen kwaad. Onderschat namelijk niet wat pekel met je lak kan doen. Tip 2: Ondanks het feit dat je niet naar je werk hoeft adviseert APK Service Heiloo om af en toe een langer stuk te gaan rijden zodat de auto goed op temperatuur kan komen. Aanbiedingen Als aanvulling op haar gratis tips én om inwoners van Heiloo te ondersteu nen in deze moeilijke tijd heeft APK Service Heiloo de volgende aanbiedin gen tot eind maart: De APK is vanaf heden niet alleen bij groot onderhoud, maar ook bij klein onderhoud helemaal gratis. Een aircoreiniging kost slechts 45 in plaats van 65 en bij een beurt krijgt u een uitgebreide airco service met 50% korting. Meedenken in coronatijd Door de coronamaatregelen werken veel mensen thuis en de auto wordt stukken minder, zelfs bijna niet gebruikt. Mensen worden door het RDW gewezen op het verlopen van de APK, die zij vervolgens braaf laten ver zorgen maar verder wordt er weinig gereden en logischerwijs weinig aan onderhoud gedaan. Ook in tijden van corona denkt APK Service Heiloo met u mee: “Wij besef fen dat veel mensen er financieel op achteruit gaan in deze moeilijke tijd en daarom hebben wij een aantal mooie aanbiedingen”, aldus Anoukh. Maar eerst geeft zij een aantal belangrijke tips: Tip 3: Laat altijd je airco aan, ook al is het op standje 1. Als de airco lang stilstaat heeft u kans op bacteriën die de auto in worden geblazen of op nare luchtjes. Tip 4: Zorg dat je banden op spanning zijn, dat rijdt namelijk veiliger, maar ook zuiniger. Een roerige tien jaar Tien jaar geleden leerde Wendy Heilooër Patrick kennen. Wendy komt oorspronkelijk uit ’t Veld en had volgens eigen zeggen daarvoor nog nooit van Heiloo gehoord. Het was Koninginnedag 2010 toen het stel elkaar tegen het lijf liep en sindsdien hebben zij elkaar niet meer losgelaten. Het gezin werd ver rijkt met vier mooie kinderen. De kleine Loeka werd twee maanden te vroeg geboren en dit resulteerde in veel ziekenhuisopnames; vorig jaar lag het arme ventje zes keer in het ziekenhuis. Tijd is een vreemd concept. Het lijkt nog zo kort geleden en aan de andere kant alweer enorm lang dat ik zelf, bij misschien wel dezelfde boom, stukjes brood en veertjes offerde aan de kabouter. Mijn moe der had er dan namelijk net een rood mutsje gezien, zei ze. Klaarmaken voor het avontuur Thuis in Heiloo wordt de op sta pel staande verhuizing ook goed geregeld door organisatiewonder Wendy. Er hangt geen schilderij meer aan de muur, alles wat niet meer nodig is heeft ze weggegooid of verkocht, kamer voor kamer wordt ingepakt. Ze heeft alles uitge plozen over verzekeringen, zorg en andere praktische zaken in België 36 jaar geleden struinde ik door precies hetzelfde bos en toch was het compleet anders. Het leek een wirwar van paadjes, oneindig groot en onmetelijk ver. Al kwamen we altijd wel uit bij de Kattenberg. En het grote grasveld waar toen nog de trimtoestellen stonden. Vaak liepen we bij de Stetlaan langs de boerderij. Mijn moeder en ik spraken af om er samen te gaan wonen. Ik in de boer derij en zij in het bijgebouw. Eenmaal thuis aan de warme thee krijg ik een appje van mijn moeder die ons in de verte had zien lopen. Ik woon niet in de boerderij en zij niet naast me maar zo komen we elkaar toch weer tegen in het bos. Ik stuur haar een kaboutertje terug. want ze benadrukt dat het belang rijk is om alles van tevoren goed te regelen, zeker met vier kinderen. Ondanks de zorgen om Loeka zet ten Patrick en Wendy hun droom voort, misschien is het najagen van deze droom wel een goede manier om met de zorgen om te kunnen gaan. “Onze kinderen houden ook van ruimte en in Nederland kost ruimte veel geld. In België is die ruimte er wel, voor weinig”, glim- In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Het gezin bestaat uit vader Patrick, moeder Wendy, Joëll (8), Zoë (7), Joena (3) en de kleine Loeka die in april één jaar wordt. Het moment was daar omdat Joëll al acht jaar is, de zevenjarige Zoë binnenkort van school moet wis selen en omdat Joena in mei vier jaar wordt en dan pas naar de basis school gaat. lacht Wendy. Ze zijn dan ook druk bezig met het bezichtigen van woningen. Wat rest is het vinden van een mooie woning waar zij straks ook nog eens twee nieuwe familiele den zullen verwelkomen: twee shetlandpony’s. Zij komen gezel lig in de tuin wonen samen met het paard van Wendy. Vanzelfsprekend zullen ook haar drie katten en het konijn meeverhuizen. De te betrek ken woning wordt overigens een tussenwoning. “We geven onszelf minimaal een jaar om te kijken of we in België kunnen aarden; mocht dit niet lukken dan komen we weer terug naar Nederland”, glimlacht Wendy. HEILOO - Het was nog even spannend: zou het België wor den of Australië? De 28-jarige Wendy Bisselink-Klijn koos ervoor om met haar gezin te emigreren naar België. Dit was een kleine pleister op de wond van de achterblijvende familie voor wie de geplande emigratie toch moeilijk blijft. De kinderen kijken zelf ook uit naar de emigratie. “We hebben ze er goed van bewust gemaakt dat het slechts drie uur rijden is naar België en we willen zeker één keer in de twee maanden even terug naar Nederland. De zomer, die wij normaal gesproken in België spen deerden, zullen we nu in Nederland doorbrengen”, zo legt Wendy uit. “We wilden al heel lang emigre ren. Ik wilde naar Australië maar mijn man wilde liever naar België waar een deel van zijn familie woont. Dit was het moment”, vertelt Wendy terwijl ze een van haar vier kinderen op schoot trekt. Het gezin woont nu nog op het Melco-terrein maar zal voor de zomer Heiloo inwisselen voor West-Vlaanderen. “Mam, woont hier een kabouter?” vraagt mijn jongste zoon en knielt met zijn net schone broek in de modder voor een boom. Hij tuurt in een holletje, steekt zijn hand erin en meent wat te voelen. Ik kijk met een kennersblik en knik beamend. “Ja, inderdaad. Goed gezien. Hier, leg er maar wat mos bij want het is best koud.” Mijn zoontje knikt driftig en propt een hand mos het holletje in. “Alsjeblieft kabouters!” roept hij en staat op, op zoek naar de volgende bijzondere ontdekking in het bos. “Mam, gaan we?” vraagt mijn zoon tje. Hij ziet er verkleumd uit en ik schrik op uit mijn gedachten. We gaan op huis aan en zeggen onder weg de alpaca nog even goedendag, zoals ik vroeger daar de geiten begroette. Het is een stukje van niks, maar aan mijn zoontje te horen lijkt de weg naar ons huis eindeloos. De Hoefsmid 26, 1851 PZ Heiloo, 072 - 7370199 www.apkserviceheiloo.nl info@apkserviceheiloo.nl Wendy met haar vier kinderen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5