10 HEILOO TREFPUNT HEILOO WELZIJN DICHTBIJ TREFPUNT stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Uiteraard kunt u deze tablet ook gebruiken voor internet, spelletjes, foto's maken etc. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar dus geef u snel op! 1500 SENIOREN IN HEILOO WONEN ZELFSTANDIG MET HULP VAN HET TREFPUNT 55-plus? Kom nu in actie! Meer over een levensloopbestendige woning in 6 stappen, kunt u lezen op bijvoorbeeld de website van Langer Thuis in Huis (https://langerthuisin- huis.nl/levensloopbestendige-woning). U kunt ook de situatie en toekomst van uw huidige woning bekijken via de Huistest op www.mijnhuisop- maat.nl dat alle verbeterpunten van uw woning op een rijtje zet. U kunt rondneuzen welke handige produc ten u thuis kunt toepassen. Genoeg inspiratie tips dus om meteen aan de slag te kunnen gaan! Vindt u het lastig om de huistest in te vullen, dan kunt u dit ook samen met een vrijwilliger van het Trefpunt invullen en gelijk de adviezen doorspreken. Weet u nog niet goed of u wilt blijven wonen in uw huidige woning of weet u niet wat de mogelijkheden zijn in Heiloo? Neem dan contact op met Karin van Kersbergen. “Verhuizen? Ik moet er niet aan denken!” Een ruime meerderheid van de zelfstandig wonende 55-plussers denkt dat hun woning op dit moment geschikt is om in te blijven wonen bij gezondheids- of ouderdomsklachten. Mocht de woning in de toekomst (toch) niet geschikt blijken, dan willen de meeste mensen de woning liever aanpassen dan verhuizen. U verdiepen in de vele mogelijkheden en uw woning aanpassen of een verhuizing overwegen wanneer u fit bent, betekent dan ook direct genieten en later profiteren van extra comfort en veiligheid. Dat geeft in de praktijk veel rust. Abonnee worden? Lidmaatschap van Trefpunt Diensten bedraagt 34,80 per jaar. Huurt u van Kennemer Wonen, dan krijgt u 10,00 korting. Voor sommige diensten krijgen de vrijwilligers een vergoeding. Informeer hiervoor bij het Trefpunt. Tuinonderhoud Het kan heerlijk zijn om lekker actief buiten in de weer te zijn in uw tuin, maar als het lijf niet helemaal meer wil, kan de tuin ook een hindernis worden. Er zijn enthousiaste tuinvrijwilligers die tegen een kleine vergoeding helpen om uw tuin weer op orde te maken. Voor de echt grotere en zwaardere klussen of als u een echte vakman wenst, hebben wij goede contacten met een ervaren en betrouwbare hovenier. Kleine klussen in en om huis Een enthousiast team van vrijwilligers helpt u graag bij diverse klusjes in en om uw woning. Zij zetten hun ervaring en deskundigheid in om u behulpzaam te zijn. Zij doen klusjes waar u moeite mee heeft of die u niet meer zelf kunt. Bijvoorbeeld: - TV/radio installeren - Sanitaire klusjes - Defecte stekker repareren - Klein timmerwerk of ophangen lamp/schilderij - Centrale verwarming bijvullen - Kleine naaiklusjes Een klusje mag maximaal één tot anderhalf uur duren. U betaalt 3,00 per klusje. Uw administratie op orde Wie best wat hulp zou willen hebben om de administratie (weer) op orde te brengen, kan op een van onze deskundige vrijwilligers een beroep doen. U kunt bijvoorbeeld hulp krijgen bij: doornemen van post, ordenen administratie, invullen formulieren, regelen bankzaken etc. Alle vrijwilligers beschikken over een bewijs van goed gedrag en zijn bereid u op een rustige en gestructureerde manier te helpen. Zij komen kor tere of langere tijd op afgesproken momenten bij u thuis. Hulp bij uw belastingaangifte Voor uw jaarlijkse belastingaangifte kunt u een beroep doen op onze deskundige en betrouwbare vrijwilligers. Ook geven zij advies over aftrekposten en