Binnen het coalitieakkoord is ruimte voor iedereen Verkeerspanel Vrijwilligersorganisatie Heiloo 2021 Hoe word je burgemeester? l Ml i 13 4 Schaatspret op de Paulusschool lil I Ir 7 Mooie prestaties van Triasatleten kijk voor het laatste nieuws op onze website uitkijkpost.nl UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2021 Tekst: Dirk Kaan HEILOO Ti Op maandag 25 januari heeft de commissaris van de Koning de vacature voor burgemeester van Heiloo opengesteld. Tot 15 februari konden geïnteresseerden sollicite ren. In principe mag iedereen sol liciteren naar de functie van burge meester, maar de ambtsketen past toch echt niet iedereen. Het maakt uit van welke partij je bent, waar je wilt wonen en zelfs - nog steeds - of je man of vrouw bent. De sollicita tieprocedure duurt ongeveer vier maanden. Een burgemeester wordt benoemd voor een periode van zes jaar en is verplicht om ook in de plaats te wonen waar hij is aange steld. Na iedere periode van zes jaar kan een burgemeester herbenoemd worden. Door de coronabeperkingen kan de D66 Heiloo-fractie de bijbeho rende valentijnstaart nog niet uit reiken, maar dat gebeurt zodra het weer kan. Hoe solliciteert de kandidaat? Hij of zij stuurt een brief naar de pro vincie, gericht aan Zijne Majesteit de Koning. Een leuke pasfoto kan geen kwaad maar vooral bestuur lijke ervaring komt van pas. Zonder ervaring als wethouder, nu of in het verleden, ben je kansloos om een gemeenteraad te overtuigen dat je de beste kandidaat bent voor het burgemeesterschap. De commissaris van de Koning maakt vaak een eerste selectie en stuurt de sollicitatiebrieven die het best passen bij de profielschets naar de vertrouwenscommissie van de gemeenteraad. Deze commissie maakt een keuze en nodigt de sol licitanten uit voor een gesprek. De twee kandidaten die het beste bij de profielschets passen worden op 25 mei voorgedragen aan de gemeen teraad, waarna uiteindelijk een kan didaat zal worden gekozen. De com missaris van de Koning draagt deze kandidaat voor aan de koning en de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (de Kroon). De koning benoemt de nieuwe burgemeester en plaatst zijn hand tekening. Naar verwachting vindt de daadwerkelijke beëdiging dan plaats op 8 juli. De eerste grote klap is al gege ven, met het akkoord op de finan ciën voor de afslag A9. Maar wat betekenen deze twaalf paragra fen inhoudelijk nog meer voor de inwoners van Heiloo? Kortom, wat merkt de Heilooër van deze stabiele coalitie? Zo heeft Timme Koster het afge lopen weekend bij Omnisport in Apeldoorn een hele goede tijd gelopen op de 60 meter horden. Met een tijd van 7,86 seconden was dit de derde tijd ooit in zijn leeftijdsklasse en de tweede tijd van de wereld als junior in dit coronajaar. Een geweldige presta tie van Timme, die volgende week bij het NK senioren aan de start staat. Lisanne de Witte heeft in het Franse Metz de limiet gelopen voor de EK indoor 400 meter (52,81 seconden). Dit was weer de eerste wedstrijd sinds lange tijd voor de nummer drie van Europa. Aankomend weekend staat voor Lisanne het NK op de planning. Jamile Samuel heeft afgelopen weken veel 60 meterwedstrijden gelopen, in Karlsruhe, Düsseldorf, Ostrava, Metz en Lievin. Ook Jamile heeft de limiet voor het EK gelopen en ze won de 60 meter in 7.27 secon den in Ostrava. Laura de Witte opende haar 400 meter indoorsei- zoen in Wenen. De tijd van 54.50 seconden was prima voor haar eerste race. HEILOO - Terwijl half Nederland aan het schaatsen, sleeën of sneeuwwandelen was, werden er elders mooie indoor atleti sche prestaties geleverd! Ook de Triasatleten lieten mooie dingen zien. Heiloo fietsdorp Ongehinderd van a naar b, dat moet voor fietsers mogelijk worden. Bij alle plannen voor de ruimtelijke ontwikkeling worden het gemak en de veiligheid van fietsers en voet gangers vooropgesteld. Een aantal belangrijke aspecten hierbij zijn aantrekkelijkheid, directheid, fijn mazigheid en comfort (van fietsen stallingen). Bij het station worden onder andere de autoparkeerplaat- sen omgezet naar fietsparkeerplaat sen en er wordt ingezet op het nale ven van de maximale snelheid van 30 kilometer per uur op wegen als de Kerkelaan, Zevenhuizerlaan en Stationsweg. Iedereen doet mee Inzetten op eenzaamheid, profes sionele ondersteuning van mantel- zorgers, een nog op te richten jon- gerenraad, sport- en chillplekken voor jongeren, een Sociaal Team dat zichtbaar is in de wijk en vol doende stage- en meewerkplekken; in het nieuwe akkoord is plaats voor iedereen. Ook onderwijs, sport en cultuur staan op de agenda. De coa litie gaat aan de slag met de wens van schoolbesturen en kinderop vangorganisaties om tot een samen hangend aanbod van onderwijs, opvang en ontwikkeling te komen. Belangrijk vindt men het behoud van voorzieningen als de muziek school, het zwembad, het theater en de bibliotheek. En verenigin gen