Kindcentrum Willibrord: Bobbie voorleeskampioen van Heiloo 2021 nu ook voor peuters De Duif bedankt mama-juf en papa-meester! 11 I T» 11 Spelen en ontwikkelen en soepeltjes naar groep 1 Nadat vorige week zondagavond code oranje van kracht werd, heeft het team van De Duif overlegd met het bestuur van Tabijn. Rond 20.00 uur viel de beslissing om de school vanuit veiligheidsoogpunt op maan dag 8 februari gesloten te houden en het onderwijs op afstand nog een dag te verlengen. Leerlingen en ouders schakelden die maandag weer soepel over op online onder wijs en genoten van de sneeuwchal- lenge. Snerttraktatie voor de buren Li UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2021 De peuters knutselden een ijsbeer tijdens hun eerste ochtend op de peuterspeelzaal. Aangeleverde foto onderzoek uitgegaan. Waar hangt je jas? Waar gaan we in de kring? Waar staat de zandtafel? Genoeg nieuws te zien! HEILOO - Op de eerste school dag na zeven weken schoolslui- ting gingen de leerlingen van kindcentrum De Duif naar huis met een mooie bos tulpen. Dat was het bedankje van het team voor de inzet van ouders tijdens het thuisonderwijs van de afge lopen weken. Op 9 februari ging kindcentrum De Duif eindelijk open. Hele slierten met kinderen op sleetjes versche nen aan de rand van het gezellig versierde plein. De kinderen gaan zoveel mogelijk door hun eigen ingang het gebouw in en de groepen blijven zo veel mogelijk van elkaar gescheiden. De eerste lessen ston den in het teken van sociale vaar digheden tijdens de startweek van de Kanjertraining, om snel te zorgen voor een gezellige en veilige groep. Ook werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de ‘masked voorlezer’, een wedstrijd waarbij alle teamleden onherkenbaar een stuk van een verhaal voorlazen. De leerlingen hebben de voorlezers ont- uit het boek ‘Lotte en Roos, de meis jes tegen de jongens’. “Zij heeft veel plezier in voorlezen, dat is overdui delijk”, aldus Jeanette Braam. Op de valreep Maartje van de Benedictusschool stuurde haar video op de valreep in omdat ze de week ervoor ziek was. Fier rechtopstaand las zij voor uit ‘Het dagboek van een muts’. In dit boek staan veel Engelse afkortingen maar voor Maartje was dit geen pro bleem. Ze deed het ontzettend goed. Huub, de enige jongen, las voor uit ‘De geheime test’. Als afsluiting pro mootte hij het boek: “Als je meer over mijn boek wilt weten dan moet je het zelf lezen”, aldus de zelfver- maskerd. De winnaars kregen een mooi boekenpakket uitgereikt. En alsof dat nog niet genoeg was kregen de kinderen een lekker stuk fruit aangeboden door de firma Liefting in samenwerking met de Leerlingen van De Duif met een vrolijke bos tulpen voor hun ouders, als bedankje voor de inzet en begeleiding tijdens de schoolsluiting. Aangeleverde foto zekerde voorleeskampioen van de Meander. horeca van Heiloo. In alle groepen stonden mooie bossen rode en gele tulpen klaar voor de ouders, om hen te bedanken voor hun inzet en begeleiding bij het thuisonderwijs. Leerlingen, teamleden en ouders hebben prima samengewerkt! De hilarische kat van Livia Als laatste was het de beurt aan Livia van basisschool Elckerlyc. Heel ontspannen las zij voor in haar onesie op de bank. “Duidelijk en met een goede intonatie”, aldus jurylid Margreeth. Tot grote hila riteit van de jury blijkt Livia’s kat de voorleeswedstrijden ook inte ressant te vinden. Hij duikt vol en nieuwsgierig het beeld in en Livia is even niet te zien. Gelukkig is ze wel te horen want net als alle andere voorleeskampioenen deed zij het ontzettend goed. Tekst: Margreeth Anema Op het schoolplein stond een groepje peuters al klaar. Binnen eerst de wantjes en laarzen uit, om vervolgens met de juf de peu- terruimte te gaan verkennen. Natuurlijk moest alles direct beke ken worden! Samen is de groep op In de kring is de dag gestart. Daarbij was er genoeg te bespreken, de sneeuw zorgt voor mooie verha len. Samen een liedje zingen en een ijsbeer knutselen en de ochtend vloog voorbij! Gelukkig komen de kinderen snel nog een keer! Plezier in voorlezen Tijdens de jurering beet de video van Feline van basisschool De Duif het spits af. Zij las voor uit ‘De Reuzenperzik’ van Roald Dahl. Ondanks de achtergrondgeluiden op de video bleef Feline onverstoor baar doorlezen. De jury was hier erg over te spreken. Daarna was Nine van basisschool De Springschans aan de beurt. De emotie in de pas sage uit het boek ‘Pol en de kans van zijn leven’ bracht zij heel goed over. “Heel knap gedaan”, aldus jurylid Margreeth. Vervolgens las Saartje van de Radboudschool voor HEILOO - Na lang wachten was het zover. De scholen mochten weer open! Op de Willibrord was dit extra feestelijk, naast de school mocht ook onze eigen peuterspeelzaal starten. Het winterse weer maakte de start extra bijzonder! Anders dan normaal Waar de voorleeskampioenen normaal voorlezen in bibliotheek Heiloo met hun ouders, opa’s, oma’s, broers, zusjes en klasgeno ten als publiek, werden zij nu uit genodigd een video van zichzelf te maken. De jury, bestaande uit voor zitster Hanny Kaan, Jeanette Braam, directeur van de bibliotheek en Margreeth Anema, razende repor ter van de Uitkijkpost, beoordeel den de inzendingen en de volgende dag werd Bobbie verrast op school. Emma Taylor, de voorleeskampi- oene van 2020, kwam de bokaal per soonlijk overhandigen. Voor meer informatie kijk op www.willibrord-school.nl of bel 072 - 5320503. HEILOO - Bobbie Kleverlaan van de Willibrordschool is de nieuwe voorleeskampioen van Heiloo. Ze koos ervoor om een passage uit het boek ‘De Heksen’ van Roald Dahl voor te lezen. De jury werd op een pret tige wijze meegevoerd in het verhaal. “Fijn om naar te luis teren”, aldus Hanny Kaan, voor zitster van de driekoppige jury. Emma reikt de bokaal uit aan winnares Bobbie onder toezicht van Hanny Kaan, voorzitster van de jury. Aangeleverde foto HEILOO - René Walraven trakteerde zijn buren in de bosvilla aan het Wethouder Tomsonbos op heerlijke zelfgemaakte snert. “Met zijn coronakapsel onder zijn ijsmuts kwam René langs bij zijn buren met een enorme pan snert. Het was smullen”, aldus buurvrouw Corrie de Moel. Wat een leuke actie van René, die hiermee de uitdrukking ‘Beter een goede buur dan een verre vriend’ weer bevestigt. Aangeleverde foto I !Jh s w

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 11