huur- en zorgtoeslag. Deze dienst geldt alleen voor eenvou dige aangiftes. De (onkosten) vergoeding voor vrijwilligers bedraagt 15,00. Ondersteuning bij uw computervragen Als u problemen heeft met uw computer of tablet of als u graag computer/tabletbegeleiding aan huis wilt krijgen dan kunnen onze computervrijwilligers u ondersteu nen. Dit kan eenmalig of vaker zijn, u kunt bij ons informeren naar de mogelijkheden. Video bellen met een SIM Tablet Ontdek de mogelijkheden van een SIM tablet! In deze Corona tijd is het gebruik van digitale hulpmiddelen nog belangrijker geworden. Om in contact te blijven met uw familie en kennissen is videobellen (ook wel beeldbellen of Facetimen genoemd) een hele leuke en veilige mogelijk heid. Ook contact met uw huisarts of specialist behoort tot de mogelijkhe den. Als u nog geen tablet of laptop heeft kunt u deze een maand op proef gebruiken met ondersteuning van een vrijwilliger tegen een kleine vergoeding. Vervoer op maat Wie voor het onderhouden van zijn sociale contacten of andere bezoeken geen gebruik kan maken van het openbaar vervoer, kan een beroep doen op een van de chauffeurs van het Trefpunt Vervoer. Zij vervoeren u tegen een redelijke vergoeding met hun eigen personenauto van uw huis naar waar u zijn moet en terug. Boodschappen aan huis Als u kortere of langere tijd niet meer in de gelegenheid bent om zelf uw boodschappen te halen, kunt u een beroep doen op onze boodschap- penvrijwilligers. De boodschappen worden wekelijks, in principe met de fiets, gehaald. Maaltijden thuisbezorgd Goed en lekker eten is belangrijk. Maar boodschappen doen en koken lukt misschien niet altijd meer. Een goed alternatief voor zelf koken zijn de vriesverse maaltijden die u bij ons kunt bestellen en thuis worden bezorgd. U bepaalt zelf per week of u een bestelling doorgeeft, u zit nergens aan vast. De maaltijden zijn ook handig om achter de hand te houden voor als het slecht weer is. Wij bieden u een keuze uit meer dan 100 heerlijke vriesverse gerechten. Alle hoofdmaaltijden zijn 6,30 per stuk. Abonnees van Trefpunt Diensten krijgen korting en betalen 5,75 per stuk. ABRAHAM DU BOIS-HOF 2 HEILOO, 072-5331297 www.trefpuntheiloo.nl INFO@TREFPUNTHEILOO.NL TelefoonCirkel Elke ochtend een belletje, geeft een veilig gevoel en is gezellig Een groep mensen bellen elkaar iedere (werk dag) even om te horen of alles goed is. Het Trefpunt start rond 9 uur met het bellen van de eerste deelnemer. Daarna bellen de deelnemers elkaar in een vaste volgorde. Als er bij iemand niet wordt opgenomen dan gaan we na wat er aan de hand is. UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2021 Wat doe je als je kinderen een drukke baan hebben, iets verder weg wonen en je ze misschien niet tot last wilt zijn? Dan word je abonnee van Trefpunt Diensten. Daar kun je met elke vraag terecht. Ook zijn er inwoners zonder kinderen of familie in de buurt die regelmatig een beroep doen op de vrijwilligers van het Trefpunt. Fijn dat er altijd mensen zijn die anderen willen helpen. Als abonnee kunt u altijd gebruik maken van betrouwbare en deskundige vrijwilligers voor praktische hulp en ondersteuning. Is de vraag complex of is er niet direct een antwoord dan staan de medewerkers van het Trefpunt voor u klaar om mee te denken. Zij kennen de weg en hebben een breed netwerk binnen Heiloo. Ook als u niet direct hulp nodig heeft kunt u abonnee worden. Zo weet u waar u terechtkunt als de situatie verandert en helpt u het Trefpunt om deze ondersteuning aan te kunnen blijven bieden. WELZIJN DICHTBIJ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 10