en clubs moeten in Heiloo een betaalbare plek hebben voor hun activiteiten. HEILOO - De leerlingen van groep 3 tot en met groep 8 van de Paulusschool hadden vrijdag wel een hele leuke dag! Om beurten mochten de groepen op het ijs naast de school. Er werd enorm genoten van het schaatsen en spelen op het ijs! Voor veel kin deren was het hun eerste schaatservaring, prachtig en uniek om mee te maken! Foto: Susan Groot I Op woensdag 20 januari heeft de gemeente raad in het bijzijn van Arthur van Dijk, commissaris van de Koning in Noord-Holland, een profielschets vastgesteld voor de vacature van burgemeester in Heiloo. De planning is dat de nieuwe burgemeester op 8 juli wordt beëdigd. Maar wat gaat daaraan vooraf? Hoe word je burgemeester en waaraan moet de kandidaat voldoen? “Wat een leuke blijk van waar dering!” zegt Marjon Zandvliet, “Het Verkeerspanel Heiloo (de voormalige Verkeersdenktank) is een groep van zo’n 16 betrokken inwoners. Als vertegenwoordigers van verschillende straten, onder nemers en winkeliers adviseren zij de gemeente over oplossingen voor de verkeersproblematiek in Heiloo. Het Verkeerspanel is een voorbeeld van succesvolle bewonersparticipa tie!” die sinds 2016 actief is in het Verkeerspanel. “We geven adviezen over verkeersmaatregelen en herin richtingen van straten, waarbij de veiligheid van fietsers en voetgan gers centraal staat, het terugdringen van verkeershinder, een goede ver keersafwikkeling en de bereikbaar heid van het station, winkelcentra, scholen en cultuur- en sportvoor- zieningen. Doel is om dit zo goed mogelijk voor elkaar te krijgen. Ons uitgangspunt is ‘samen sterk’ door met elkaar, de gemeente en de Fietsersbond in gesprek te blijven en oog te hebben voor verschillen de belangen. Wij hopen dat ‘Heiloo Fietsdorp’ de komende jaren nog meer gestalte gaat krijgen, omdat we iedereen een veilige en prettige leefomgeving toewensen.” De burger is aan zet. Een nieuwe werkwijze moet zorgen voor meer interactie met de inwoners, die via dialoogtafels met een voorstel, idee of probleem met fracties in gesprek kunnen gaan. De mogelijkheid komt er om middels informatiemarkten met de raadsleden en ambtenaren de dialoog aan te gaan over voor stellen die in de commissies aan de orde zijn. De online toeganke lijkheid van raadsvergaderingen wordt verhoogd door beter beeld en geluid. HEILOO - Een coalitie van vijf partijen, met een zesde partij die het op hoofdlijnen ook eens is. De gemeenteraad in Heiloo wil duidelijk stappen zetten en doet dit met een gedeelde visie en een stabiele basis. Na de bestuurscrisis in november zijn er constructieve gesprekken geweest tussen de fractievoor zitters van VVD, CDA, PvdA, D66 en Heiloo Lokaal. De uit komst is een akkoord van twaalf paragrafen. Gebaseerd op recen te ontwikkelingen is het vorige akkoord uit 2018 aangepast op basis van de visies van de deel nemende partijen. Duurzaamheid met vlijt in groen Heiloo Met de ambtelijke organisatie als het goede voorbeeld zal er actief worden ingezet op zonne- en wind energie. De gemeente wil zorgen voor een zo groot mogelijk draag vlak voor maatregelen die leiden tot een duurzame samenleving. Bewoners en bedrijven worden actief betrokken bij de uitwerking van de duurzame initiatieven. Door het isoleren van woningen wordt bijvoorbeeld de CO2-uitstoot ver minderd. Voor de huishoudens met lagere inkomens worden hiervoor passende financiële regelingen getroffen. Nieuwbouwwijken wor- den daarentegen aardgasvrij en waar mogelijk energieneutraal gere aliseerd. HEILOO - “Elk jaar zet D66 Heiloo op Valentijnsdag de ‘Vrijwilliger van het jaar’ in het zonnetje. Dit jaar hebben wij het Verkeerspanel Heiloo tot ‘Vrijwilligersorganisatie Heiloo 2021’ uitgeroepen, als blijk van onze grote waardering voor het belangrijke werk dat zij voor bewoners van Heiloo doen”, aldus Pauline Wittebol, fractie voorzitter van D66 Heiloo. Voor de vele ondernemers die Heiloo rijk is kan de gemeente direct bijdragen aan een goed ondernemersklimaat. Regelgeving vanuit de gemeente waar onderne mers mee te maken hebben moet transparant zijn. In de huidige coronatijd hoopt de coalitie boven dien bedrijven door middel van het coronasteunpakket te helpen. V 'i Naast de nieuwbouw, die vooral in Zandzoom zal plaatsvinden, is er voldoende ruimte voor ‘groene’ initiatieven. Wijkeigen groenbe- heer wordt gestimuleerd en waar mogelijk uitgebreid. Ook geeft de gemeente in het nieuwe akkoord kansen aan groene buurtprojecten, bijvoorbeeld buurttuinen of speel- natuur. Naast de Zandzoom worden divers inbreilocaties ontwikkeld. Het streven hier is om maximaal sociaal te bouwen. Het gaat dan om huurwoningen in het sociale en lage middensegment en om betaalbare koopwoningen. Marjon Zandvliet van het Verkeerspanel (rechts) en Marjan Bruin van de Fietsersbond (links). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13